15 MAYIS 2018 SALI  –  MİLLİYET CADDE  – ALİCE

Bu yılki Anneler Günü’nde bende iz bırakan paylaşım, Ayşe Engin’inki oldu. Engin’in paylaştığı fotoğraf ve altına yazdıkları önemli…Çünkü dört kişinin olduğu fotoğraf karesinde önde oturanlar; Sinan Engin’in eski eşi Seda Sayan ile son eşi Ayşe Engin, onun arkasında Engin’in Sayan’la evliliğinden dünyaya gelen oğlu Oğulcan Engin, şarkıcıya sarılansa Ayşe-Sinan Engin çiftinin kızı Elif Engin

Seda Sayan’ın anında repost yaptığı fotoğrafın altına şunları yazdı Ayşe Engin

“Allah’ın nasip ettiği herkes anne olabilir. Önemli olan doğurmak değil, dünyaya getirdiğini en güzel, kendine göre en iyi şekilde büyütmek, ona mutlu olabileceği bir dünya sunmak. 

Herkesin evladı özel, benimki en çok bana özel ve sen kızımın en kıymetlisisin, kanının, canının annesisin. Kızımın arkasında her zaman dağ gibi duran, onu kollayan, koruyan, seven ve sayan ağabeyi için sana çok teşekkür ederim. 

İşte bu yüzden bazı zihniyetler anlamakta zorlansa da, ilişkimize değişik manalar yüklemeye çalışsalar da, biz birbirini çok seven iki kardeşin anneleriyiz ve sen benim için çok kıymetlisin, çok özelsin, her zaman da öyle kalacaksın. Anneler Günü’n kutlu olsun arkadaşım, dostum, karnımda değil ama gönlümde büyüttüğüm çocuğumun annesi…” 

Seda’dan karşı jest gecikmedi. Ayşe-Sinan Engin çiftinin kızı Elif’in fotoğrafına kalp yerleştirip fotoğrafı paylaştı ve altına, “Prensesim, güzel yavrum” yazdı.

Çocuklarını çöpe atan, öldüren annelerin olduğu, birçok ünlünün küçük çıkarlar uğruna birbirini karaladığı bir dönemde, hasret kaldığımız böylesine medeni bir davranışı sergileyen Ayşe Engin, Seda Sayan ve çocuklarının anneleri arasındaki bu medeni diyaloğun mimarı Sinan Engin’e helal olsun.

‘BİRLEŞME PARTİSİ’NE DAMGA VURANLAR 

10 Şubat 2018 tarihinden bu yana TV8’de yayınlanan ‘Survivor 2018’in en farklı ve renkli etkinliği ‘Birleşme Partisi’ oldu. Dominik’teki partiye Aleyna Tilki şarkılarıyla, İbrahim Büyükak esprileriyle renk kattı.

Aylardır aynı şortlar, tişörtler, dağınık saç ve makyajsız halleriyle izlediğimiz yarışmacılar, bu kez en şık ve en bakımlı halleriyle TV8 ekranındaydı.

Merve Aydın, Birsen Pekgöz, Sema Aydemir, Nagihan Karadere, Damla Can ve özellikle de Yağmur Banda’daki değişim inanılmazdı.

‘Survivor 2018’in şampiyonu olabilmek için şimdiye kadar parkurlarda hünerlerini sergileyen yarışmacılar, ‘Birleşme Partisi’nde tek tek sahneye çıkıp, şarkı söyledi. İbrahim Büyükak ve şarkı söyleyen her yarışmacıya “İyiydin” diyen Aleyna Tilki’den oluşan jüri, Merve Aydın’ı gecenin şampiyonu ilan etti.

GÜNÜN SÖZÜ

Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur. (Nietzsche)