MİLLİYET – 2 NİSAN 2014 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

Kısa adı TİAK olan Televizyon İzleme Araştırmaları A.Ş.’nin genel kurulu geçen hafta yapıldı. ATV Temsilcisi Ümit Ünal’ın yeniden TİAK Başkanlığı’na seçildiği toplantıyla eşzamanlı TRT’nin reyting ölçümleriyle ilgili ilginç bir gelişme oldu.
TRT, şimdiye kadar reytinglerini ölçtürdüğü SBT ile sözleşme yenilemedi.
Çünkü TRT, SBT Analiz’in açtığı ihaleye verdiği teklifi yüksek buldu. TRT yönetimi, kurucu ortağı olduğu TİAK A.Ş.’nin reyting ihalesini alan TNS’nin 15 kanalı için alacağı reyting ölçüm bedelinin SBT Analiz’in ihaleye verdiği tekliften çok düşük olduğunu görünce tercihini TNS’den yana kullandı. RTÜK’ün “Bu koşullarda reyting ölçümü yapamazsın” diye faaliyetlerini durdurduğu SBT ile TRT de yollarını ayırınca TNS, reyting ölçüm işinde tek tabanca oldu.
TİAK A.Ş.’nin son genel kuruluna katılan TRT yöneticileri şimdi kurumun 15 kanalının reyting ölçüm işini TNS’ye yaptırtmak için Yönetim Kurulu’ndan onay isteyecek. Bu iznin çıkması halinde TNS’nin her gün reyting sonuçlarını açıkladığı kanal sayısı 8’den 20’nin üstüne çıkacak. Çünkü 15 kanalı olan TRT, TNS’den 15’şer dakikalık değil dakikalık rapor isteyecek.

INTERNETTE SATILAN İLGİNÇ ÜNLÜ EŞYALARI

celebauctionsSLIDER-3302994İnternette ünlülere ait “çok özel” eşyaların açık artırma ile satışa sunulmasına dair haberlere baktıkça, yok artık dememek elde değil…
Mirror.co.uk adlı internet sitesinde hala yayında olan bir haber var bununla ilgili…
Sitenin editörleri, geliriyle 18 aylık bir çocuğun tedavi masraflarının karşılanacağı kampanya için internette satışa sunulan Justin Bieber ayakkabısından yola çıkarak, hangi ünlünün nelerinin e-Bay’da satışa sunulduğunu haberleştirdi.
Ünlülere ait eşyaların sosyal sorumluluk projeleri için satışa sunulması ve alıcı bulması elbette ki güzel…
Ama satışa sunulanlar arasında öylesine tuhaf şeyler var ki, bence amaca gölge düşüren araçlar bunlar…
İşte onlardan bir kısmı:
Bir kavanoz içinde Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin nefesi…
Angelina Jolie, genetik miras yüzünden başına bela olan kanserli hücreleri vücudundan temizlemek için ha bire operasyon yaptırırken Brad Pitt’le kavanoza hapsettiği nefesine kim niye para verir?

Kim’den 2. el sütyen yarısı yenmiş tostlar

Justin-Timberlake-3302481Reality show yıldızı Kim Kardashian’dan kullanılmış ikinci el sütyen…
Poposunun ve göğüslerinin büyüklüğüyle ünlü Kim Kardashian’ın sütyeni, plajda yan yana iki çadır kurmak isteyenlerin dışında kimin işine yarar?
Justin Timberlake’in yarısını yedikten sonra, Nail Horan’ın bir ısırık alıp bıraktığı tostu saklayıp, internette satışa çıkaranların normal olmadığı kesin…
Peki bir Timberlake fanatiğinin yarısı yenmiş Fransız tostuna 3.154 dolar vermesine ne demeli?

Kullanılmış peçete ve çiğnenmiş sakız

Scarlett-Johanssons-tissue-3302478Scarlet Johansson’ın 2008’de katıldığı Jay Leno’nun şov programında sümüğünü temizlediği peçeteyi bile poşete koyup, açık artırmaya çıkardılar.
Britney Spears’ın bir konserde çiğneyip attığı sakız bile .
Lady Gaga’nın 2011 yılında bir basın toplantısında kahve içtiği fincan ve tabağın saklanıp, satışa çıkarılmasını anlarım da Britney Spears’ın bir konserde çiğneyip attığı sakızı yerden alıp, saklayıp, sonra da açık artırmaya çıkarmak neyin kafası?
Ya Michael Jackson’ın iç çamaşırına ne demeli?
2003 yılında çocuk tacizi davası nedeniyle DNA örneği için polisin delil olarak aldığı Michael Jackson’a ait beyaz renkli Calvin Klein külot … Vakt-i zamanında New Jersey’li bir işadamı almış bu külotu. Adam iflas edince tekrar düştü ortalığa Michael Jackson’ın donu.
Allah’tan bizde böyle şeyler olmuyor…

GÜNÜN SÖZÜ
“Kadınını çocuk sever gibi sev, ama sakın çocukmuş gibi davranma!”