MİLLİYET CADDE – 10 OCAK 2016 PAZAR  –  ALİCE

Televizyon kanallarının sonbahar dizileri tek tek görücüye çıktı. ATV’nin ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinin damga vurduğu yeni sezonun sınıfta kalan ilk işi, Star TV’nin başrollerini Gökçe Bahadır, Engin Öztürk ve Onur Saylak’ın paylaştığı ‘Hatırla Gönül’ oldu. Dizi, düşük reytingi yüzünden ‘erken final’ yaptı.
Sezonun değil, yılın en iddialı dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’e Beren Saat bile çare olamadı. ATV’nin ‘Yeter’iyle FOX’un ‘Kördüğüm’ü iyi başlangıç yaptı. ‘Hayat Mucizelere Gebe’, ‘Acı Aşk’ ve ‘Mayıs Kraliçesi’ dizileri ise idare ediyor durumu!
Yakında seyircisiyle buluşmayı bekleyen dört dizi daha var ufukta:
Şükrü Özyıldız ile Aslı Enver’in oynadığı ‘Kış Güneşi’ (FOX), Burcu Biricik ve Birkan Sokullu’lu ‘Hayat Şarkısı’  (Kanal D), Vahide Perçim, Talat Bulut ve Tilbe Saran’lı ‘Göç Zamanı’ (Star TV), Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Uğur Polat’la ‘Gecenin Kraliçesi’ (Star TV). 
CX9kRTGVAAAkg0B.jpg-large
Dört diziden hiçbirinin bütçesi ve yarattığı beklenti ‘Gecenin Kraliçesi’ kadar yüksek değil. O nedenle Star TV’de 12 Ocak salı akşamı ekrana gelecek dizinin alacağı reyting önemli.
Salı akşamlarının iyi  reyting alan  yapımları belli:
‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ (ATV), ‘O Ses Türkiye’ (TV8) ve ‘Aşk Yeniden’ (FOX)… 
Gecenin Kraliçesi’nin reytingi, ‘Total’de 6’dan 4’lere düştüğü için Star TV’nin kaldırdığı ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’den daha yüksek olmazsa, işi zor Meryem Uzerli’nin.
O nedenle çok zor bir  sınav bekliyor ekibi… Alınacak iyi bir reytingle ‘gecenin kraliçesi’ olmak da var kaderde, düşük bir reytingle ‘gecenin kaybedeni’ de…
BİR YILDA BEŞ PROJE
unnamedKalust Şalcıoğlu 2015’i; TV yapımları ‘Arka Sokaklar’, ‘Sen Olsan Ne Yapardın?’, sinema filmi ‘Temel ile Dursun İstanbul’da’, tiyatro oyunlarıları ‘Kiraz Zamanı’ ve ‘Çilekli Spagetti’yle tamamladı.
2016’da yoğun bir tiyatro turne programı olan Şalcıoğlu, ‘Masal Gibi’ adlı sinema filmi için de anlaşma imzaladı. Yazın New York’taki The Actor Studio’da iki ay oyunculuk kursu alacak Şalcıoğlu’nun dönüşte senede kaç projede olacağını tahmin etmek hiç zor olmasa gerek!
750 MİLYONLUK AVM’DE ANADOLU LEZZETLERİ
Ekran Resmi 2016-01-10 08.02.10İstanbul’un Anadolu yakasında oturanlar, bu yıl bir dizi yeni alışveriş ve yiyecek – içecek merkeziyle tanışacak.  “Anadolu yakasında bunlardan yeterince yok mu?” diyebilirsiniz. Doğrudur, ama pek yakında peş peşe hizmete girecek bu yerler, mevcutlara fark atacak türden.
Ekran Resmi 2016-01-10 08.02.29Ataşehir’le TEM arasında inşaatı süren üç kuleli Metropol İstanbul, büyük ölçüde bitti. Projenin büyük hissedarı Çalık Holding’ten aldığım bilgiye göre, iki kısa kule yaza doğru, uzun kuleyse yıl sonuna doğru açılacak. Metropol’ün altlarındaki mağazalar, kafeler ve fast food alanlarının Ataşehir‘e hareket ve de bolca trafik getireceği kesin.
Yiyecek – içecek AVM’si Bulvar 216’nın bulunduğu Batı Ataşehir, Haziran 2016’da devasa bir yeme – içme ve eğlence merkezine daha kavuşacak. Ziylan Grup’un Ataşehir Belediyesi’yle Varyap Meridian’in arasına yaptığı WaterGarden şantiyesini gezdim ve genel müdürü Tolga Alişoğlu’ndan proje hakkında bilgi aldım.

Ekran Resmi 2016-01-10 08.02.50150 bin metrekare inşaat alanı olan ve 750 milyon TL’ye malolacak projenin içinde neler mi yer alacak?

WaterGarden Genel Müdürü Tolga Alişoğlu
WaterGarden Genel Müdürü Tolga Alişoğlu

11 salonlu sinema

1 tiyatro
4 bin metrekarelik konser alanı 
İstanbul’un ünlü  restoran ve kafeleri 
Çocuklar için oyun alanları
Organik pazar 
Her akşam ışık gösterilerinin yapılacağı Avrupa’nın en büyük şov havuzu.
WaterGarden’da bir de ‘Nostalji Sokağı’ olacak. Türkiye’nin gastronomi merkezi olmaya aday ‘Nostalji Sokağı’nda, Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde 50 ve daha fazla yıl süre hizmet vermiş, ama hiç şubesi bulunmayan işletmeler dükkan açacak.
‘Nostalji Sokağı’nda yer alacak illerden bir kısmı şimdiden belli. Isparta, Tokat, Hatay, Gaziantep, Malatya ve Konya‘nın yerel tatları İstanbul’a  taşınacak.