MİLLİYET – 23 MART 2015 PAZARTESİ  –  ALİCE

SAADET IŞIL AKSOY VE EŞİ MUAMMER PAMİR KIRANER
SAADET IŞIL AKSOY VE EŞİ MUAMMER PAMİR KIRANER

Bir arkadaşım nikah işlemlerinde kendisine eşlik etmemi istemese haberim olmayacaktı, oyuncu Saadet Işıl Aksoy’un sevgilisi Muammer Pamir Kıraner ile gizlice evlendiğinden…
Kadıköy Evlendirme Dairesi’ne gitmişken epeydir TV dünyasında konuşulan ve yanıtı merak edilen evlilik hakkında da bilgi edineyim istedim.
İpek Medya Grubu Başkanı Fatih Karaca’nın görevinden istifa ettikten kısa bir süre sonra 29 Ocak 2015’te Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde kendisinden genç bir kadınla evlendiğini biliyordum.
‘Müzmin bekar’ Karaca ile eşi arasındaki yaş farkının söylenildiği kadar çok olup olmadığını öğreneyim derken o da ne?
Meğer Saadet Işıl Aksoy ile nişanlısı da aynı nikah dairesinde 19 Aralık 2014’te gizli bir nikahla girmişler dünyaevine…
Aksoy  Kıraner çifti, sade bir nikâhın ardından hayatlarını resmen birleştirip, öyle uçmuş ABD’ye…
Fatih Karaca ile eşi Sara Sarper arasındaki yaş farkını merak ediyorsanız, onu da öğrendim.
1959 doğumlu Karaca’nın Çorum İskilip nüfusuna kayıtlı eşi ise 1975 doğumlu. Aralarındaki yaş farkı 16…

HELAL OLSUN IŞIL REÇBER’E

nurellayi-sollayacak-guzel-geliyorrrr-18178“Konuşursam yer yerinden oynar” ya da “Bildiklerimi açıklasam, bazıları sokağa çıkamaz” deyip, hiçbir şey söylemeyenlere oldum olası sıcak bakmam…
Ne zaman böyle bir açıklama okusam veya duysam şunu diyesim gelir o şahsa:
Ya bildiklerini söyle, ya da sus… Aba altından sopa gösterip, şantaj yapma insanlara…
Eski milli kaleci, şimdilerde futbol yorumcusu Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber’in Hürriyet Pazar’da Aslı Barış’a yaptığı açıklamaları okuyunca aynı şeyi düşünmedim ama…
Çünkü Işıl Reçber’in, yazmayı planladığı kitap için anlattıkları ‘Öncü sarsıntı’ gibi geldi bana…
Reçber de, “Gördüklerimi tüm çıplaklığıyla anlatsam ülkeyi terk etmem gerekir” dedi, ama ardından yaptığı şu açıklamalarla söylediklerinin içini doldurmayı ihmal etmedi:
“Futbolcu eşleriyle görüşmüyorum. Kendini geliştirmeyen, çok maddesel yaşayanlar var. Hayat bunlar üzerine kurulu değil. Kendinize bir şeyler katabilirsiniz. Çok materyalist olmak iyi değil. Altyapında boşluk varsa, doldur. Bu elinde.
[…] Direk dansını kadınlar spor olarak da yapıyor, ama bunu ifadeyle yorum yaparak Instagram’da paylaşmak doğru değil. O zaman gelebilecek taşlara açık oluyorsun. ‘Tamam, ben de böyle giyiniyorum, böyle yaşıyorum. Ama bazı şeylerimi de düzeltmem lazım’ diyebilirler. Değer yargılarını kaybederek, başka bir şeye önem vermeyerek, ‘Bana hiçbir şey olmaz’ diyerek yanlış yapıyorlar. ‘Ben şuyum, ben buyum’ zırhını giyiyor, sonrasında ‘Bu arabaya binmem, şöyle davranmam lazım’ diye bir ruh haline giriyorlar.
Özlerinde kimsenin kötü olduğuna inanmıyorum. Sadece böyle şeylere kendilerini kaptırıp doğal hallerinden şaşıyorlar. Şimdi bana diyecekler ki, ‘Işıl Reçber, biz de her dergide senin ayakkabını, çantanı görüyoruz. Tamam, ben onu da yapıyorum, ama bazı şeyleri kaybetmeyerek. Aile yapıma dikkat ediyorum, kendimi besliyorum, günümü boş geçirmiyorum, kendimce birçok şey yapıyorum.
[…] ABD’de Hollywood yıldızlarını, bilim insanlarını görüyorum. Ego falan yok. Burada ‘Ay şöhretim’ gibi anlamsız tavırlar var. Bıraksınlar bunları!”
Kitabında futbol dünyasının dejenere yüzünü ortaya koyacağını şimdiden ilan eden Işıl Reçber’in yazacaklarını, gel de merak etme şimdi!
Tabii bu açıklamalarından sonra gelen tepkiler üzerine bazı şeyleri yazmaktan kaçınır da dağ fare doğurursa o başka!

GÜNÜN SÖZÜ
“Diyetisyen ‘ekmeği kes’ dedi, iki gündür keserek yiyorum!”