MİLLİYET – 12 ARALIK 2015 CUMARTESİ  –  ALİCE

3988Epeydir takip ettiğim bir konuydu, Tarkan’ın gönül dünyasındaki sürpriz gelişme… Megastar’ın birkaç yıldır birlikte olduğu ve gizli tuttuğu ilişkisinin “mutlu son”a doğru gittiğinden haberdardım ama somut bir gelişme olmadığı için bugüne kadar bir şey yazmadım.  Geride bıraktığımız hafta sonu Tarkan evliliğe giden yolda ilk ciddi adımı attı.

Malum, Tarkan yıllar önce İstanbul’da şehirden uzak izole bir hayat yaşamak için Anadolu Yakası’ndaki Öğümce köyünde bir çiftlik evi satın almıştı. 3. köprünün bağlantı yolunun viyadükleri bu çiftlik evinin yakınına dikilince buradan soğuyan Tarkan, yaz başında Köln’de bir çiftlik satın alıp, zamanının büyük bir bölümünü buradaki yeni yuvasında geçirmeye başlamıştı.

Tarkan’ın evlilik planları yaptığı esmer sevgilisi de Köln’de yaşayan bir Türk ailenin kızı. Tarkan, geride bıraktığımız hafta çok yakını birkaç kişiyle birlikte sevgilisini istemeye gitti. Aldığım bilgi, taraflar arasında söz kesildiği ve ufukta evlilik hazırlığı olduğu yönünde.

ACUN ILICALI FARK YARATTI 

Acun Ilıcalı’nın TV8’de haber ve dizi yayınlamadan eğlence kanalları karşısında elde edeceği başarının TV dünyasında taşları yerinden oynatacağını yazdığımda gülenler vardı.

TV8’in düşük maliyetli yarışmalarla milyonluk diziler karşısındaki başarısı ortada. Rakip kanallardaki yönetim değişiklikleri, Ilıcalı’nın 70 milyon dolara aldığı TV8’in yüzde 30’unu 110 milyon dolara Doğuş Holding’e satması da başarının en net kanıtı.

TV8, sessiz sedasız şahane bir iş daha yaptı. Eğlence kanallarımızın hiçbirinin prime time kuşağında çocuk programı yok. Bu kanalların çocuklar için yaptıkları tek şey, yasa gereği 21.30’da “İyi uykular” bandını ekrana getirmek.

Reyting ölçümü yapılan evrendeki 100 seyirciden 17.2’si 5 – 14 yaş arasındaki çocuklar. Hal böyleyken bu kuşak için prime time’da hiçbir çocuk programı olmadığını gören TV8, “1 Alp 3 Çocuk” adlı yapımı ekrana getirdi.

Sunucu Alp Kırşan, böyle bir program için biçilmiş kaftan. Programın içeriği, çocukların doğallığı ve tatlılığı insanı ekran karşısına çivileyen türden. Bayıldım ilk bölümü izlerken.

Kayda değer bir tanıtım yapmamasına rağmen TV8’in bu programla aldığı reyting şahane. Çok düşük maliyetli stüdyo programı “1 Alp 3 Çocuk”un 9 Aralık’ta yayınlanan ilk bölümü, aynı saatte ekrana gelen birkaç yüz bin liralık birçok yapımı geride bırakıp ‘Total’de 27’nci, AB’de 19’uncu, ABC1’de ise 25’nci oldu.

İnancım o ki zamanla daha da yükselecektir reytingi. “Mutluluğun formülü” İzel’in söylediği şarkıdaki gibi “Bir Sen, Bir Ben, Bir de Bebek”se, televizyonculukta başarının anahtarı, dünya kadar para harcayıp bildik şeyler yerine, reyting evrenine uygun yeni ve güzel işler yapmak.

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanın en büyük hatası sevmek değil, sevmeye layık olmayan birinden sevilmeyi beklemektir. (Paul Auster)