2 TEMMUZ 2018 PAZARTESİ – MİLLİYET – ALİCE

“Survivor 2018″in finaline birkaç saat kala yarışmanın üç yıldır yapıldığı Nuh’un Gemisi’nde bir grupla sohbet halindeyiz. Konu, KKTC’de yatırımı ve işi olan Türklerin karşılaştıkları zorluklara geldi.

Gruptaki biri, bu yıl Acun Medya ekibinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişte karşılaştığı sıkıntıları anlattı.

Bunlardan biri, “Survivor 2018” finalinde çekim yapacak kameraların KKTC’ye girişinde yaşanan sıkıntı… Acun Medya ekibi, bir hayli uğraştan sonra kameraları Ercan Havalimanı Gümrüğü’nden geçirebildi.

İkincisi ve daha da ilginç olansa şu: Her “Survivor” finalinde birinci açıklandığında havai fişekler patlar, konfetiler yağar şampiyonun üstüne… Havai fişekler gümrüğe takılınca finalde sadece konfeti patlatıldı.

“Survivor” ekibi önceki yıllarda havai fişekleri KKTC’ye sokarken sorun yaşamazken, bu yıl öyle olmadı. Ercan Havalimanı görevlileri çeşitli gerekçelerle havai fişeklere giriş izni vermedi.

Havai fişek yerine sadece konfeti patlatılan gecede KKTC Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, her yıl “Survivor”ın finalini yaparak Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımına katkı sağlayan Acun Ilıcalı’ya teşekkür plaketi takdim etti.

“SURVIVOR”IN PERDE ARKASI

“Survivor 2018” ekibinin Kuzey Kıbrıs’taki ilk gününde Dominik’ten gelen acı haber herkesi üzüntüye boğdu.

“Gönüllüler”in VTR’lerinden sorumlu Alper Baycın’ın Dominik’te gaspçılar tarafından öldürülmesi yarışmanın seyrini değiştirdi.

Cuma akşamki final cumartesine kaydırılınca Nuh’un Gemisi, cumartesi akşamı gerçekleşecek Volkan Konak konserini iptal etti.

“Survivor”ın finalinde ilk sürpriz fenomen yarışmacısı Turabi Çamkıran’ın elenmesi oldu.

Hakan Hatipoğlu için Dominik’te sarf ettiği “Beş para etmez” sözünü Kıbrıs’ta tekrarlayan Turabi’ye Acun Ilıcalı, sert tepki gösterdi. Turabi, Twitter’de TT oldu, ama elenmekten kurtulamadı.

“Survivor 2018”in şampiyonu, yarışmanın favorisi Adem Kılıççı oldu. Tüm stratejisini de şampiyonluk üstüne kuran Kılıççı’nın, Dominik’te, “Yarışmada daire kazananlardan biri olsaydım şampiyonluğum tehlikeye girerdi” dediğini öğrendim.

Finali göremeden “Survivor 2018”den elenen Sahra Işık, aşkta kazandı. Işık, sevgilisi İdris Aybirdi’den Kıbrıs sahillerinde romantik bir evlilik teklifi aldı ve “Evet” dedi.

“Survivor”ın finalinde şampiyonluğu Adem Kılıççı’ya kaptıran Nagihan Karadere’ye destek için adaya gelenler arasında ailesi, sevgilisi Ramiz Özbay’ın yanı sıra boşandığı eski eşi Uğur Gökçe ile kızları Ece Avren de vardı.

GÜNÜN SÖZÜ

Mühim olan yükseklere çıkıp, hayata tepeden bakmak değil, ne kadar yükselsen de her şeye eşit mesafeden bakabilmektir. (Şems Tebrizi)