MİLLİYET CADDE – 22 MART 2015 PAZAR  –  ALİCE

ayshe-akin-111.jpg" alt="AYSHE (
Ayşe Özdemir)" width="594" height="900" srcset="https://alieyuboglu.com.tr/wp-content/uploads/2015/03/ayshe-akin-111.jpg 594w, https://alieyuboglu.com.tr/wp-content/uploads/2015/03/ayshe-akin-111-198x300.jpg 198w" sizes="(max-width: 594px) 100vw, 594px" /> AYSHE (Ayşe Özdemir)

Cuma günkü “Mutluluk gözyaşları ve ‘Kutsal aşk’ın sonu” yazım üzerine müzik sektöründen telefon açan açana… Herkes kendince fikrini ve bilgisini paylaştı Ebru Şallı’yla Sinan Akçıl’ın “Kutsal aşk”ının niye bittiği üzerine… Onca bilgi yağmurundan sonra artık net bir kanaatim var bu konuda.
Ancak bunu açıklamadan önce Sinan Akçıl’ın yazıp – bestelediği yeni bir şarkının nakaratını paylaşmak istiyorum:
‘Başka şansın yok, büyüdü birden çok,
Kalbe bir şans ver, onu çok seveceğiz,
Bir hayalim yok senden ayrı,
Korkma! Biz zaten beraber öleceğiz.
Söz sana…’
Akçıl, bu şarkıyı kim için yaptı biliyor musunuz?
Ayshe (Ayşe Özdemir) için…
Ayshe’ye ‘olay bir şarkı’ yapayım konsantrasyonunu yaşadığı dönemde bazen Ebru Şallı’yla paylaştıkları eve gitmeyi ve cep telefonundaki mesajları silmeyi unutup yakalanan Akçıl’dan bir “son dakika bombası” daha…
Akçıl’la şöhret basamaklarını yeni tırmanmaya başlayan Ayshe, bu şarkıyı düet yapıp, çıkarırlarsa hiç şaşırmam valla!
Çünkü Akçıl’ın sesinden dinler dinlemez sardı beni şarkı… Hit olacak bir parça bu…

‘KARDEŞ PAYI’NIN YAZARI ‘SERÇE SARAYI’NA TAKTI

'SERÇE SARAYI'
‘SERÇE SARAYI’

Yıllarca izlediğim ‘Kurtlar Vadisi Pusu’yu bırakmamın sebebi, senaryosunun ve kadrosunun zayıflaması… İlk haftalarda sıkı takipçisi olduğum ‘Kardeş Payı’nı bırakma nedenimse sürekli yayın günü ve saatinin değişmesi…
Bir dizinin saati ve günüyle bu kadar oynanır mı?
Bu durumu protesto etmek için ‘Kardeş Payı’nın senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir’in attığı şu tweet’e bakar mısınız?
‘Bu sezon garip garip davranıp AB’de ısrarla 2. olan dizi ‘Kardeş Payı’ dün 22.15’teydi. Haftaya kim bilir kaçta?’
Aydemir, son günlerde Star TV ile uğraşmayı bıraktı, dizisinin yerine konan, ama reytingi parlak olmayan ‘Serçe Sarayı’nı ti’ye almaya başladı. İşin enteresan tarafı Aydemir’in diziyle dalga geçtiğini fark etmeyen yapım şirketi Endemol ve Bazı Filmler ile Star TV’nin, ‘Kardeş Payı’nın yaratıcısının yazdıklarını takipçileriyle paylaşması.
Serçe Sarayı’nın ‘Patronuna haddini bildiren ‘Serçe’, neredeyse katil oluyordu’         tweet’inin altına Aydemir, ‘Nasıl olur ya? ‘Serçe’ öyle bir insan değildi! Hemen         bakıyorum’ yazdı.
Aydemir’in ‘Serçe Sarayı’ için attığı son tweet de şu:
‘Vazgeçilmezim başladı, heyecan dorukta…’

BEYAZ YALAN’ NASIL BİR DİZİ?

'BEYAZ YALAN'
‘BEYAZ YALAN’

Bu yayın döneminde birçok dizinin ilk bölümünü ekiple birlikte izledim. Ön gösteriminde izlediğim son dizi Kutsi’yle Deniz Baysal’ın başrollerini paylaştığı ‘Beyaz Yalan’dı.
Levent Özdilek Park’a gitmeden önce planım, dizinin yarısını izledikten sonra Erdal Beşikçioğlu’nun ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyununa gitmekti.
Dizi öylesine sardı ki beni, 140 dakika sıkılmadan izledim. O yüzden de Beşikçioğlu’nun galasına gidemedim.
Beyaz Yalan’, bu sezon izlediğim dizilerden en başarılısı.
Konusu, kurgusu, çekimleri, cast’ı çok iyi, ama zamanlaması yanlış…
Show TV, bu diziyi sezon başında ekrana getirseydi, sezona damgasını vuran işlerden biri olabilirdi.
‘Survivor All Star’, ‘Paramparça’ ve ‘Karadayı’ gibi kemikleşmiş seyirci kitlesi karşısında yüksek reyting alma şansı düşük çünkü…
Şayet ilk bölümünü 23 Mart Pazartesi akşamı yayınlayacak Show TV, sabreder de arkasında durursa, zamanla hak ettiği reytinge ulaşacak bir yapım ‘Beyaz Yalan’.
Beyaz Yalan’da başrolü Kutsi’yle paylaşan Deniz Baysal, ‘Kaçak Gelinler’de en beğendiğim oyuncuydu.
Beyaz Yalan’ın ilk bölümünde hem sosyetik güzel ‘Alara Korel’, hem garson ‘Melek Yılmaz’ı oynayan Baysal’ın performansı tek kelimeyle süperdi!