MİLLİYET TELEVİZYON – 6 TEMMUZ 2013 CUMARTESİ  –  ALİCE

Akşamüstü bahçede oturdum Serdar Akinan’ın medya serüvenini anlattığı ‘Sahi Beni Neden Almadılar?’ adlı kitabını okuyordum, telefonum çaldı.
Arayan Mustafa Topaloğlu
Telefonu açtım, başladı sitem etmeye:
“Biz senin semtine açılışa geldik, sen neredesin?”
Meğer Hacıdan Ocakbaşı’nın açılışı varmış Ağaoğlu’nun Ataşehir’deki My Towers’ın altında…
1983 yılında Harbiye’de açtığı Boncuk Ocakbaşı günlerinden tanıdığım kebapçı Hüseyin Bakar’ın Anadolu Yakası’ndaki ilk dükkanı burası…
Şimdiye kadar İstanbul’un Avrupa Yakası’nda ‘He De’, ‘Hacıdan’ gibi çeşitli isimler altında 14 dükkan açıp, devreden ya da kapatan Hüseyin Bakar, 14’üncüsünü ise Ateşehirlilerin hizmetine sundu.
Umarım hayırlı olur Hacıdan’ın Anadolu Yakası macerası…
Mustafa Topaloğlu’nun açılış kurdelasını kestiği kebapçının açılışında Bahar Öztan, Nadide Sultan ve Almeda gibi ünlüler de vardı.
Bir hayli zayıflamış gördüm Almeda’yı…
Almeda, Mustafa Topaloğlu’yla selamlaşıp gittikten sonra bir ‘Survivor’ muhabbeti başladı bizim masada…
Son ‘Survivor’ın eskilerine oranla reyting yapmamasının sebebini sordular bana… Şu gerekçeleri sıraladım:
Birincisi Acun Ilıcalı, zayıf bir cast yaptı, ikincisi de şanssız bir döneme denk geldi. İnsanlar Gezi Parkı sürecinde gerçek survivor’ı yaşarken Türkiye’de, herkesin rol yaptığı ‘Survivor’ cazip gelmedi seyirciye… Gündem dışı kaldı…
Uğur Güneri’nin oğlu Can, şöyle parlak bir fikir attı ortaya:
“Bu saatten sonra insanlar, ancak şöyle olursa izler Survivor’ı… Acun Ilıcalı; Nihat Doğan, Pascal Nouma, Mustafa Topaloğlu gibi Survivor’ların olay isimlerini birarada yarıştıracağı ‘Best ofSurvivor’ yaparsa, o zaman eskisi gibi ilgi olur yarışmaya.”
Son ‘Survivor’un hiçbir bölümünü izlemedim ama Can Güneri’nin söylediği ‘Best of Survivor’ın her bölümünü kaçırmadan izlerim.

“YALAN DÜNYA”DA HÜMEYRA SÜRPRİZİ

Senarist ve oyuncu Gülse Birsel’le oyuncu Hümeyra’nın yolu bir kez daha kesişecek…
Gülse Birsel’in senaryosunu yazıp, oynadığı ‘Avrupa Yakası’nda “İffet Sütçüoğlu”nu canlandıran Hümeyra, yeni yayın döneminde yine Gülse Birsel’in yazdığı ‘Yalan Dünya’nın oyuncu kadrosuna katılacak.
Bu bilgiyi bana Hümeyra’yla iş görüşmesi yapan bir televizyoncu verdi:
“Hümeyra, artık ‘Yalan Dünya’da ama diziye nasıl bir karakter olarak dahil olacak bilmiyorum.”
Hem bilgiyi doğrulatmak, hem de Hümeyra’nın kimin nesi olarak ‘Yalan Dünya’ya katılacağını öğrenmek için Gülse Birsel’i aradım.
Diziyle ilgili ‘teyit edilmemiş’ haberler medyada yer aldıkça, “Telefon açıp sorsalar gerçeği öğrenir, yalan  yanlış şeyler yazmazlardı” diyerek medyaya sitem eden Gülse Birsel’in söylediği şu:
“Henüz kesinleşen bir şey yok. Yeni yayın döneminde bir takım değişiklikler olacak dizide, o zaman hep birlikte açıklayacağız onları.”

