MİLLİYET CADDE – 16 OCAK 2016 PAZAR  –  ALİCE

s-c627d392b75ddcaf58c6f8ba94f897cee211f005

Anlaşılan o ki, öğretmen olduğunu söyleyip canlı yayına bağlanan Ayşe Çelik sayesinde Beyaz Show, artık siyaset arenasına döndü.

Önceki hafta Çelik’in programda söyledikleri yüzünden PKK propagandasına izin vermekle suçlanınca, “Polis çocuğuyum. Beni siyasete alet etmeyin” diyen Beyaz’ın korktuğu bu hafta başına geldi.

Canlı yayın seyircilerinden bir grup Ayşe Çelik’i destekleyen sloganlar atınca, stüdyoda buz gibi bir hava esti.

Ayşe Çelik’i destekleyen pankartlar açan seyircilere, diğer seyirciler tepki gösterdi. Stüdyodaki gerginlik, Beyaz’ın verdiği aralarda bitmedi. Ayşe Çelik’i destekleyenlerin özel güvenlik tarafından stüdyodan çıkarıldığı canlı yayını Beyaz, erken bitirmek zorunda kaldı.

Beyaz, “Burası bir şov programı, bu tür sorunların masaya yatırılacağı bir yer değil” diyerek, Çelik’in oyununa gelmekten kurtulabilirdi.

Beyaz, “Haklısınız. Vicdan sahibi hiçbir insan çocukların ölmesini, anaların ağlamasını istemez. ‘Çocuklar ölüyor’ dediğiniz bölgeden her gün şehit cenazeleri geliyor. O zaman da anneler ağlıyor, çocuklar yetim kalıyor” diyebilirdi.

Beyaz gibi onca canlı yayın tecrübesi olan birine yakışmadı, ama varsayalım ki geçen hafta Beyaz’ın basireti bağlandı.

Peki bu hafta yaşananlar neler?

Ayşe Çelik gibi düşünenlerin bu hafta programı sabote edeceklerini öngörmek için müneccim olmaya gerek yok.

Seyirci profilini ona göre oluştur, içeri pankart alma, birkaç saniye gecikmeli yayın yap, kötü niyetlilerin Beyaz Show’un tadını kaçırmasını engelle.

Stüdyodan ilk çatlak ses geldiğinde Beyaz, “Arkadaşlar, burası bir eğlence programı” diyerek siyasi şov peşindekileri canlı yayından gönderebilseydi, Ayşe Çelik’in ‘Beyaz Show’da açtığı gedik de kapanmış olurdu.

Kanal D ve Beyaz, bu kafayla daha çoook Ayşe Çelik vakası yaşar.

fft16_mf6515051‘SURVIVOR’DAN TEKLiF ALMADIM Ki GiDEYiM?’

Söz yazarı ve besteci olarak pop müziğine birçok hit şarkı kazandıran Ayla Çelik, Sony Music’ten çıkardığı albümle artık kendi kanatlarında uçmaya başladı. Çelik, ‘Ben’ adlı albümünün tanıtımını Park Bosphorus Hotel’de verdiği davetle yaptı. Demet Akalın, Aşkın Nur Yengi ve Reyhan Karaca gibi Çelik’in eser verdiği şarkıcıların da katıldığı davette karşılaştığım Gökhan Tepe’nin “Survivor’a gidiyormuşsun. Hayırlı olsun” diyenlere verdiği yanıt ilginçti:

“Az önce Demet Akalın da aynısını söyledi. ‘Survivor’a gittiğim yok. Birincisi öyle bir teklif almadım. İkincisi teklif alsam da şimdiden kesinleşen birçok konserim yüzünden gidemem. Survivor’a gideceğim haberi kuyruklu bir yalan.”

meydan

90 MiLYON TL’YE YENiLENEN MEYDAN

Daha önce hiç girmediğim bir mekanda yemek yemek durumunda kalırsam, oranın hijyen olup olmadığını anlamak için göz attığım ilk yer tuvalet olur.

Tuvaleti benden geçer not almayan hiçbir yerde yemek yemeyen biri olarak Ümraniye Meydan AVM’de gördüğüm bir tabloyu yazmadan edemedim.

Ne lüksün zirvesi Dubai’de ne Uzak Doğu’nun Las Vegas’ı Makau’daki dünyanın en ünlü markalarının olduğu AVM’lerde, Ümraniye Meydan AVM’deki gibi lüks tuvalet var. Meydan AVM’de sadece kadın ve erkek tuvaleti yok, çocuk tuvaleti bile var.

Gülaylar Group, Metro Grup’tan satın aldığı Meydan AVM’nin epeydir çehresini değiştiriyordu.

Ümraniye Meydan AVM'deki tuvaletin bekleme bölümü...
Ümraniye Meydan AVM’deki tuvaletin bekleme bölümü…

Meydan’ın lüks bir bekleme salonu olan tuvaletlerini gördükten sonra genel müdür Kazım Çizmeci’den yapılanlar hakkında bilgi almadan edemedim.

90 milyon TL harcayıp Meydan AVM’yi yenileyen Gülaylar Group’un burada yapacağı yeniliklerden biri Kidsmall. Meydan AVM’deki marka sayısını 70’ten 165’e çıkaracak olan şirket, yapacağı KidsMall’ın işletmesi için Jokerland’la anlaştı. Ikea’yla birlikte yılda 32 milyon kişinin geldiği Meydan AVM, haziran ayında açılacak Kidsmall ile çocukların da gözdesi olacak.

Ümraniye Meydan AVM'nin tuvalet girişi...
Ümraniye Meydan AVM’nin tuvalet girişi…