MİLLİYET TV – 16 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Mehmet Ali Yılmaz, epeydir Can Dündar’ı tvem’in kadrosuna katmak istiyordu.
Dündar, Artı 1 TV ile anlaşmadan önce teklif götürmüştü ona…
Dündar ve ekibi Artı 1 TV’den ayrılınca Yılmaz teklifini yineledi.
Görüşmeler bir hayli uzun sürdü, ama taraflar sonunda anlaştı.
Yavuz Oğhan’ın genel müdür, Tahir Özyurtseven’in haber koordinatörü, Kürşat Yılmaz’ın yayın danışmanı olarak görev yapacağı tvem’de Can Dündar anchormen’lik yapacak ve     “Canlı Gaste”yi sunucak. Can Dündar’la tvem’e transfer olan ekibin ekran yüzleri ise şöyle:
Yekta Kopan, Tuluhan Tekelioğlu, Pelin BatuÇiğdem Anad ve Murat Sabuncu. Ekran yüzlerinin her biri tvem’de program yapacak.
Mirgün Cabas, Özgür Mumcu ve Koray Çalıkan’la görüşmeler sürüyor.
Mehmet Ali Yılmaz’la Can Dündar ve ekibinin anlaşması, internet medyası, Türk HaberlerAjansı’nın yeniden canlandırılması ve ileride günlük bir gazete çıkartılmasını da kapsıyor.

ÜNLÜLERİN SON GÖZDESİ

Yol Project, yıllardır müzik piyasasında olan bir grup… Zeki ve Orçun Açabey kardeşlerin yıldızı son 2- 3 yıl içinde parladı. Temmuz ayında çıkardıkları “Sonuna Kadar” adlı single’a çektikleri kliple müzikteki çıkışlarını sürdüren Yol Project, yaz sezonuyla birlikte soluğu Ege sahillerinde aldı.
Cumartesi akşamları Bodrum Marina’da kendilerini dinlemeye gelenlere müzik ziyafeti çeken Açabey Kardeşler Pazar akşamları da aynı şeyi Çeşme’de yapıyor. Yol Project, her pazar akşamı sahne aldıkları Çeşme’deki Paparazzi’yi tıklım tıklım dolduruyor ve kendilerini dinlemeye gelenleri geç saatlere kadar eğlendiriyor.
Kış aylarında sahne aldıkları İstanbul Fuga gibi gerek Bodrum, gerekse  Çeşme’de Yol Project’in sadık dinleyicileri arasında Kenan Doğulu’dan Yalın’a, Sezen Aksu’dan Sertab Erener’e, Emre Altuğ’dan Mehmet Erdem’e, Bergüzar Korel’den Emre Karayel’e kadar şov dünyasının birçok ismi var.

YANITSIZ SORULAR

TRT 1, pazartesi akşamları “Baba” serisini yayınlamaya başladı. Oturup sonuna kadar izledim. Haftaya pazartesi akşamı “Baba 2” var onu da aynı şekilde seyredeceğim.
“Baba” serisini şimdiye kadar kaç kez seyrettiğimi bilmiyorum.
Serinin DVD’leri de var bende.
Ara sıra takar, peş peşe izlerim.
“Baba” serisini her izledikten sonra da koskoca Hollywood, bu ayar bir film daha çekemedi diye düşünürüm.
“Baba” serisinin hikayesini, başrol oyuncusu Al Pacino ve yönetmen Coppola’nın belgesellerini izlemiş biri olarak şu soruya da yanıt ararım hep:
Yapım şirketi Paramount Picture, “Michael Corleone” rolü için önce Sylvester Stallone ve Robert Redford’u düşündü… Rolü, Robert De Niro’nun oynaması bile söz konusuydu. Yönetmen Francis Ford Coppola, çok genç bulduğu için oynatmadığı Niro’ya, “Baba 2”de, “Vito Corleone”nin gençliğini oynamak kısmet oldu.
Çünkü yönetmenin “Michael Corleone” rolü için ilk günden itibaren düşündüğü tek isim, Broadway’da bir oyunda izlediği Al Pacino’ydu.
“Don Vito Corleone”yi oynayan Marlon Brando ise o yıllarda özel yaşamı yüzünden Hollywood yapımcılarının çalışmak istemediği bir isimdi.
Brando, deneme çekimlerinde ağzının bir tarafını pamukla doldurup “Vito Corleone”yi canlandırıp rolü kapmasa, yapım şirketinin karşı çıkmasına rağmen yönetmen Al Pacino’da ısrar etmese, ortaya yine böylesine efsane bir film çıkar mıydı?
Mutlak başarıyı getiren denklem için ne derler? “Doğru yer, doğru zaman, doğru insan!”  Galiba “Baba” en güzel örnek buna…

360’IN DÖNÜŞÜMÜ

Ethem Sancak’ın sahibi olduğu 360’ı “haber” kulvarından çıkarıp, “eğlence kanalı” yapma kararı benim için hiç sürpriz olmadı. Sancak’ın bir eğlence kanalı alma sevdası bilinen bir şey. Demek ki Sancak, birkaç yüz milyon verip mevcutlardan birini almak yerine elindeki “atıl haber kanalı”nı “eğlence kanalı”na dönüştürmeye karar verdi. Hadi hayırlısı!