MİLLİYET – 20 AĞUSTOS 2016 CUMARTESİ  –  ALİCE

unnamed-5Şu günlerde televizyon kanallarının durumu, transfer sezonunun son gününde sürpriz hamleler yapan futbol kulüplerinden farksız.
FOX TV ile yollarını ayıran Zuhal Topal’ı kadrosuna katan Star TV, gündüz kuşağını güçlendirmek için de atağa kalktı.
Star TV yönetimi, yıllarca Doğan Grubu’nda program yapan Mesut Yar ve TV8’deki “Aramızda Kalmasın”dan ayrılan Deniz Akkaya’ya birlikte magazin programı sundurmak için düğmeye bastı.
Dün öğleden sonra bir kez daha bir araya gelen taraflar, prensipte anlaştı ve el sıkıştı. Sözleşmenin imzalanması ise pazartesi gününe kaldı.
Mesut Yar’la Deniz Akkaya, anlaşmayı imzaladıktan sonra yeni yayın döneminde Star TV’de hafta içi her sabah hazırlayıp – sunacakları magazin programı için kolları sıvayacak.

 

BENGÜ’NÜN GÖZYAŞLARI

Ekran Resmi 2016-08-19 14.33.28Bu yıl ilk kez bir konser için gittim Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’na… Bengü telefon açıp, “Harbiye Açıkhava’da ilk kez konser vereceğim. Bu mutlu günümde sevdiklerim de yanımda olmasını istiyorum” deyince, el mahkûm, ayaklar gardiyan. Bengü müzik dünyasında yeni değil… 2000 yılından bu yana birçok albüm çıkarmış, birçok şarkısı hit olmuş, Türkiye’nin yanı sıra Türklerin yaşadığı ülkelerde sayısız konser vermiş biri…

Müzik dünyasının birçok yıldızı gibi şarkıcılıkta 16 yılı dolduran Bengü için Harbiye Açıkhava Tiyatrosu bir anlamda rüşdünü ispat yeriydi. Çünkü müzik dünyasının profesyonelleri bilir ki bir şarkıcı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda konser veremiyor ya da orayı dolduramıyorsa, “Ben oldum” dememeli. O nedenle Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konseri Bengü için bir anlamda starlığının tescili demekti. Tabandan tavana her yanı beyazla kaplanmış Harbiye Açıkhava’nın sahnesindeki müzisyenler, vokalistler ve Bengü de beyazlar içinde çıktı dinleyicilerin karşısına… Bengü, Harbiye Açıkhava’da yepyeni ve beyaz bir sayfa açtı kendine.
Bengü, “İyi akşamlar Harbiye… En büyük hayalim, en büyük rüyamdı bu sahnede olmak. Bu rüyama, aşkıma ve beyazıma ortak olduğunuz için teşekkürler hepinize” sözleriyle dile getirdi duygularını…
21.30’da başlayıp, 24.00 sularında bitirdiği konserinde kendisini dinlemeye gelenlere sevilen şarkılarını söyleyen Bengü, ilerleyen saatlerde mutluluk gözyaşı döktü. O gece Bengü’yü dinlemeye gelenler arasında gazeteci ablası Banu Şen, annesi Sebahat Erden Kelleci, babası Tuncer Kelleci, yeğeni, amcası ve yengesi de vardı. Bengü, Tuncer Kelleci’ye “Harbiye’deyim baba” derken gözyaşlarına engel olamadı.
Bengü, konserinin sonuna doğru “10. Yıl Marşı”nı söyledi. Harbiye Açıkhava’yı dolduranlar şarkıcıya ayakta eşlik etti.

İREM DERİCİ’YE HELAL OLSUN

unnamed-4Türkiye’de, rakiplerinin konserine teşrif eden şarkıcı sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Gidenler de sahnedeki şarkıcının hayranları gibi coşup, eğlenmez. O yüzden Bengü’nün konserine sevgilisi Lider Şahin’le gelen İrem Derici’ye ayrı bir parantez açmak gerek.
Aynı sırada oturduğumuz için yakından gözlemlediğim şarkıcı, konserin en hareketli ismiydi. “Protokol”de oturmasına rağmen Bengü’nün fanatiklerinden biri gibiydi. İrem Derici, bazen aynı sıradaki modacı Hakan Akkaya ile karşılıklı göbek attı, çoğu kez Bengü’nün şarkılarına vücut dilini de kullanarak eşlik etti.
Başında Bengü yazan bandana takan şarkıcı bir ara sahneye çıkıp, arkadaşıyla birlikte şarkı söyledi. Bengü’nün zayıflığına dikkat çekmek isteyen şarkıcı, kendi için “Katana gibiyim” bile dedi.

GÜNÜN SÖZÜ

Bir kadın sana ağlayarak ‘git’ diyorsa, yapman gereken tek şey kalmaktır.               (M. Longston)