26 Ağustos 2023 Cumartesi  –  Milliyet  –  Alice

Türkiye’nin ‘Survivor’la tanıdığı Turabi Çamkıran, epeydir ABD’de yaşıyordu… Bir de baktık ki Çamkıran, geçirdiği bir kaza sonucu hastanede tedavide.

‘Survivor’da iki kez şampiyon olan ve ABD’deki 1 milyon dolar ödüllü ‘War of the Worlds’ yarışmasını birincilikle tamamlayan Turabi’nin hastane odasından yaptığı itirafların her biri ibretlik…

Turabi’nin açıklamaları; şöhretin şehveti isteyeni çok, ama kazananı tek olan büyük para ödüllerinin insanın aklını başından alıp nasıl yanlışlar yaptırdığının itirafı gibi… Bir zaman sonra kişi “Ben nerede yanlış yaptım?” diye kendini sorgulamaya başlar ve kimi Turabi gibi faturayı ‘şöhretin şehveti’ne keser:

“Hep açık seçik paylaşımlar yapıp, çılgın bir hayat yaşadığım için geldi bunlar başıma. Artık tövbe. Ölmez sağ kalırsam hayatımın kadınını bulup, hemen nikâhı basacağım. 2024 bitmeden de evlenip, çoluk çocuğa karışıp, ailemle mütevazı bir hayat yaşayacağım. Ve ne kadar erteleyip, yapmadığım şey varsa ayağa kalkar kalkmaz onları yapacağım. Duam belli, duyan belli. Hayat kısaymış. Her kimin kalbini kırdıysam kusuruma bakmasın. Cahilliğimden yapmışımdır.”

Turabi’nin hastane odasından yaptığı paylaşımlardan en ilginç ve ibretlik olanı, yarışmalardan kazandıklarını harcayıp, beş parasız kaldığını açıklaması:

“Artık çok, ama çok yoruldum. Bu saatten sonra beni heyecanlandıracak bir teklif olmadıkça yarışlara veda ediyorum ve emekli oluyorum. Geride hatırladıkça gurur duyacağım şampiyonluklar yaşadım. Kazandırdığı paralar yüzünden de çok insan kaybettim. Paraların bir kısmı ailenin borçlarına, bir kısmı dostların derdine, bir kısmı da ihtiyacı olan kardeşlerime gitti, helal hoş olsun. Bir kısmını yedim, kalanını ticarette batırdım. ‘Kötü gün parası’nı şimdi sağlığımı düzeltmek için kullanıyorum. Çok şükür yarışmalardan önceki beş parasız halime geri döndüm.”

Turabi, hastaneden çıkınca, “Evli, mutlu, çocuklu” biri olmak için mi çaba gösterecek yoksa yazdıklarını unutup, kendini yeniden ‘şöhretin şehveti’ne mi teslim edecek?

Bekleyip, göreceğiz.

Ünlülerin hayvan sevgisi bile başka

Bizim ünlülerden kimlerin evinde hangi evcil hayvan beslediğine dair bir güncel liste yok. Ancak bazı ünlülerimizin hayvan sevgisinin başka olduğuna dair beyanları var. Deniz Seki, hayvanlara hayvan diyemeyecek kadar sevdiğini bizzat sosyal medyasından açıkladı:

“Ben hayvanlara hayvan demeye kıyamıyorum, hayCAN diyorum onlara.”

Sinan Akçıl ise ‘Kedi’ şarkısının klip çekiminde gazetecilere, hayvan sevgilerinin iki kez evlenip, ayrıldığı eski eşi Burcu Kıratlı ile aralarında yarattığı sorunu şu sözlerle açıkladı:

“Şarkıda kedi diyorum ama, aslında boşandığım eşim Burcu Kıratlı ile olan köpeğimizin şarkısıdır bu… Burcu ile boşandıktan sonra köpeği bana vermemesinden dolayı yaşadıklarımı anlattım.”

Gülşen’le Edis’in Serdar Ortaç düeti

2020 yılında ‘Nirvana’ şarkısını birlikte söyleyen pop müziğin iki yıldızı Gülşen ve Edis, bu kez Serdar Ortaç’ın tribüte albümü ‘Serdar Ortaç Volume 2’ için düet yaptı. Gülşen ve Edis, ikinci düet şarkısı olarak Ortaç’ın 2006’da çıkardığı ‘Mesafe’ albümündeki ‘Sor’u seçti. İkili şarkıya bir de klip çekti. Şarkıcılar klipte iki ayrı motosiklet çetesinin liderleri olarak kamera karşısına geçti. Gülşen ve Edis’in klibi ‘YouTube Trending Worldwide’ listesine 26’ncı sıradan girdi. İkilinin videosu Anitta, Maluma, Chris Brown, Guns N’ Roses gibi müzik yıldızlarının olduğu listede 18’inci sıraya kadar çıktı.

“Hiçbir şey bir erkeğin kişiliğini iyi aile terbiyesi almış bir kadınla kuracağı yakınlık kadar geliştiremez.” (Tolstoy)