MİLLİYET CADDE – 29 OCAK 2017 PAZAR  –  ALİCE

Şeyma Subaşı, sosyal medyadaki paylaşımlarıyla fenomen haline geldi. Acun Ilıcalı’nın sevgilisi olan Subaşı,“Karşılaştığım yorumlar karşısında Acun’un tavsiyelerini dinliyor ve negatiflikten uzak duruyorum” şeklinde konuştu

Türkiye onu katıldığı ‘Var Mısın Yok Musun?’la tanıdı. Yarışmacı olarak izledik onu… Sonrası malum! Modacı Şeyma Subaşı, artık Acun Ilıcalı’nın sevgilisi ve kızı Melisa’nın annesi…

 

Subaşı, aynı zamanda Instagram’da 777 bin takipçisi olan bir fenomen. Dünyayı dolaşırken çekip paylaştığı fotoğraflar, anında binlerce beğeni alıyor. “Acun sayesinde yaşıyorsun bu hayatı” diye eleştirenler de var onu… ‘Survivor’ için gittiğim Dominik’te yakında takipçilerine sürpriz yapacak olan modacıyla eleştirilen-kıskanılan yaşamını, kızını, Acun’la evlenip evlenmeyeceğini konuştum.

Sosyal medya fenomeni olmak gibi bir hedefiniz var mıydı?

Fenomen olduğumu düşünmüyorum ama büyük ilgi gördüğümü söyleyebilirim. Şu yaşıma kadar hiçbir zaman bir şeyleri hedef yapıp yönelmedim. Bu iyi bir şey diye söylemiyorum ama hedefleri ve hırsları olan biri değilim. Sadece bana güzel gelen şeyleri paylaşmayı seviyorum.

Yapılan yorumlara bakarak, onca insanın sizi niye takip ettiği ve beğendiği konusunda düşünceleriniz neler?

Allah güzel şartlarda yaşamayı nasip etti. Gezmeye ve yeni yerler görmeye karşı ciddi bir merakım var. Pek çok insan değişik yerler görmek için beni takip ediyor. Ayrıca maddi durumu olan da vakit bulamadığı için benimle geziyor gibi oluyor herhalde.

Sosyal medyada artık daha az paylaşım yapıyorsunuz, neden?

Orada beni seven belli bir kesimle güzel  iletişim kurdum. Ne zaman sokağa çıksam, pozitif enerji verdiğimi söylüyorlar. Bu, beni çok mutlu ediyor. Daha önce de söylediğim gibi bu konuda çok büyük bir kararlılığım yok. Eskiden çok paylaşmayı seviyordum şimdi artık daha az… Belki de yarın öbür gün hiç paylaşmam. Sosyal medya benim için tek kelimeyle; eğlence.

Bazılarının, “Acun sayesinde geziyor dünyayı” demesinden rahatsız mısınız?

Acun sayesinde geziyorum, bunun söylenmesinden neden rahatsız olayım ki? Kusura bakmayın, ama Melania Trump da Donald Trump sayesinde First Lady oldu. Ne yapalım yani kadına düşman mı olalım?

Kıskananların hamlelerinden nasıl koruyorsunuz kendinizi?

Kıskanılmam çok normal. Yaşadığım şartlar bazı insanları rahatsız ediyor olabilir. Bu konuda Acun’un tavsiyesini dinlediğim her dakika rahat ediyorum. O her zaman şöyle der: “Dünyada hiçbir şey kolay değil. Her şeyin güzel olduğu bir dünya da yok. Popülerliğin avantajlarını yaşıyorsan, dezavantajlarını da yaşamak zorundasın.”

Acun’un bu konudaki taktiği, hep pozitif olanlara odaklanmak ve negatiften uzak durmak. Ben de öyle yapmaya çalışıyorum.

Acun Ilıcalı’nın sevgilisi ve kızının annesi olmanın avantaj ve dezavantajları neler?

Avantajları tabii ki de saymakla bitmez. Dezavantajlarından bahsetmem gerekirse insanlarda ister istemez ön yargı yaratıyorsun. Benim hiçbir zaman hayalimde popüler biriyle olmak yoktu. Ama böyle birinin benimle beraber olmayı tercih etmesi tabii ki mutlu ediyor.

‘Hayatı pozitif yaşarım’

Acun Ilıcalı olmasa maddi ve manevi olarak ayakta kalacak biri mi Şeyma Subaşı?

Acun olmasa bu şartlarda yaşayamazdım ama tahmin ediyorum, çok daha düşük şartlarda da kendimi mutlu edebilecek bir dünya kurabilirim. Ben de birçok insan gibi içinde olduğum şartlara adapte olan bir yapıya sahibim. Acun’la tanışmadan önce nasıl pozitif bir hayat yaşıyorsam, yine aynı pozitiflikte bir hayat yaşayabilirim.

Nikah görünüyor mu ufukta?

İnsanların kaderlerinde yazılanları yaşadığını düşünüyorum. Eğer bizim kaderimizde evlilik varsa, ileride olabilir.

‘MELİSA BU YAŞTA GEZGİN OLDU’

Melisa, annesine mi çekti babasına mı?

Bana çektiğini söyleyebilirim. Babasından tabii ki bazı özellikleri almış olabilir, ama kız çocukları genelde annelerinin kopyalarıdır. Günümün önemli kısmını Melisa’yla geçiriyorum. Karşısında bu kadar hiperaktif bir anne varken çocuk ne yapsın? Mecburen bana benzedi.

Melisa’yı da götürüyor musunuz her gittiğiniz yere?

Melisa bu yaşta gezgin oldu. Her sabah “Anne nereye gidiyoruz?” diyor. Geçen gün Dominik’e geldiğimizde, “Burası Çeşme mi?” diye sordu. Hemen hemen bütün seyahatlerime onu da mutlaka götürürüm. Çünkü onun özlemine dayanmam çok zor. Kısacası annesi nereye, Melisa oraya diyebiliriz.

 

‘SEYAHAT ROTAMI MÜZİK BELİRLİYOR’

“Elektronik müziği çok seviyorum. Dünyadaki birçok önemli DJ’i dinleme şansına sahip oldum. Sevmeyenlere hep aynı müzik gibi gelebilir, ama dikkatli dinlediğinizde her DJ’in kendine has bir tarzı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Vaktim oldukça sevdiğim DJ’lerin yer aldığı festivalleri takip etmeye çalışıyorum.Açıkcası rotamı müzik belirliyor diyebilirim. Yarın nerede olacağımı ben de bilmiyorum, ama önümüzdeki aylarda Coachella ve Burning Man’e gideceğimi şimdiden söyleyebilirim.”