29 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Yapımcılığını Most Production’un üstlendiği, Engin Altan Düzyatan ile Burçin Terzioğlunun başrollerini paylaştığı Kurşun dizisinin oyuncu kadrosu kesinleşti. Ekim ayında ekrana gelecek yapımın kadrosuna Sarp Akkaya, Engin Şenkan ve Bora Akkaştan sonra sürpriz bir isim daha katıldı.

Beş sezon TRT 1’de yayınlanan reyting rekortmeni ‘Diriliş’te Ertuğrul’u canlandıran Düzyatan’ı yeni dizisinde ‘savcı’ yapan Most, ‘Kurşun’un kadrosuna son olarak Berrak Tüzünataç’ı kattı. Oyuncunun canlandıracağı şarkıcı, ilerleyen bölümlerde iki aşığın arasına giren kadın olacak.

BERRAK TÜZÜNATAÇ HANGİ DİZİYLE ANLAŞTI

EFSANELER YILLAR SONRA YENİDEN

Müzik dünyasında iz bırakmış ‘Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’yla ‘Çeşme Müzik ve Kültür Festivali’nin yıllar sonra yeniden hayat bulması güzel… Muhabirlik yaptığım yıllarda takip etmekten keyif aldığım iki organizasyonun, yeniden yapılıyor olmasına sevindim. Çünkü iki kültürel etkinliğin de yapıldıkları şehrin tanıtımına ve müzik dünyasına katkı sağladığına inananlardanım.

Turhan Yükseler’in başkanlık yapacağı ‘Altın Güvercin Beste Yarışması’nda, müzik dünyasının ünlü isimleri Ali Rıza Türker, Bora Ayanoğlu, Gür Akad, Nina Varon, Tarkan Gözübüyük ve Yusuf Bütünley, jüri üyesi olacak.

Altı yıl sonra yeniden başlayan yarışma her akşam, ünlü bir şarkıcının konserine ev sahipliği yapacak. 2 Eylül’de başlayacak festivalde, bir akşam sonra Murat Dalkılıç konser verecek. Kuşadası’ndaki müzik ziyafeti Hande Yener, Ziynet Sali, Haluk Levent ve Edis’in sahne alacağı ödül töreniyle sona erecek. 25 yıllık aradan sonra başlayacak ‘Çeşme Kültür ve Sanat Festivali’, 18-22 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Yunan Eleftheria Arvanitaki ve Solon Lekkas’ın yanı sıra Yeni Türkü, Hüsnü Şenlendirici’nin performanslarına ev sahipliği yapacak Çeşme’de, Sunay Akın ‘Ege Öyküleri’ni, Ankara Devlet Opera ve Balesi ‘Zorba’yı sahneleyecek.

URLA’DA NEY VE JAZZ

İzmir’in sevdiğim ilçelerinden Urla, sonbaharı festivalle karşılayacak, Urlalılar ünlü jazz sanatçılarının vereceği konserlerle müziğe doyacak. Etkinlik kapsamında Urla’nın gurur duyduğu ünlü ney sanatçısı Neyzen Tevfik’e ithaf edilecek ‘Jaaz in Urla’da ney’le jaaz buluşacak. Urla Jazz Festivali’nin konser takvimi ve sanatçıları şöyle:

27 Eylül: Kerem Görsev Trio, Neşet Ruacan Quartet, Bülent Ortaçgil, Fatih Erkoç Project

28 Eylül: İbis Maria Latin Project, Bebop Project, Jehan Barbur, Ricky Ford Quartet

29 Eylül: Lahza, Sibel Köse, Ayşe Gencer, Erkan Uğur, Birsen Tezer, İlhan Erşahin

 

GİTTİĞİ HER ŞEHRİ TANITTI

Jennifer Lopez, çıktığı son dünya turnesinde kendisini dinlemeye gelenleri söylediği parçalar ve şovla tatmin etmekle yetinmedi. Şarkıcı, konser için gittiği her yerden paylaşım yaparak o şehri tanıtmayı da ihmal etmedi.

Sahne aldığı her şehir ve konserden çektiği video’ları paylaşan yıldızın dünya turnesi bitti, ama paylaşımları bitmedi.

Konser verdiği her şehir gibi Antalya’dan da paylaşımlar yapan ve Instagram’da 99 milyon takipçisi olan Lopez, tamamladığı konser turnesi için de özel bir video hazırladı. Jennifer Lopez; Tel Aviv, Moskova, Antalya, Malaga, St. Petersburg’la Kahire konserlerinin yanı sıra şehirlerde çekilmiş video’larından hazırlanan kolajla, o ülkelerden aldığı paranın karşılığını misliyle verdi.

GÜNÜN SÖZÜ

“Kadınlar ne kadar severse o kadar korkar. Sevgileri de kuşkuları da varsa, aşırı var. Yoksa hiç yoktur.” (William Shakespeare)