ÖMÜR SABUNCUOĞLU’NUN AYŞE HATUN ÖNAL’LA YAPTIĞI SÖYLEŞİ 26 ŞUBAT 2016 TARİHLİ  HT MAGAZİN’DE AYNEN ŞÖYLE VERİLDİ:

Yeni çıkardığı ‘Selam Dengesiz’ albümüyle müzik listelerinde bir numaraya yerleşen Ayşe Hatun Önal, “Hiçbir zaman insanlara bekleneni vermedim. Türkiye’de yapılan ve tutan işler belli. Herkes benden assolist olmamı beklerken, Türkiye’de elektronik müziğin bu kadar patlamasına sebep olan kişi benim. Müzik piyasasına yön veriyorum” dedi.

BUNUN ÜZERİNE, 27 ŞUBAT 2016 TARİHİNDE “MÜZİK PİYASASINA YÖN VERİYORMUŞ!” BAŞLIKLI ŞU YAZIYI YAZDIM:

“Müzik piyasasına ben yön veriyorum…”

Biraz düşünün ve tahminde bulunun; kim söylemiş olabilir bu sözü?

Yazdığı sözler, yaptığı besteler veya çıkardığı albümlerle müzik dünyasına yön veren bin kişilik liste yapsanız bile aklınıza gelmeyecek biri isim söyledi bunu.

Ayşe Hatun Önal’ın Ömür Sabuncuoğlu’na verdiği röportajda söylediklerini şaşkınlıkla okudum. Mankenliği bıraktıktan sonra şarkıcılığa başlayan ve elektronik müziği seçen Ayşe Hatun Önal’ın hakkını teslim etmem lazım.

“Çeksene Elini”yle yaptığı çıkış, Ricky Martin’le düeti süperdi. Amma ve lakin, müzik dünyasında yaptıklarıyla ekol olan Sezen AksuOrhan Gencebay gibi isimler dururken Önal’ın, “Türkiye’de elektronik müziğin bu kadar patlamasına sebep olan kişiyim” cümlesini “Müzik dünyasına yön veriyorum” diyerek bitirmesi şaşırtıcı…

Zayıf ve de uzun boylu olan Önal, kendini ‘Dev aynası’nda görünce demek ki ortaya çıkan tablo bu.

Ayşe Hatun Önal’ın yaptığı müzikte başarılı olduğunu söyleyene rastladım, ama “Müziğin yeni Ayşe Hatun Önal’ı ben olacağım” diyeni duymadım daha…

ÖNAL, RADYO MÜZİK’TEKİ PROGRAMDA ŞUNLARI SÖYLEDİ HAKKIMDA:

“Bana röportajda; başına kötü bir şey geldi mi diye soruldu.  Arada yılanlık yapanlar çıkıyor dedim. O kişiyle de yaşadığım şeyin sebebi taklit işler yapan biriydi. Ben de kendi müzik piyasamı yöneten bir kişi olduğum için doğal olarak kıskanıyor dedim. Yani piyasayı konuşmuyoruz, sorunun içinde piyasa yok zaten. Yaptığım işin piyasasından bahsettim. Ali Eyüboğlu boş boş konuşuyor. Röportajı okuduğunda ne söylediğim ve niye söylediğim belli. İki kişinin karşılaştırmasını yapıyordum. Ali de sayfa doldurma meraklısı olduğu için röportajı okumaya tenezzül etmemiş belli ki, habersiz de kaldıysa piyasada böyle bir şey yaratmaya çalıştı. Piyasa da onu tanıdığı için diğer basından arkadaşlar çok fazla bir şey yapmadılar zaten. Söylemek isteyip söyleyemediğin şeyler boğaz çakrasını kapatır. O da çeşitli hastalıklara sebep olur. Bana bu şekilde terbiyesizlik yaptıysa onun cevabını bir yerde vermem gerekir. Burada vermek kısmet oldu”

HER ŞEY BÜTÜN ÇIPLAKLIĞIYLA ORTADA…

EN KÜÇÜK BİR SAPTIRMA VAR MI YAZDIKLARIMDA?

HAYIR…

HT MAGAZİN’DEKİ SÖYLEŞİSİ İÇİN, SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN “SÖYLEDİKLERİM ÇARPTIRILDI” ŞEKLİNDE BİR DÜZELTME YAPMAYAN ÖNAL’IN RADYODAKİ AÇIKLAMALARINI DA OKUDUNUZ.

“BOŞ BOŞ KONUŞAN”, YALAN SÖYLEYEN, İKİ YÜZLÜLÜK YAPANIN KİM OLDUĞUNU BÜTÜN ÇIKLAKLIĞIYLA ORTADA…

ALİ EYÜBOĞLU