MİLLİYET – 31 MART 2017 CUMA  –  ALİCE

Japonya’nın dünyaca ünlü medya şirketi Sony Pictures Television Networks’ün Planet Çocuk, Planet Mutfak, Planet Pembe ve Planet Türk kanallarına ortak olacağını yazdığımda takvim yaprakları 18 Mart 2016’yı gösteriyordu.

Aradan bir yıl geçti ve Sony, Sevin Ergun’un kanallarıyla ortaklığını Hotel Les Ottomans’da kutladı. Sony, Türkiye pazarına girmeye öylesine kararlıydı ki ülkemizin yaşadığı terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi, taraflar arasındaki görüşmeleri erteledi ama engelleyemedi.

Sony, üç yıl sonra grubun tamamını satın alma opsiyonuyla 80 milyon dolara dört kanalın yüzde 50 hissedarı olarak Türkiye pazarına girdi.

Şifresiz yayınla 200’den fazla ödüllü filmi, 100’ün üzerinde ödüllü diziyi Türk seyircilerine sunacak Sony Channel, Digitürk’e de girmek istedi ama olmadı. İşte bu konuda Sony Channel Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saygı’nın söyledikleri:

“Önce yer olmadığını söylediler. Digitürk’teki kanallarımızdan birini çekelim, onun yerine Sony Channel’i alalım dedik, onu da kabul etmediler.”

Çünkü, Digitürk’ün parayla sattığı film ve dizilerin yenileri Sony Channel’da parasız. Digitürk yönetiminin, şirketleri kadar, abonelerini de düşünüp, bu sorunu çözmesi gerekir.

BAŞAK SAYAN’IN HAMİLE POZU BİZİ NİYE GERDİ?

Hamilelikte son ayına giren oyuncu Başak Sayan’ın yarı çıplak pozları sosyal medyayı salladı. Sayan, eleştirilere karşılık, “Fotoğrafların bu şekilde konuşuluyor olması beni çok şaşırttı. Kadın estetiğiyle ilgili bir dayatma var. Buna inanamıyorum” dedi, ama tartışma bitmedi.

AVUKAT HANDE VAR

Sayan’ın doğal, eşinin normal gördüğü fotoğraflar üçüncü şahısları niye bu denli gerdi?

Vücudun sahibi ve eşi “No problem” diyorsa bize ne?

Katıldığım bir yemekte konu gündeme geldi. Erkeklerin tümü, “Boşanma nedenidir bu?” görüşünde birleşti. Ajda Pekkan ve Erkan Petekkayanın avukatı Hande Var da aramızdaydı. Ona sordum, o da, “Eğer koca, evliliğinin zarar gördüğünü düşünüyorsa bu boşanma sebebidir” dedi.

 

2016’DA DÜNYAYA DAMGA VURAN KARELERİN SERGİSİ

Anadolu Ajansı’nın (AA) bu yıl üçüncü kez düzenlediği Uluslararası Haber Fotoğrafı Yarışması’nda ödül alanlar İstanbulda sergide görücüye çıkacak.

Kapadokya’da toplanan jüri dört gün süren toplantıda 25 bin imaj arasından “En iyileri” seçti. Paris Match dergisinin Dijital Yayın Yönetmeni Marion Mertens, Noor Ajansı’nın ünlü fotoğrafçısı Yuri Kozyrev, Getty Images’in spor alanında usta foto muhabiri Cameron Spencer’ın yanı sıra dünyaca ünlü fotoğraf editörleri ve foto muhabirlerinden oluşan jürinin ödüllendirdiği kareler, aslında 2016’ya damgasını vuran olayların özeti…
17 farklı ülkeden 22 foto muhabirine ödül kazandıran fotoğrafların yer alacağı Istanbul Photo Awards 2 Nisan’da açılacak.

YARDIM KOŞUSU İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

7 Mayıs’ta Wings For Life World Run için başvurular başladı. Omurilik felcinin tedavisi için düzenlenen ve dünyanın en büyük koşu etkinliklerinden biri olan Wings for Life World Run yine İzmir’de gerçekleştirilecek.

Dünyanın birçok ülkesinde yapılacak yarışmanın Türkiye ayağına katılmak isteyenler www.wingsforlifeworldrun.com/tr adlı siteden kayıt yaptırabilir.

GÜNÜN SÖZÜ

Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar en iyi yerlerde oturur. (Aristofanes)