20 Mart 2022 Pazar  –  Milliyet  –  Alice

“Pandemide Kenan’ın (Doğulu) bolca boş zamanı olduğu için şarkılarım üzerine çalıştık. Stüdyoda beraber bolca zaman geçirdik. Elektronik müzik türünü çok seviyorum.’
“Kenan acayip aranjmanlar yaptı şarkılara. Hayallerimin ötesinde bir çalışma oluyor, çok heyecanlıyım.”

“Şarkılarımı da videolarıyla birlikte yayınlamak istiyorum. O yüzden tam bir takvim belirlemek mümkün olamıyor. Bazı anılarımın abstrakt (öz) kısa filmleri gibi videolar hayal ediyorum.”

Beren Saat’in bu açıklamaları yapmasının üzerinden bir yıl geçti, ama beklenen albüm gelmedi. Oyuncunun, “Hayallerimin ötesinde bir çalışma” dediği bir albümün bir yılda bitmesini beklemek doğru olmaz.

Beren Saat’in albüm konusunda kendini teslim ettiği eşi, işinde çok titiz ve mükemmeliyetçi biri.
Nereden mi biliyorum bunu?

Kendi söyledi de oradan.

Beren Saat albümünün ne aşamada olduğuna dönecek olursak, Kenan Doğulu, İBB’nin İstanbul dergisindeki söyleşide Tolga Akyıldız’ın konuyu sorması üzerine şunları söyledi:

“Beklendik bir şey beklememek gerektiğini söylemem gerek. Dünyanın her yerinde hayranları, hatta şubeleri var Beren’in:
Bangladeş, Peru, Brezilya, İspanya…

Bu çeşitlilik ve sorumluluk ona ne hissettiriyorsa onları yaşıyor, onları yazıyor. İlk besteleri olmasına rağmen şarkıları çok başarılı. Düzenlemeleri yaparken de kendine has bir tarzı, özgün bir dışavurumu olsun diye çabalıyorum. Sevmediği hiçbir şey olmasın diye diye özen gösteriyorum. İçine sinene kadar defalarca değiştiriyoruz. O yüzden de ne zaman çıkacağını bilmiyorum. Her şeyi saniye saniye planlıyor, şahane videolar çekecek, konserler vermek istiyor. Ben de her aşamasında elimden gelen desteği veriyorum.”

Kenan Doğulu, başarılı bir müzisyen. Çocukluk arkadaşı ve aşkı Efe Günay’ın ardından sosyal medyada yazdıklarından biliyoruz Beren Saat’in edebiyatı çok iyi. Bakalım iyi bir müzisyenle kalemi iyi bir oyuncunun ortaklaşa çalışmasından nasıl şarkılar ve albüm çıkacak ortaya?

Çağlar Ökten niye susuyor?

Seda Sayan, Çağlar Ökten’in evlilik teklifini kabul ettikten sonra Snob Magazin, şarkıcının müzisyeni albüm yapma vaadiyle bir gecede sevgilisi Lara Şehiroğlu’ndan ayırdığına dair bir haber yaptı.

“2. Sayfa”nın canlı yayınına bağlanan Seda Sayan, iddia hakkında şunları söyledi:

“Bir şeyler karşılığında albüm sözü vermiş olmak hem bana hem Çağlar’ın müzisyen kimliğine büyük hakaret. Çağlar çok iyi müzisyen ve öğretmen. Ben albümü sadece Çağlar’a değil, daha önce de söylemiştim, dört albümün startını verdim. DMC de bunu biliyor. Çağlar Ökten, Esra Özmen, Safiye Soyman ve kendi albümüm.”

Mayıs ayında evleneceği Çağlar Ökten’in resmi nikâhlı eşinden beş yıl önce boşandığını açıklayan Seda Sayan, “Ben bekâr bir erkek tanıdım. Beş yıl önce resmi evliliğini noktalamış, 11 yaşında bir çocuğu olan bir erkekle evleniyorum” dedi.

Seda Sayan’ın Lara Şehiroğlu’nu yok sayıp, sevgilisinin sadece biten evliliğinden bahsetmesi ilginç.

Burada ilginç olan bir şey daha var; o da şu:

Asıl konuşması gereken Çağlar Ökten’in susmayı tercih etmesi.
Çağlar Ökten niye çıkıp, “Seda Sayan bana, ‘Sevgilinden ayrıl, sana albüm yaparım’ demedi. Lara Şehiroğlu’ndan bu yüzden ayrılmadım. Menfaat karşılığı bir evlilik değil bu” demedi?

Anlaşılan o ki bu pilav daha çok su kaldıracak, bu evlilik Lara Şehiroğlu’na yarayacak ve onu magazinin yeni figürü yapacak.

 

GÜNÜN SÖZÜ

“Sır gibi seversen eğer, muradın gerçekleşir. Çünkü tohum, toprağa gizlenirse yeşerir.” (Mevlana)