MİLLİYET – 18 NİSAN 2014 CUMA  –  ALİCE

“Türkiye’nin Emmy’si iptalle karşı karşıya”…
8 Nisan 2014 tarihli yazımın başlığıydı bu…
O yazıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın CHP’den AK Parti’ye geçmesiyle bu yıl 9-10 Mayıs’ta 5’incisi yapılması planlanan “Antalya Televizyon Ödülleri”nin neden iptalle karşı karşıya olduğunu anlatmıştım…
17 Nisan 2014 Perşembe günü Antalya’dan yazıyorum şimdi…
31 Mart’tan bu yana AKSAV yönetimi ve çalışanlarının yanı sıra televizyon dünyasında birçok insan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Menderes Türel’in eski başkan Mustafa Akaydın’ın başlattığı ödülleri devam ettirip ettirmeyeceğini merak ediyordu.
Türel’in bu konuda kamuoyuna yaptığı bir açıklama da yoktu…
Türel ilk kez konuştu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu konudaki ilk açıklamasını Perşembe günü 15.30’da bana yaptı.
İşte Türel’in “Antalya Televizyon Ödülleri”yle ilgili aldığı karar ve gerekçesi:
“Antalya Televizyon Ödülleri’ni iptal ediyoruz. Belediyemizin bu ödül törenini yapması için ciddi bir bütçe ayırması lazım. Antalya’nın tanıtımına hiçbir katkısı olmayan böyle bir tören yerine bu parayı belediyenin başka hizmetlerine ayırmaya karar verdik.”
“Antalya Televizyon Ödülleri” tıpkı “Antalya Altın Portakal” gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin finans, AKSAV’ın organizasyonuyla yapılıyordu.
Belediye aradan çıkınca AKSAV’ın ekonomik olarak Antalya’da böyle bir organizasyonu yapması olanaksız.
Ön jüri boşuna çalıştı
O yüzden CHP’li Mustafa Akaydın döneminde başlayan ve “Türkiye’nin Emmy’si” olarak adlandırılan “Antalya Televizyon Ödülleri” AK Partili Menderes Türel döneminde tarih oldu.
Böylece, “5. Antalya Televizyon Ödülleri” ön jürisinin, yarışmaya başvuran adaylardan finalistleri belirlemek için günlerdir DVD ve CD’lerden yaptıkları izlemeler de boşa gitmiş oldu.

13’ÜNDE ANNELİK GENETİK MİRAS MI?

İngiltere medyasının gündeminde şu sıralar 12 yaşında hamile kalıp, 13 yaşında doğum yapan kız ile bebeğin 13 yaşındaki babası var…
The Sun olayı, “İngiltere’nin en genç anne babası” diye manşet yaptı.
İlkokul öğrencisi olan anne, dünyaya getirdiği 3 kilo 18 gram bebeğiyle Kuzey Londra’da yaşıyor.
Kiminle mi?
27 yaşındaki annesiyle…
Annenin yaşından kızının yaşını düşünce ne çıkıyor ortaya?
14…
Bu da demektir ki bu anne de, “İngiltere’nin en genç annesi”ni doğurduğunda 14, hamile kaldığında ise belki 13 yaşındaydı.
İlginç…

SİYASETÇİLERE KÖTÜ ÖRNEK!

Avustralya’da Yeni Güney Galler Eyaleti’nin 24 Mayıs 1959 doğumlu Başbakanı Barry O’Farrel, üç yıl önce Australian Water Holdings yöneticisi Nick Di Girolamo’un kendisine 3 bin dolarlık şarap hediye ettiği ortaya çıkması üzerine görevinden istifa etti.
24 Mayıs 1959 doğumlu O’Farrel’in doğduğu gün şişelenmiş olmak gibi bir özelliğe sahip bir şişe şarap yüzünden koltuğunu kaybetmesine üzüldüm!
Madem doğduğun gün şişelenmiş şarabı indragandi yapacaksın, niye bu hediyeyi sana verenlere el yazısıyla bir teşekkür mektubu yazıp, altına da ıslak imzanı basıyorsun?
Salak mısın?
İnsan başını biraz Doğu’ya çevirir, bu işler nasıl yapılıyormuş öğrenir..

GÜNÜN SÖZÜ
“Cicim ayları dediğin ilişkinin fragmanıdır. En güzel sahneler fragmanda gösterilir, filmin gerisi ise vasattır.” (Bob Dylan)