11 TEMMUZ 2021 PAZAR  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Şarkıcı Hadise’yle oyuncu Kaan Yıldırım’ın 1.5 yıllık aşkı biteli ne kadar oldu?

Bir ay olmadı.

Cuma sabahı Alaçatı’da birlikte görülen, ama görüntülenemeyen Kaan Yıldırım’la Çağla Şikel’in aşk yaşadığına dair haberler çıktı medyada…

“Çağla Şikel’le Kaan Yıldırım aşk mı yaşıyor?” haberiyle başladığımız günün sonunda ne oldu dersiniz?

Bu kez Hadise’nin yeni bir aşka yelken açtığına dair fotoğraflı haberler yansıdı medyaya.

Hadise’nin yeni aşkı şov dünyasından değildi, ama magazin dünyası için tanıdık.

Bir dönem Hande Erçel’le de aşk yaşadığı belirtilen Hadise’nin yeni sevgilisi genç iş insanı Mehmet Dinçerler’le eğlenirken çekilen samimi fotoğrafları anında sızdı sosyal medyaya.

Hadise-Mehmet Dinçerler aşkının aynı günün gecesinde ortaya çıkması rastlantı olabilir mi?

Hayır…

Hadise’yle Mehmet Dinçerler, sabah tanışıp akşamına sevgili olarak el ele eğlenmeye gitmeyeceklerine göre ve de ilişkilerinin afişe olacağını bile bile, Kaan Yıldırım’la Çağla Şikel aşkının konuşulduğu günün akşamını seçmeleri ‘tamamen tesadüf’ değil, eski sevgiliye ‘nispet’ bana göre.

Bu da “nispete nispet’ mi yoksa ‘tesadüfün bu kadarı’ mı bilmiyorum, cumartesi günü de Çağla Şikel-Kaan Yıldırım aşkının ilk görüntüleri ortaya çıktı. D Magazin’in kameramanı çiçeği burnunda âşıkları güneşlenirken çekti.

Hadise, Çağla Şikel, Kaan Yıldırım ve Mehmet Dinçerler bekâr insanlar, o yüzden isteyen istediğiyle ilişki yaşar.

Kime ne?

Bu konuyu yazmamın sebebiyse, bazı ünlülerin ilişkilerini “aşk, ayrılık ve nispet” üçgeninde yaşaması, romantizmin değil ‘nispetizm’in esiri olması.

ÇOCUKLARIN HAKLARI BÖYLE KORUNMALI

Çocuk hakları konusunda Almanya’dan ibretlik bir olay… İspanyol şarkıcı Angelo Kelly Ağustos 2019’da Almanya’daki konserinde “What A Wonderful World” şarkısına sıra geldiğinde o zaman dört yaşında olan oğlu William’ı sahneye davet etti.

Alaçatı’daki aşka Bodrum’dan nispet

Çoğu konserdeki gibi sesi ve gitarıyla şarkıya eşlik eden William, 19.00’da çıktığı sahneden 19.30’da alkışlar eşliğinde indi.

Konserden sonra sanatçıya, Almanya “Gençlik Çalışmalarını Koruma Yasası’nı ihlal”den ceza kesildi. William’ın yatakta olması gereken saatte sahnede olmasının cezası 250 euro’ydu.

“Angelo Kelly&Family” olarak eşi ve çocuklarıyla birçok konser veren şarkıcı, bu cezaya itiraz etti. Kelly’nin avukatı, William’ın sahneye çıkmasının planlı değil, spontane olduğunu iddia etti. Alman yasalarına göre üç ile altı yaşındaki çocukların ancak yetkili makamlardan izin almak şartıyla 08.00-17.00 saatleri arasında sahneye çıkabileceğini hatırlatan savcılık, şarkıcının başka konserlerinde de aynı ihlalin olduğunu videolarla ortaya koydu. Cezanın 15 bin euro’ya yükseldiğini gören avukat, şikâyeti geri çekip, 250 euro cezayı ödedi.

Demek ki neymiş?

Çocukların haklarını korumak için sadece kanun çıkarmak yetmez, yasa koruyucuların da görevini layıkıyla yapması şart.

ÖDÜLLÜ MUHABİRDİ ŞİMDİ HABER SPİKERİ

Kanal D hafta sonu ana haber bültenini Şevval Şirin sunmaya başladı.

Şevval Şirin, Kanal D’nin ödüllü muhabirlerinden biriydi.

Alaçatı’daki aşka Bodrum’dan nispet

Birçok ünlünün sosyal medyadan tanıttığı sözde Korona ilacını “Ünlüler ve sahte ilaç” haberiyle Türkiye gündemine sokan haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin ödüllendirdiği başarılı bir muhabirdi Şevval Şirin.

Şevval Şirin’in Kanal D’nin muhabirliğinden hafta sonu ana haber spikerliğine geçişi ise “Her başarı eninde sonunda ödülünü alır”ın kanıtı olsa gerek.

Tebrikler ve başarılar Şevval Şirin.

GÜNÜN SÖZÜ

“Kendi doğruların başkalarına yanlış geliyor diye, doğrularından vazgeçme.” (Epikür)