14 MAYIS 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

“Survivor” yarışmasının birçok ilginç yanı var. “Survivor”, adada yarışma şartlarında yaşamanın, açlığın, ucunda yemek olan ödülü kıl payı kaçırmanın, sevdiğine hasretin, rekabet ve hırsın insanlara neler yaptırdığını görmek için ideal bir laboratuvar…

“Survivor”, yarışmacılar sadece parkurlarda performans gösterdiği bir format da değil. “Şampiyon”luk hedefiyle Dominik’e gidenlerin genel kültür ve zekalarını ortaya çıkaran yarışmalar da var “Survivor”da.

Alp Kırşan’ın sunumuyla renk kattığı “Bil Bakalım” ile “Anlat Bakalım”ın 15 dakikalık reytinglerini incelemedim. Ancak cumartesi akşamı ekrana gelen programın önemli bölümlerinden biri Acun Medya ile “Survivor 2018” ekibinin yarışıp, hezimete uğradığı “Bil Bakalım”dı. Reytinglere baktım “Survivor” üç kulvarda da açık ara birinci. Demek ki izleyici de benim gibi, seviyor “Survivor”ın içindeki eğlenceli yarışmaları.

Televizyon yöneticilerinin, prime time’da maliyet düşürme operasyonu yaptığı dönemde iki yarışma can simidi olabilir kanallara…

Ünlülerin yarışacağı “Bil Bakalım” ve “Anlat Bakalım”ı kazananlar da verilecek ödülü sosyal sorumluluk projelerine bağışlasa, tadından yenmez valla!

MHP, KADINA EL KALDIRANI ELEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi, 24 Haziran’da MHP’den milletvekili olabilmek için başvuran 1815 aday adayını 1726’ya indirdi. Adaylarına adli sicilleri, sosyal medya hesapları incelenerek yapılan elemede bir adaya vize çıkmama gerekçesi, kadına yönelik şiddeti önleme adına sevindirici. Çünkü MHP’de elemeleri yapan MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Feti Yıldız ile Genel Sekreter İsmet Büyükataman’dan oluşan komisyon, GBT’sinde eşine el kaldırdığı için adliyelik olan, sonra eşiyle barıştığı anlaşılan adaya vize vermedi. Keşke herkes, kadına şiddet konusunda böylesine hassas olsa, şiddete başvuran erkeklere prim vermek yerine dışlasa…

UMUDUN TAKIMI KARAÇAY

Mahallelerindeki gençlerin madde bağımlısı değil, futbolcu olması için Karaçay Gençlik Spor’u kuran aralarında Osmaniye’nin Karaçay Mahallesi’ndeki sekiz güzel insana helal olsun… Mahallenin çocuklarına, gençlerine örnek olmak, sahip çıkmak budur!

Galatasaray ve Bercelona’dan sonra Karaçay Gençlik Spor’a sponsor olan Nef ve Nef’in reklam filminin şu metnini yazanlar da alkışı hak etti bence:
“Hayallerine değil sahaya çizgi çekenlerin, el üstünde tutulanların değil elini taşın altına koyanların, statlara değil kardeşliğe kombinesi olanların, pırlanta gibi çocukların, umudun takımıdır Karaçay.”

Demek ki neymiş?

“Uyuşturucu ilkokullara girdi, gençler arasında madde bağımlılığı yaygınlaştı” söylemini bırakıp, eyleme geçince, Galatasaray ve Barcelona’nın sponsoru bile destek çıkabiliyor size…

GÜNÜN SÖZÜ

Senin için yaprakIarını kopardığım papatyaIardan özür diIedim dün gece. HakIısınız dedim, ne sevdiği beIIi, ne sevmediği… (Pablo Neruda)