MİLLİYET – 1 ŞUBAT 2016 PAZARTESİ  –  ALİCE

Hafta sonu Barselona’daydım. Siz bu satırları okuduğunuzda da Allah kısmet ederse “Garanti Koza Sofia Open” için Sofya’da olacağım. Barcelona’ya gitmemin sebebi Türk Telekom’un TV platformu tivibu’nun davetiydi.

Şu günlerde “Fiber gücü” kampanyasıyla gündem oluşturan Türk Telekom, dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden Barcelona’nın proje ortağı. 6 – 14 yaş arasındaki yetenekli çocukların alındığı futbol okulu FCBEscola’nın Türkiye’de açılmasını sağlayan Türk Telekom’un Barça’da oynayan milli futbolcumuza destek amacıyla düzenlediği seyahatte üç gazeteciydik. Sabah’tan Yüksel Aytuğ, Posta’dan Mehmet Coşkundeniz ve Türk Telekom yetkilileriyle birlikte cumartesi günü Barselona formalarımızı giyip, Camp Nou’nun tribünlerindeki yerimizi aldık.

Dünyanın sayılı futbol mabedlerinden biri olan Camp Nou’da ilk kez maç izledim.

Bizim arka sıramızda Arda Turan’ın annesi Yüksel Turan, babası Adnan Turan ve onlara “Amca – Teyze” diye hitap eden sevgilisi Aslıhan Doğan vardı. Sevgilisi Aslıhan Doğan hep yanında, ama Arda’nın anne ve babasının bu maçta onu yalnız bırakmamalarının bir sebebi de sanırım milli futbolcunun aynı zamanda doğum günü olmasıydı.

Barselona’nın Atletico Madrid’i 2 – 1 yendiği maçta Arda, 60’ncı dakikadan sonra girdi oyuna. Hafta içinde geçirdiği rahatsızlığa rağmen hocasının doğum gününde eski takımına karşı sahaya sürdüğü Arda, sonucu etkileyecek bir şey yapmadı. Zaten Barça da bildiğimiz Barça değildi maçta. Rakip takımdan iki kişi kırmızı kart görüp oyun dışında kalmasa sonuç 2-1 bile olmayabilirdi.

 

Ekran Resmi 2016-02-06 11.20.53

Oturduğumuz protokol tribününün en ön sırasında, “Arda! Milli gururumuz doğum günün kutlu olsun” diye döviz açana bile rastladım.

14 yaşındaki Almila Berber, babasıyla birlikte Arda’yı böylesine mutlu bir gününde yalnız bırakmamak için İstanbul’dan geldiklerini söyledi.

Dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden biri olan Barselona’nın formasında Beko’yu, tribünlerinde Beko ve Türk Hava Yolları’nı görmek kadar, takım gol atınca sallanan Barselona bayrakları arasında Türk bayraklarının da dalgalandığına tanıklık etmek de aynı bir gurur vesilesi.

Bu yüzden olsa gerek uzunca bir süre taraftarların, “Barça… Barça” demesini, yedek kulübesinden çıkıp ısınmaya giden “Arda, Arda” tezahüratı sandığımı da itiraf etmeliyim.Ekran Resmi 2016-02-06 11.14.37

GÜNÜN SÖZÜ

Verdiğin sözü parandan üstün tut ki, şerefin paranın altında ezilmesin. (Kinsun)