MİLLİYET – 9 OCAK 2016 CUMARTESİ  –  ALİCE

Koliba Film'in ATV için çektiği "Yeter"in başrolünde Pelin Karahan ve Selim Bayraktar var...
Koliba Film – Ata Türkoğlu’nun ATV için çektiği yeni dizi “Yeter”in başrolünde iki ünlü oyuncu; Pelin Karahan ve Yurdaer Okur var…

Her alanda olduğu gibi televizyon-culukta da “denenmemişi denemek” risktir. Her riskin kazancı gibi, kaybettirdiği de büyüktür.Her kanalın ekrana eğlenceli programlar getirdiği yılbaşı gecesinde “Yeter” dizisinin ilk bölümünü yayınlayarak büyük bir risk alan ATV’nin kazancı da büyük oldu.

Yapımcı Ata Türkoğlu, “Yeter” dizisinin ilk bölümünü ATV’nin 31 Aralık gecesi yayınlayacağını söylediğinde, böyle bir riske niye girdiğini sordum. Türkoğlu’nun verdiği yanıt şuydu:
“Yeni dizi girecek başka boş akşam yok. Kanal D’de ‘Kurtlar Vadisi Pusu’, Star TV’’de ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ var. FOX, 7 Ocak’ta yeni dizisi ‘Kördüğüm’ü yayınlayacak. Perşembe’de öne geçebilmek için bu riske girmeye mecburuz. İşimize güveniyoruz. Yılbaşı gecesi reytingi ne olursa olsun, ATV’nin yapacağı tekrarlarla seyircisi daha da artacak, haftaya yarışta avantajlı olacağız.”  
Her şey, ATV yönetimi ve Türkoğlu’nun beklediği gibi gelişti.
31 Aralık gecesi 3.42 reytingle ‘Total’de 18’inci olan diziyi ATV tekrar tekrar yayınladıkça reytingi arttı. “Yeter”in 7 Ocak’ta ekrana gelen ikinci bölümü ‘Total’de aldığı 6.09 reytingle en çok izlenen 3’üncü yapım olmayı başardı.
FOX’un yeni dizisi “Kördüğüm” ‘total’de 4.73 reytingle 6’ncı, ‘AB’de 5.33 reytingle 3’üncü, “Yeter” ise ‘AB’de 4.98 reytingle 5’inci oldu.
ATV ile FOX arasındaki kıyasıya reyting rekabetinde olan “Muhteşem Yüzyıl Kösem”e oldu. Dizinin “Total” reytingi zaten düşüktü, ama AB’de birinci oluyordu.  ATV’nin reyting taktiği ve FOX’un “Kördüğüm”ü bu hafta “Muhteşem Yüzyıl Kösem”i vurdu. Dizi, “Total”de 3.43 reytingle 15’inci oldu, AB’de ise 5.26 reytingle 4’üncü sıraya düştü.
12346385_152565688437255_8597718195621788850_nNAŞİDE GÖKTÜRK GÜNEY’E YERLEŞTİ 
2011’de yakalandığı meme kanserini atlattıktan sonra şimdi de akciğer ve pankreas kanseriyle savaşan Naşide Göktürk’ten yeni haberler var. Göktürk, uzun bir aradan sonra Facebook’tan sevenlerine sağlık durumu, iş ve özel hayatına dair açıklamalar yaptı.
“Hafif bir sağlık sorunu, kocaman bir taşınma durumundan dolayı” bir süredir Facebook’ta olmadığını açıklayan Göktürk, trafiği yüzünden İstanbul’da yapamayacağını anlayınca güneye taşındığını yazdı. Göktürk, ocak sonuna doğru veya en geç 14 Şubat Sevgililer Günü’nde piyasaya çıkaracağı yeni albümünün son rötuşları için bu ay içinde, terk ettiği İstanbul’a geleceğinin altını çizdi.
Kanser tedavisine rağmen yeni albümünün çalışmalarını sürdüren Naşide Göktürk'ü stüdyoda ziyaret edip, "Geçmiş olsun" diyenlerden biri de Hande Yener oldu...
Kanser tedavisine rağmen yeni albümünün çalışmalarını sürdüren Naşide Göktürk’ü stüdyoda ziyaret edip, “Geçmiş olsun” diyenlerden biri de Hande Yener oldu…
EGE’DE GÖÇMEN ÖLÜMÜNE GAZETECİDEN TUHAF ÇÖZÜM
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın basın toplantısını TV’den canlı izlemeyip, bu soruyu duymamış olsam ve biri söylese şaka sanırdım.
Ama maalesef şaka değil gerçek!
Vicdan sahibi her insan gibi Ege Denizi’nin mültecilere mezar olmasından rahatsız olduğunu varsaydığım genç ve de saf bir kadın meslektaşımız Yıldırım’a sordu:
“Ege’deki mülteci ölümlerinin önüne geçmek için Türkiye’den Yunanistan’a feribot seferleri düzenleyecek misiniz?”
Esprileriyle ünlü Yıldırım da fırsatı kaçırmadı ve hemen cevabı yapıştırdı:
“Kaçak göçü teşvik edelim diyorsunuz yani.”  
GÜNÜN SÖZÜ
“Bir erkeğin gücünü gösteren, bir kadına vurmak değil, bir kadına vurulmaktır.”