6 Aralık 2022 Salı  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Tolga Çevik’in büyük ilgi gören şovunda oyuncuya komutlarıyla yön veren yönetmen rolündeki Fırat Parlak, ‘Tolgshow’la 40 günlük yol haritasını çıkardı. Çevik ve ekibinin 22 gösteri için kat ettikleri yol, dünyanın çevresinden bile uzun çıktı. Dünyanın çevresi yani Ekvator’un uzunluğu 40 bin 75.01 km., Tolga Çevik ve arkadaşlarının şov için 40 günde yaptıkları yol 41 bin 502 km… Üstelik Çevik’in ‘dünya turnesi’ daha bitmedi. Sırada Kanada ve Avustralya var.

 

İşte Tolga Çevik’in ‘Tolgshow’ için gittiği yerler ve yaptıkları kilometreler:

İstanbul–Londra: 3 bin 55 km.
Londra–Rotterdam: 480 km.
Rotterdam–Zürih: 789 km.
Zürih–İstanbul: 2 bin 215 km.
İstanbul–Münih: Bin 908 km.
Münih–Stuttgart: 232 km.
Stuttgart–Bochum: 439 km.
Bochum–Nürnberg: 481 km.
Nürnberg-Köln: 406 km.
Köln–Offenbach: 196 km.
Offenbach–Viyana: 708 km.
Viyana–İstanbul: Bin 573 km.
İstanbul–Hamburg: 2 bin 493 km.
Hamburg–Hannover: 152 km.
Hannover–Rotterdam: 412 km.
Rotterdam–Brüksel: 150 km.
Bükreş–Berlin: 757 km.
Berlin–İstanbul: 2 bin 203 km.
İstanbul-New York: 8 bin 65 km.
New York-New Jersey: 126 km.
New Jersey-Washington DC: 332 km.
Washington DC–Chicago: Bin 128 km.
Chicago–İstanbul: 8 bin 808 km.
İstanbul–Bakü-İstanbul: 4 bin 396 km.

TOPALOĞLU’NDAN ‘UZAYLI MASHUP’

40 GÜNDE EKVATOR’A FARK ATTI

Mustafa Topaloğlu, ‘Emine’ türküsüyle şöhret olduğu 1980’lerden bu yana yayınladığı eserlerden en popüler olanları potpuri yaptı.

Bir şarkıcının sevilen şarkılarını farklı tarzlarda yorumlaması ya da hepsinin nakaratlarını peş peşe söylemesi iyi fikir… O şarkıcının müzikal yolculuğunu özetleyen müzikli bir kartvizit gibi bir şey bu…

Nam-ı diğer ‘Uzaylı türkücü’ Mustafa Topaloğlu’nun yaptığı da öyle…

Sanatçı, dijital platformlarda yayınladığı ‘Uzaylı Mashup’ adlı yeni çalışmasında altı türküsünü peş peşe okudu.
Topaloğlu sözleri ve besteleri kendisine ait ‘Emine’, ‘Muallim’, ‘Çikolata Sevgilim’, ‘Hayırdır İnşallah’, ‘Taktım’ ve ‘Oni’ adlı eserlerinden bir potpuri yaptı ve ona bir de klip çekti.

Loopy Sound ekibinden Kerem Ökten’in yapımcı, Gamze Ökten’in prodüktör olarak imza attığı klibin yönetmeni de Kerem Ökten.

Topaloğlu’nun söylediği şarkılar değişiyor, ama ne ona eşlik eden dansçılar değişiyor ne de ortam… Oysa her şarkı değiştiğinde Topaloğlu’na eşlik edenler ve ortam değişmeliydi. Kanaatimce klip o zaman daha ilgi çekici olurdu. ‘Emine’yle başlayan klipte şarkılar, ritim ve kıyafetler değişiyor, ama insanlar ve ortam aynı…

40 GÜNDE EKVATOR’A FARK ATTI

BABASININ YAZIŞMALARI DUA LIPA’YI YALANLADI!

Şarkıcı Dua Lipa, insan hakları ihlallerini gerekçe göstererek Katar’daki 2022 Dünya Kupası’nda sahne almayı reddettiğini söyler de karşı taraf boş durur mu?

Onlar da şarkıcının menajerliğini yapan babasının iki yıldır organizasyon yetkililerine gönderdiği e-postaları basına sızdırdı.

Daily Mail’de yayınlanan e-postalarda Dukagjin Lipa, 9 Mart 2020’deki e-postasında, “Kızımı, sanatçı Dua Lipa’yı temsilen yazıyorum ve Yüksek Komite’yle 2022 Katar Dünya Kupası’nda sahne alacak isimlere dair planları hakkında görüşmek isterim” diye yazdı.

Lipa, yanıt alamayınca Ocak 2021’de şu e-postayı yolladı:“Kısa süre önce Dua’nın yeni albümündeki parçalarının yanı sıra başka sanatçıların da olduğu, 5 milyon kişinin izlediği bir canlı performans yayımladık. Dünya çapında şimdiye kadar en çok izlenen canlı yayın oldu.”

Bu kez, “Dua’nın da böyle bir performansla ilgilendiğini bilmek ve sizden bunları duymak harika” yanıtı alan babanın, kızının açılışta sahne almasına dair talebi ise karşılık bulmadı.

Katarlı yetkililerle iletişime geçtiğini kabul eden baba, kızının bundan haberdar olmadığını söyledi.

Bu e-postalar ortaya çıkmadan Dua Lipa’nın dediği şuydu:

“Katar’da sahne alacağım söylentileri var ama bu kesinlikle doğru değil. Konser vermem için görüşme bile yapılmadı.”

GÜNÜN SÖZÜ

“Eğer bir insan fikirlerini gerçekleştirmek için risk alamıyorsa ya o fikirlerde iş yoktur ya da kendisinde.” (Ezra Pound)