MİLLİYET TV – 24 MAYIS 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

fft16_mf4402794Dünya Kupası’na sayılı günler kaldı… 2014 FIFA Dünya Kupası 12 Haziran’da başlayacak ve 13 Temmuz’da sona erecek.
Türkiye, Dünya Kupası’nda yok, ama TRT orada olacak…
Çünkü kuruluşunun 50’nci yılında TRT, 2014 FIFA Dünya Kupası’nın bütün maçlarını yayınlayacak.
TRT’nin bu dev organizasyona nasıl hazırlandığını “Stadyum”un sunucusu ve Dünya Kupası maçlarını TRT’den anlatacak spikerlerden biri olan Ersin Düzen’e sordum.
İşte Düzen’in bu konuda söyledikleri:


“Kupa süresince TRT1’de maçlar, TRT Spor’da ise 3 farklı kuşak programlar olacak. Maç önü, maç sonu ve maç arası yayınlarda hem analizler hem de Brezilya‘dan bağlantılar olacak.
Kupadaki 64 maçın hepsi canlı yayınlanacak. 50 maç TRT1’de olacak. Grupların üçüncü maçları aynı saatte olacağı için, çakışan 8 karşılaşma TRT Spor ve TRT HD’de ekrana gelecek.
28 Haziran’da Ramazan başlıyor. 6 maç iftar saatiyle çakışıyor. Bunları da eklersek 64 maçın 50’si TRT1, 14’ü TRT Spor ve TRT HD’den yayınlanacak.”

“Ekip, bölgelere ayrıldı bana Salvador düştü!”
“Brezilya büyük bir ülke. Şehirler arası mesafeler uzun. Bu yüzden spiker ve muhabirler belli bölgelere ayrıldı. Ben Salvador’da kalacağım. Erken final diyebileceğimiz İspanyaHollandamaçının yanı sıra AlmanyaPortekizFransa gibi takımların maçlarını anlatacağım. İşim, sadece maç anlatmak gibi görünse de, muhabir arkadaşım Murat Kargı ve kameramanımızla takımların kampına gidip, röportajlar yapacağız. Ayrıca, farklı bölgelerden 3G ile yayınlarımız olacak.”

64 maçı 10 spiker anlatacak
TRT’nin Dünya Kupası’ndaki 64 maçı anlattıracağı spiker kadrosu şu isimlerden oluşacak: Ersin Düzen, Yalçın Çetin, Levent Özçelik, Cüneyt Kıran, Erdoğan Arıkan, Birol Reçber, Alper Bakırcıgil, Hünkar Mutlu, Hakan Aslan ve Fatih Demirtaş.

Yanında neler götürecek?
“2002’de Güney Kore‘ye kutu kutu konserve götürmüştüm. Düzenli spor yapan biriyim, bu yüzden Brezilya’ya götüreceğim özel gıdalar var.
Bu tür büyük organizasyonları yerinde takip ediyorum. Yanımda hep fazla kıyafet götürür, yarısını giymeden geri getiririm. Bu kez kendime söz verdim. Az ve öz kıyafet alıp, bavulu özel eşyalarımla dolduracağım. Brezilya, tropik iklime sahip. Bu yüzden yağmurlu ama bunaltıcı havalar bizi bekliyor.
Yanıma mutlaka alacaklarım ise şunlar:
Spor ayakkabılar, boks eldivenleri, kitaplarım ve iPad.”

TRT’nin ekibi 45 kişi
“TRT’nin Brezilya ekibi 45 kişiden oluşuyor. Spiker, muhabir, kameraman ve teknik ekip kadrosunun gidiş ve dönüş tarihleri farklı. İlk ekip 9 Haziran’da gidecek. İkinci ekip 11 Haziran’da yola çıkacak. Daha ileri tarihte gidecekler de var. Tüm planlamaya baktığımızda hemen hemen herkes 25-30 gün arası orada olacak. Benim gidişim 11 Haziran’da. Finalden sonra döneceğim. Ekibin başında TRT Spor Müdürü Serdar Kıvrak olacak.”

2 (8)

 

“ÇOCUKLAR DUMYASIN”DA
AYDAN ŞENER SÜRPRİZİ!

Türkiye’de “TV dizisi” denince akıllara gelen ilk isimlerden olan Aydan Şener, “Çocuklar Duymasın”a “konuk oyuncu” oldu. Aydan Şener, “Çocuklar Duymasın”da, Tamer Karadağlı’nın oynadığı “Taş Fırın erkeği Haluk”un eski sevgilisi olarak geçti kamera karşısına…