MİLLİYET – 20 MART 2015 CUMA  –  ALİCE

Hugh Jackman, Back on Broadway Broadhurst TheatreOscar ödüllü Hugh Jackman, Zorlu Center’daki şovunu izleyene kadar hayranı olduğum starlardan biri değildi…
Ama şovunu izledikten sonra acayip saygı duydum adama…
Hugh Jackman’ın yakışıklılığı, boyu posu, fit hali bir yana, beni cezbeden yanı sahnede izleyicisiyle kurduğu sıcak ilişki ve aileye verdiği değer…
Gösteri sonrasında şovu nasıl bulduğu üzerine konuştuğumuz Nilgün Belgün’ün de dediği gibi:
“Adam sadece yakışıklı ve iyi bir oyuncu değil. Sesi ve sahne şovu da müthiş biri.”
Bizde bu meziyetlerin birine sahip olanlardan kaçı Hugh Jackman gibi eşi ve çocuklarıyla birlikte çıkar turneye?
Hayır…
Bizimkiler, karşılarına çıkacak kısmet kaçmasın diye, hepsi “bekâr” çıkar turneye…
Birçok kadının bayıldığı, hatta kimilerinin “Ayyy. Kendinden yaşlıymış eşi… Üstelik güzel de değil” diye kızdığı Jackman, çocuklarını ve eşini yanında getirmekle yetinmeyip, âşık olduğu kadına sahneden şarkı söyledi. Bununla yetinmeyip, izleyiciler arasındaki eşinin yanına gidip, onu öptü…
Bir dünya starının ailesine ve sevdiği kadına verdiği değer, bazı Türk starlara “kapak” olacak türdendi…
Jackman’ın ceketinin yakasına “nazar boncuğu” takmış olması, binlerce izleyici arasından Fatoş adlı şanslı “yurdum insanı”nı seçip, sahneye çıkarması ve onunla dans etmesi, bana evrensel şovuna kattığı “yerel tatlar” gibi geldi.
Gerçi taktığı nazar boncuğu pek işe yaramadı, Jackman göze geldi. Ünlü sanatçının sesi gidince kalan üç gösterisi iptal edildi.
O nedenle şarkıcı İrem Derici gibi, “New York’a gidip müzikal dinleyen bir insanım. Buraya geldi diye gidip koşmanın anlamı yok. Fiyatlar çok yüksek. 900 lira Hugh Jackman bana vermez” demeyip “Wolverine”i izlemek için Zorlu Center PSM’ye gidenler şanslı.

‘MUTLULUK GÖZYAŞLARI’ VE ‘KUTSAL AŞK’IN SONU!

1 (1)Habertürk’ten Esin Övet, Ebru Şallı ile Sinan Akçıl’ın “kutsal aşk”ının bittiğini pazar günü yazdı, pazartesi günü gazetede yayımlandı.
Aradan geçen üç günde bu ilişkinin niye bittiği üzerine birçok haber çıktı.
Kimi, Sinan Akçıl’ın yaşadığı maddi sıkıntı nedeniyle sevgilisinden 1.5 yılda 800 bin lira borç para alıp, ödemediğini yazdı, kimi Maserati’sini sattığını.
Kimi, ayrılığın nedeni olarak, müzik piyasasında ‘Ayshe’ diye tanınan ve futbolcu Önder Turacı’nın eski eşi olan Ayşe Özdemir’le Akçıl’ın mesajlaşması olduğunu iddia etti.
Kimi de Sinan Akçıl’ın şu açıklamasına yer verdi:
“Şirket hesabımla şahsi hesaplarım ayrıdır. Bir de Ebru ile ortak emanet hesabımız vardı. O da Ebru’nun emrine verdiğim bir hesaptı. O hesaptan onun imzası olmadan işlem yapılamıyordu. Bu özel bir jestti. Ömrüm boyunca hayatımdaki her kadına koşulsuz destek olmuş biri olarak bu iddialara gülüp geçiyorum. Maserati’yi de üç ay önce satmıştım.”
Dün de Akçıl ve Şallı’nın basın danışmanından şu açıklama geldi:
“1.5 yıllık süreç sonunda ortak aldığımız ayrılık kararının kesinlikle herhangi bir maddi durumla veya üçüncü bir kişiyle ilgisi yoktur. Kamuoyunun bu ayrılık sürecine daha hassas yaklaşmasını rica ederiz.”
Gel de inan şimdi bu açıklamaya!
Diyeceksiniz ki “Niye?”
“Balık hafızalı”yız ama o kadar da değil!
Daha çok yakın bir tarihte, 3 Mart’ta, basın mensupları gecenin bir vakti, otomobilinin içinde ağlarken çekmişti Ebru Şallı’yı…
Ertesi gün basın mensupları, sevgilisinin ağladığı görüntüleri sorunca ne demişti Akçıl?
“Ben ona güzel bir teklifte (evlilik) bulundum, mutluluktan ağladı. Hemen kötüye şeylere yormayın.”
Bu nasıl bir “kutsal aşk”tır ki “mutluluk gözyaşları” döktüren “güzel teklif”in üzerinden 10 gün bile geçmeden bitti?

GÜNÜN SÖZÜ
“Hiçbir gerçek, hayaller gibi mükemmel değildir.”