ABC, BÖYLE ZAYIFLATIYOR

article-2354718-1AA29FE0000005DC-28_638x418

article-2354718-1AA29E2C000005DC-698_642x394-1article-2354718-1AA29E18000005DC-300_638x406İnsanoğlunun en büyük sorunlarından biri ne?
Tabii ki aşırı kilolar…
Alması kolay, ama vermesi zor…
Kalorisi yüksek yiyecek ve içecekler tüketme, sağlıksız beslenme ve sporsuz bir hayattan başka ne beklenir ki!
Fazla kilolarından dert yananların çoğu, ilk fırsatta ve de genellikle ‘pazartesi’ günü başlamak isterler rejime, ama o ‘Pazartesi’ bir türlü gelmez nedense?
‘Mucize diyetler’e umut bağlayanların da genelde yaşadıkları aynı…
Uyguladıkları diyet sayesinde üç ayda verdikleri kiloları, üç haftada alırlar geriye…
Oysa ne bir ayda 10 kilo zayıflamak sağlıklıdır, ne de verdiğin kiloları daha hızlı bir şekilde geriye almak…
“Peki nedir doğrusu?” derseniz, yanıt belli:
Sadece diyet yetmez, sporu da katmak gerekir zayıflama programının içine…
Alın size ideal bir örnek…
abc televizyonunda obez karı  kocanın uzmanlar eşliğinde obeziteden nasıl kurtulup, sağlıklı birer insana dönüştüklerini safha safha ekrana taşıyan bir program var.
‘Extreme Weight Loos’ adlı programda öyle bildiğimiz sabahleyin kibrit kutusu kadar peynir, üç zeytin, bir kepek ekmeği, iki domates, bir salatalık gibi açlıkla terbiye ederek zayıflatmıyorlar obez çifti…article-2354718-1AA29FE6000005DC-147_642x373
Sabah akşam, gerektiği kadar spor yaptırıyorlar onlara…
‘Spor’ deyince Ebru Şallı’nın pilatesi gelmesin aklınıza…
Komando yetiştirir gibi yaptırıyorlar obez çiftlere sporları…
Kilo almanın ne kadar kolay, ama kalıcı kilo vermenin ne denli zor olduğunun en güzel kanıtı bu program…
Bakalım kim akıl edip de getirecek Türkiye’ye bu formatı?

DİZİ İÇİN ADANA’DA CEZAEVİ YAPILDI

Attachment-1Dizi ekipleri için cezaevlerine girip çekim yapmak zor…
Çünkü hepsi tıka basa dolu…
Tutuklu ve hükümlülerin kalmadığı eski cezaevlerinde çekim yapmanın da ayrı zorlukları var. Zira kimi ya dizi ekibi için ulaşım ve konaklamanın sıkıntı yarattığı şehirlerde ya da harap halde…
Yeni yayın döneminde Fox’ta yayınlanacak “Görüş Günü Kadınları” adlı dizinin yapımcısı NTC Medya, istediği zaman girip çekim yapacağı cezaevi bulamayınca, kendi cezaevini kendi yaptı. Dizinin çekileceği Adana’da 7 bin 500 metrekarelik bir cezaevi yaptıklarını açıklayan ‘Görüş Günü Kadınları’nın yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, şunları söyledi:
“Cezaevinin yapımı bittikten sonra gerçek bir cezaevinin müdürünü davet ettik sete, yaptığımızı görsün ve gerçek cezaevleri gibi olup  olmadığını söylesin diye… Yaptığımız cezaevini çok beğendi ve ‘Her şey yerli yerinde. İsterseniz yarın mahkûm göndermeye başlayalım buraya. Zaten ihtiyacımız da vardı yeni bir cezaevine’ dedi.”
Özgür Evren Heptürk’ün senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini Faruk Teber’in üstlendiği, görüntü yönetmenliğini ise Sami Saydam’ın yapacağı ‘Görüş Günü Kadınları’nın çekimleri bu ayın ortasında başlayacak.
Fox’un eylül ayından itibaren pazartesi akşamları 22.15’ten itibaren yayınlamayı planladığı dizinin oyuncu kadrosu da bayağı güçlü… İşte dizinin başrol oyuncuları:
Nesrin Cevadzade,   Şenay Gürler, Yıldız Çağrı Atiksoy, Semra Dinçer, İlhan Şeşen, Sinan Tuzcu, Alpay Atalan, Kemal Uçar ve Selim Erdoğan…