22 Mart 2022 Salı  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Hollywood filmlerinin starı Antonio Banderas ve Türk dizilerinin yıldızı Kerem Bürsin, İspanya Malaga’daki tiyatroda bir araya geldi.

İki oyuncu Malaga’daki ‘Tiyatro Soho’nun sahnesinde buluştu.

Banderas’ın Tiyatro Soho’daki ‘Company’ adlı müzikalini izlemeye giden Bürsin, Hollywood starıyla fotoğraf çektirdi. Instagram’dan Kerem Bürsin’i takip etmeye başlayan Banderas, oyuncuyla fotoğrafını İngilizce ve İspanyolca metinle paylaştı.

Bürsin ise aynı fotoğrafları paylaşırken İngilizce’yi tercih etti.

Banderas’ın Instagram’daki takipçi sayısı 3.1 milyon, Bürsin’in ise10 milyon.

Türk dizi yıldızı, aynı postun beğeni sayısında Hollywood starına tam 10 kat fark attı, hem de paylaşımı ondan beş saat sonra yapmasına rağmen…

61’inde bir Hollywood  starı ile 34’ündeki Türk dizi yıldızının Instagram verilerindeki bu fark doğal.

Çünkü Banderas, kendisini Hollywood starı yapan filmleri çektiğinde sosyal medya yoktu. Bürsin ise sosyal medya hayatımızın olmazsa olmazı olduğu bir dönemde dizi yıldızı oldu. Üstelik Bürsin’in dizileri sadece Türkiye’de değil; dünyanın pek çok ülkesinde yayınlandı ve çok izlendi. Özetle Banderas ile Bürsin’in meslekleri aynı, ama yaşları gibi hitap ettikleri kuşaklar ve şöhret oldukları dönem farklı…

ARABESKİN KRALİÇESİ!

Arabesk müziğin önemli isimlerinden Bergen’in filmi bu aralar popüler ya, o yüzden olsa gerek birçok Twitter hesabından yapılan paylaşımda altı şarkıcıdan hangisinin ‘Arabeskin Kraliçesi’ olduğu soruluyor insanlara…

Adaylar kimler mi?

Bergen, Gülden Karaböcek, Kamuran Akkor, Güllü, Tüdanya ve Esengül…

Oy pusulasını kim hazırladı, adayları kim belirledi, bilmiyorum, ama yorumlardan anladığım o ki, anketin yapıldığı mecra yanlış.

Çünkü aday şarkıcılardan hiçbirini tanımadığını vurgulayanlar ve “Babam şunu severdi, bunu dinlerdi. Oradan biliyorum isimlerini” diye yazanlar var Twitter’da.

Arabeskin zirvede olduğu 1970’lerden 90’lara bu müziğin tüketicisi olanlar Twitter ya da Instagram’da değil, ‘Face’de!

Aynı anket Facebook’ta yapılsa en azından, “Arabeskin Kraliçesi’ni seçerken Bülent
Ersoy, Kibariye, Mine Koşan, Sibel Can, Ceylan, Cansever ve Ayşe Mine gibi isimleri nasıl unutursunuz?” diye itiraz edenler çıkar, daha sağlıklı bir listeyle doğru bir anket yapılmış olurdu.

Gerçi ‘Bergen’ filmi gişede rekor kırmasa kimsenin aklına gelmezdi ‘Arabeskin Kraliçesi’ni seçmek… Çünkü arabesk müzik trend olmayalı, yeni ‘kral’ ve ‘kraliçe’ çıkarmayalı yıllar oldu.

Arabeskten sonra trend olan pop bile zirveyi çoktan rap müziğe kaptırdı. O yüzden bu tür anketlere nostaljiye özlem gözüyle bakmalı…

SEREN SERENGİL, YİNE EVLENİR Mİ?

Seren Serengil, sahne aldığı gazinoda basın mensuplarına evlilik konusunda yaptığı açıklamayla şaşırttı.

Yaklaşık üç yıldır Mustafa Rahman Tohma’yla birlikte olan Serengil, basın mensuplarının sevgilisinden aldığı evlilik teklifini hatırlatması üzerine, şu yanıtı verdi:

“Ben artık imzamı kağıda değil, kalbime atıyorum. O süreçler beni çok yıprattı. Artık evlilik düşünmüyorum.”

Dört kez evlenip boşanan Serengil’in sözlerine dikkat ettiniz mi?

Serengil’in bu söylemi bana biraz sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesi gibi geldi. Yıllarca kadınlara, “Hayatınıza girecek erkeklerin mutlaka GBT’sine bakın, ben öyle yapıyorum” diye akıl veren Sayan, nasıl Çağlar Ökten’den teklifi alınca sözünü unuttuysa, şarkıcı da ısrarcı bir evlilik teklifine kayıtsız kalamaz.

GÜNÜN SÖZÜ

 “Benimle onun arasında kaldıysan, onu seç. Çünkü beni gerçekten sevseydin, seçenek yapmazdın.” (Ayşe Kulin)