11 EYLÜL 2021 CUMARTESİ  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Yıldız Tilbe, aşı olduğu haberini yalanlamakla yetinmeyip yapanlara, “Hakkım, hukuğum haram zıkkım olsun, çıkmasın” diye beddua bile etti. Tilbe için “Aşı karşıtı” yazanlar da nasibini aldı şarkıcıdan.
Aşı yaptırmayacağını ısrarla vurgulayan şarkıcı için “Aşı yaptırdı” haberini yapan bunu ispatlamalı. Artık her ünlünün sosyal medyası var ve anında ortaya çıkıyor yalan. O yalanın faturası sadece yapana çıksa, tamam, ama öyle değil. Her haberi teyit etmeden anında ‘kopyala yapıştır’la kullanan internet siteleri yüzünden tüm medyaya çıkıyor fatura.
“Aşı karşıtıydı, ama sahneye çıkmak için aşı oldu” haberini yaparken PCR testi yaptırıp yaptırmadığını sorgulamayana Tilbe’nin verdiği yanıt şu:
“Aşı olmadım, olmak istemiyorum, olmuyorum. Kimseye de aşı olun ya da olmayın demiyorum. Ben olmam, çünkü güvenmiyorum. Dünyada sayısız bilim adamı reddediyor, kabul eden de var, reddedenlere inanıyorum, aşı olmuyorum. Dünya kabul etsin, ben de edeyim, o kadar.”
Tilbe’nin aşı, PCR testi yaptırmayacağına dair beyanları ve 6 Eylül’de yürürlüğe giren İçişleri Bakanlığı genelgesi ortada.
Şarkıcının aşı ya da PCR testi yaptırmadan sahneye çıkması olanaksız. “Yıldız Tilbe aşı oldu” haberini yapan “İşte kanıtı” diye belge ortaya koyamadı. Şarkıcının PCR testi yaptırıp-yaptırmadığı da belirsiz.
Ancak ABD’den Türk televizyonlarına sıkça bağlanıp Kovid- 19 ve aşı konusunda konuşan Prof. Dr. Derya Unutmaz, şarkıcının tweet’ini alıntılayıp, Yıldız Tilbe’yi böyle yalanladı:
“30 yıldır Avrupa ve ABD’de bilim yapıyorum, aşı enstitüsünde bizzat çalıştım, bağışıklık ve aşılar üstüne çalışan yüzlerce bilim insanını yakinen, binlercesini de uzaktan tanıyorum. Bunlar arasında aşıyı reddeden tek bir bilim insanı yoktur. Yani sıfır. Belki biz paralel evrendeyiz.”
Ne “Aşı oldu” haberini yapan “İşte aşının kanıtı” diyebildi, ne de Tilbe, Unutmaz’a “İşte aşı karşıtı o bilim insanları” diye yanıt verdi.

ÇOKÇA GURUR, BOLCA MUTLULUK!

2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ‘En İyi Orta Saha Oyuncusu’ seçilen Eda Erdem, tarihte bu unvanı üst üste dört kez kazanan ilk voleybolcu oldu.
‘Filenin Sultanları’nın kaptanı Erdem, şöyle dile getirdi duygularını:
“2015, 2017, 2019, 2021… Çokça gurur, bolca mutluluk… Hücum yönü ağır basan ve atak yaptıkça performansı artan bir oyuncu karakterim olduğu için elbette en büyük pay sahada bana yardımcı olan takım arkadaşlarımın, iyi ki varsınız.”
Erdem’in unvanını dört kez üst üste yinelemesi bu başarıyı tesadüfen elde etmediğinin, üç cümlelik tweet’i ise nasıl bir insan olduğunun kanıtı.

ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİ KIZLARA MESAJ VERDİ
Simge Sağın, sahne yüzünden 15 yıl ara verdiği üniversite eğitimini tamamladı.

Başında kepi, elinde diplomasıyla çekilmiş fotoğrafını sosyal medyasından paylaşan şarkıcı genç kızlara şu çağrıyı yaptı:
“Okuyun, çalışın, kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenin. O zaman kimseye boyun eğmek zorunda kalmazsınız.”
Şarkıcının pandemi sürecini fırsata çevirip, İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki müzik eğitimini tamamlaması kendi, genç kızlara verdiği mesajsa toplum adına kıymetli.

VENEDİK’TE AŞK BAŞKADIR!

“Bennifer have arrived! Ben Affleck and Jennifer Lopez in Venice for filmfest.”
Reuters, Ben Affleck’le Jennifer Lopez’in festival için Venedik’e gelmesini bu başlıkla servis etti… “Bennifer geldi” haberinin fotoğraflarına baktım, Lopez’le Affleck’in bilhassa deniz motorundaki pozları “Venedik’te aşk başkadır” dedirten türdendi…

Yıldız Tilbe ve aşı yalanları

GÜNÜN SÖZÜ “Demiri, demirle dövdüler, biri sıcak, biri soğuktu. İnsanı, insanla kırdılar; biri aç, biri toktu.” (Pir Sultan Abdal)