MİLLİYET – 22 HAZİRAN 2016 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

AİLEYE HAKARET BİLD'DEMilli Takımımızın Euro 2016’daki halini eleştirmek her Türk’ün hakkı. İsteyen “seviyeli” yapar bunu, dileyen “sert bir dille”…
Millilerin, forma için rakiple savaşmak yerine prim peşine düştükleri ortaya çıkınca “acımasız eleştiri”ye de eyvallah.
Ancak iş “eleştiri”den çıkıp “seviyesizlik”te dip yapınca, o zaman durum değişir.
Türk Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim’i eleştirmek yerine evli ve birkaç aylık hamile olan kızına dil uzatmak ne demek?
Terbiyeden nasibini almamış bu güruhun sosyal medyada Terim’in kızı hakkında yazdıklarını Bild bile haber yaptı…  
İşte eseriniz! Kesin, saklayın bu kupürü… Günün birinde büyür de çoluk çocuğa kavuşursanız, gösterirsiniz onlara. İster utançla, ister gururla!
Cem Yılmaz’ın pazartesi yaptığı bu paylaşım da benden size hediye!

HAKARETİ BİLD HABER YAPTIunnamed

NAGİHAN’IN PİKABINA İLK YAKIT DEMET’TEN

Survivor 2016”nın favori ismi Semih’in parmağı kırıldı. Devam edip etmeyeceği belli değil. O nedenle Kıbrıs’ta kimin birinci olacağına dair tahmin için erken.
Ama kanaatim o ki bu ismin Nagihan Karadere olması çok zor.
İzlediğim “Survivor”lardaki en iyi kadın yarışmacı Nagihan’dı. Ama “Survivor” sadece parkurlarda kazanılan puanlarla birinci olunan bir yarışma değil. Yarışmacıların performansları kadar, izleyicilerin onları nasıl gördüğü, kime oy verdiği de önemli. Nagihan, “birinciliğe giden yolda her şey mubah” sanıp, zikzaklar çizmeseydi, finalde birincilik şansı vardı, bunu önemli ölçüde kaybetti.
O yüzden Dominik’te kazandığı pick-up Nagihan’ın “Survivor”dan alıp alacağı en iyi ödül. Demet Akalın da, “Bi açtım Nagi jeep kazandı. Bebek’te tur atarken beni de al Nagihan. İlk benzin benden” diye tweet attığına göre “Nagi” için “Survivor” tamamdır!

 

BURGER KING’E TÜRK DAMGASI


TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici
TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici

Hafta içinde TAB Gıda’nın Genel Müdürü Caner Dikici’yle bir araya geldik. Bünyesinde Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s gibi yabancı yiyecek markalarının yanı sıra yerli Usta Dönerci’yi bulunduran şirketin iç ve dış pazardaki başarılarını anlattı Dikici.
20 yıl önce Burger King’i Türkiye’ye getirerek yiyecek işine giren şirket yıllarca, tümü dışarıdan gelen ürünleri sattı. Şirket zamanla Burger King’in her şeyini yerlileştirdi. Ekmek, salata ve süt ürünlerinin ardından ağustosta devreye girecek Amasya – Suluova’daki et tesisleriyle Burger King’in oyuncaklar dışındaki tüm ürünleri yerli olacak.
TAB Gıda’nın Burger King’le Çin pazarındaki büyümesi ise tam bir başarı hikâyesi. İşte Dikici’nin bu konuda söyledikleri:
“Burger King, Çin pazarına 7 – 8 sene önce girmişti ama yeterince büyüyememişti. Burger King, dünyada sadece Türkiye’de rakipleri arasında bir numara olunca merkez bize, Çin pazarında ortaklık yapmamızı önerdi. Çin’de kurduğumuz şirketin yüzde 51’ini ve yönetimini bize verdiler. Pazarlama Müdürümüzü Çin’e gönderdik. Çin’de 60 olan Burger King’i üç senede 680’e, Çinli çalışan sayımızı da 15 bine çıkardık.”
Yıllarca yabancı markaları Türkiye’ye getiren şirketin yeni hedefi ise kendi markası Usta Döner’i dünyaya açmak. Şirket bu amaçla ilk yurtdışı şubesini Üsküp’te açacak, sonraki hedef ise Avrupa

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum”