MİLLİYET – 19 AĞUSTOS 2016 CUMA  –  ALİCE

DENİZ AKKAYA, FUNDA ÖZKALYONCU, JESS MOLHO
DENİZ AKKAYA, FUNDA ÖZKALYONCU, JESS MOLHO

Lerzan Mutlu’nun moderatör-lüğünde “sezon finali” yapan “Söylemezsem Olmaz”, Bircan İpek dışındaki ekibini yenileyerek döndü ekrana…
TV8’deki “Aramızda Kalmasın” ise eylül başında sezona “merhaba” diyecek. Bu programda da yorumcu değişikliği yaşanacak.
“Aramızda Kalmasın”ın sivri dilli yorumcusu yeni yayın döneminde tv8’de olmayacak.
Lerzan Mutlu’nun “Söylemezsem Olmaz”dan ayrılışını “Kovuldu” diye yorumlayanlar da oldu, “Kendi isteğiyle ayrıldı” diyenler de.
Beyaz TV yetkililerinden konuya dair aldığım bilgi şu:
Kanal yönetimi, Lerzan’a, “Yeni yayın döneminde moderatörün, çok konuşan değil, konukları ve yorumcuları konuşturan olmasını istiyoruz. O yüzden moderatörlük görevini başkasına verip, seni yorumlarıyla gündem yaratan ‘Derin Futbol’un Ahmet Çakar’ı gibi kullanmayı planlıyoruz” dedi.
Lerzan, teklifi tenzil-i rütbe olarak görüp kabul etmeyince, Beyaz TV ile yolları ayrıldı.
Deniz Akkaya’ya sordum, “Aramızda Kalmasın”dan ayrılmasının sebebini. Akkaya’nın verdiği yanıt şu:
“Gelen başka bir teklif sonrasında kanal değiştirdim. Şartlar daha iyiydi. TV8 ile ileride yine keyifli işler yapacağız.”
Bu vesileyle bir konuyu da hatırlatmakta yarar var.
Yaz başına kadar “Söylemezsem Olmaz” ile “Aramızda Kalmasın”ı izleyenler hatırlayacaktır iki programın son günlerinde Lerzan Mutlu ile Deniz Akkaya arasındaki ekrandan ekrana kapışmayı.
Mutlu’nun moderatörlüğü, Akkaya’nın magazin yorumculuğu bitince o kavga da tarih oldu.
Bir kez daha gördük ki “popüler kültür”ün değişmeyen tek gerçeği var, o da değişim.
Özetle demem o ki şov dünyasında her şey geçici…

Ekran Resmi 2016-08-18 12.05.31‘VİZONTELE’ KOKAN ‘EKŞİ ELMALAR’

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve oynadığı “Ekşi Elmalar” filminin fragmanını izledim. Havadan çekilen doğa görüntülerine bayıldım.
Erdoğan’ın, “Anadolu insanının yürek burkan hikâyesini, mizah ve gerçekçilikle harmanlama” ve “Vizontele”lerin tadını “Ekşi Elmalar”a taşıma konusunda başarılı olduğunu belirtmeliyim.

Ekran Resmi 2016-08-18 12.06.44 Ekran Resmi 2016-08-18 12.07.09Fragmana bakıp filmdeki oyunculuklara dair bir şey söylemek doğru olmaz, ancak bazen görünen köy kılavuz istemez!
Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk ve Cezmi Baskın’ın oynadığı filmin fragmanında seyrettiğim “Belediye Başkanı Aziz Özay”ı çok sevdim. Filmin yazan, yöneten ve fragmanı bağlayan, o rolü canlandıran Yılmaz Erdoğan’ı olunca çok doğal bu!

Ekran Resmi 2016-08-18 12.07.52

TRİBÜNLERE OYNAYAN ŞARKICI TUĞBA ÖZAY!

Yarışmacı olarak katıldığı “Survivor 2016”dan sonra ortalıklarda pek gözükmeyen Tuğba Özay, “Pes Etme” adlı bir albümle çıktı sevenlerinin karşısına.
Özay, albümün tanıtımını Baltalimanı Portaxe’ta yaptı. Özay’ın sahne şovu, kıyafetleri kadar albümündeki şarkılar da dikkat çekiciydi.
Özay’ın müthiş bir sesi yok, ama albüm repertuvarına aldığı şarkılarla beach’ler, gece kulüpleri, diskolar ve barlarda dans etmek isteyen gençlerden öte, stadyum tribünlerini hedeflediği kesin…
Çünkü yıllarca stadyumlarda, rakip taraftarlara gönderme yapılan “Zıplamayan … olsun” sloganı format değiştirip “Zıplamayan Bizden Değil” adıyla girdi Tuğba Özay’ın repertuvarına… Hem de söylemesi kolay rap tarzı bir yorumla…

GÜNÜN SÖZÜ

Çok sıkıldıysan hayattan, bir mezarlığa git. Ölüler iyi bilir; yaşamak güzeldir. (Necip Fazıl)