17 MAYIS 2018 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

15 Mayıs 2018 tarihinde TV’de izlediği yorumculara kızan Haluk Levent’in, saat 00.26’da attığı tweet şu:  

“Yaşadığım hayat boyunca, bu kadar çok TV kanalını ve bu kadar boş yorumcuyu bir arada görmemiştim.” 

Levent’in paylaşımını anında binlerce kişi beğendi. Çünkü, tartışma programlarında hep aynı insanların boy göstermesi, dönüp dönüp aynı şeyleri söylemesi, uzmanlık alanlarına girmeyen konularda bile ahkam kesmesi, kronik bir sorun.

Gelelim bu tweet’i yazı konusu yapmamın sebebine…  

Sıkı durun şimdi… Buyurun aynı konuda bir tweet daha: “Hayatımın hiçbir döneminde bu kadar çok TV kanalı olmadı. Ve hayatımın hiçbir döneminde TV kanallarında bu kadar boş konuşan adam görmedim.”  

İster inanın, ister inanmayın. Bu tweet’in sahibi de Haluk Levent. Tweet’e yapılan yorumlarda gördüm, şarkıcının fanlarından Melisa Koca, modası geçmeyen tweet’i bulup paylaştı.

Şarkıcının 1 Haziran 2017 saat 09.56’da attığı tweet’te dert yandığı konuyu, 15 Mayıs 2018’de yinelemesine ve ekranlarda bir yılda bir şey değişmemesine ne demeli?

DENİZ SEKİ’NİN AŞKI HANGİSİ? 

Son günlerde gerek e-posta, gerekse sosyal medya aracılığıyla sizlerden gelen soruların başında maalesef yıllardır uzak durmaya özen gösterdiğim özel hayat var. Kamu merakı gereği ‘kim kiminle’den çok, magazinde bile ‘kamu yararı’ arayan biriyim, buna rağmen konuya kayıtsız kalamadım.
Neydi yanıtı merak edilen?
Deniz Seki, kiminle beraber?
İşin aslı şu:
Seki’yle Karabova, yeni bir aşka yelken açmak üzereydi.
Karabova, Seki’nin Çeşme davetine icabet etmeyince, şarkıcı Bodrum’a geçti ve Tayfun’a tutuldu. Deniz Seki’nin önce el ele, sonra daha samimi pozlar verdiği Tayfun Topal kim mi?
Basın mensubu ve Seki’nin sahne aldığı People’ın işletmecisi…

YAKIŞANI YAPTILAR 

Seda Sayan’ın 2018’i, şov dünyasında ‘Barış yılı’ ilan etmesi boşuna değil… 2018’i yarılamadan bir düzine ünlü, gerek ‘Seda Sayan’la’da, gerekse başka platformlarda,barış çubuğu tüttürdü.

Yalan dünya’nın değişmeyen gerçeklerinden biri şudur çünkü: Şov hayatında ilelebet dostluk ve düşmanlık, küslük olmaz…Kişinin ego seviyesi ve gündelik yararıdır belirleyici olan… Bazen de iletişim kazaları sebep olur küslüklere…

Erhan Yazıcıoğlu ile Nurseli İdiz arasında da benzer bir durum vardı. Yazıcıoğlu’nun 50’nci sanat yılında bir kez daha gördük, savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmadığını…

Yazıcıoğlu’nun, geçtiğimiz yıl tiyatro oyunu yüzünden küs olduğu Nurseli İdiz’e bir telefon açması yetti, aradaki buzları eritmeye…

Sanatçının “Gecede şarkı söylemesi için Nurseli’yi aradım ve o sayede barıştık” dediği İdiz’in olan biteni unutup, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ne gelmesi, birlikte dans etmeleri, polemik haberleri kadar cazip olmayabilir, ama güzeldi…

‘KRAL ŞAKİR’ DİZİSİ DÜNYAYA AÇILIYOR 

11 Mayıs’ta vizyona giren ‘Kral Şakir/Oyun Zamanı’ filmi, ilk üç günde 108 bin 71 kişi tarafından izlendi. Yerli bir animasyon için, Anneler Günü ve güzel hava talihsizliğine rağmen fena bir gişe değil bu… Varol Yaşaroğlu’nun ilk animasyon filmi ‘Fırıldak Ailesi Orta Dünya’, vizyonda kaldığı altı haftada 314 bin 938 kişi tarafından izlenmişti. BKMnin ‘Kral Şakir/Oyun Zamanı’ vizyonda kaldığı süre içinde böyle bir gişe yakalarsa, ‘Kral Şakir’ yeni bir kapı açar animasyon filmi yapanlara…

Çizgi karakterin yaratıcısı Yaşaroğlu, ‘Kral Şakir’ ve ‘Fil Necati’nin çocuklar kadar anne ve babaların da fenomeni olduğunu, Cartoon Network’ta yayınlanan ‘Kral Şakir’ dizisinin, çok yakında 22 ülkenin televizyonlarında kendi lehçeleriyle ekrana geleceğini söyledi.  

GÜNÜN SÖZÜ

Hiçbir şey olmamalarına rağmen, kendilerini bir halt sanan insanlar var.  (Jane Austen)