MİLLİYET – 18 OCAK 2016 PAZARTESİ  –  ALİCE

Birkaç yüz milyon dolarlık kulüplerin futbol takımları arasındaki maçlar boş tribünlere oynanırken, halı saha maçlarıyla tribünleri doldurmak, bu maçları yayınlayarak milyonlarca seyirciyi ekran karşısına çekmek, takdire şayan bir başarı olsa gerek.

Acun Ilıcalı, Süper Lig’e verilen arada Sakarya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlediği ‘4 Büyükler Salon Turnuvası’yla bunu yaptı.

Bu sayede TV8’e bolca reyting kazandıran Acun Ilıcalı’nın final sürprizi ise şu deyimleri getirdi aklıma:

“Herkes sakız çiğner, ama Ayşe hanım gibi patlatamaz.”

“Herkes sakız çiğner, ama Çingene kızı tadını çıkarır.”

Cumartesi akşamı “4 Büyükler Salon Turnuvası”nın final maçı vardı.

Fenerbahçe Veteran – Galatasaray Veteran maçı öncesinde TV8 ekibiyle NTV Spor ekibi karşı karşıya geldi.

TV8’in kadrosunda Acun Ilıcalı, Üç Adam (Eser Yenenlerİbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç), Murat Boz ve Alp Kırşan gibi isimler, NTV Spor’un kadrosunda ise kanalın ekran yüzleri vardı.

TV8, NTV Spor’u 11 – 3 gibi farklı skorla yendi.

Şimdiye kadar yakışıklı şarkıcı olarak tanıdığımız Murat Boz’un bu maç sayesinde aynı zamanda müthiş bir golcü, oyuncu ve şovmen İbrahim Büyükakın da o kilolarına rağmen futbol zekasıyla şahane goller atan bir yetenek olduğunu gördük.

Sakarya Kapalı Spor Salonu’ndaki maçta Acun Ilıcalı ve arkadaşları eğlendi, Türkiye de TV8’in karşısına geçip o maçı seyretti. NTVSpor – TV8 maçı ‘Total’de ve ‘AB’de en çok izlenen 5’incisi yapım oldu.

Özetle diyeceğim o ki Türkiye’den televizyoncu çok, ama Acun gibi sıradan bir işi bu denli cazip hale getirip izleyiciye sunan yok!

BİRİNİZ ÇIKIN DA BİZİ ‘AYDIN’LATIN
Türkiye öyle bir iklime girdi ki, sorunların özü değil, o sorunla ortaya çıkan tali konular günlerce tartışılıyor.Örneğin son “Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi”nin bildirisi. İş öyle bir noktaya geldi ki, korkudan imzasını geri çeken de var, bildiriye yeni imza atan akademisyenler ve ‘aydın’lara destek verdiklerini açıklayanlar da.Bir taraftan bildiriye imza atanlara tepki sürekli artarken diğer taraftan akademisyenlere yapılanları doğru bulmayıp hükümeti eleştirenler de var.İş şirazesinden çıkıp detaylar gündem oluşturmaya başladı ve asıl sorun unutuldu.

O bildiride PKK niye yok?

Bildirinize göre Doğu’da olup bitenlerin tek suçlusu devlet; 30 yılı aşkın süredir binlerce asker, polis ve vatandaşımızı şehit eden PKK’ya dair tek satır yok! Niye?

Şimdiye kadar o bildiriye imza atanlardan bir ‘aydın’ çıkıp bu konuda kamuoyunu aydınlattı mı? Hayır.

Meselenin özü budur. Bu konu aydınlatılmadan sonrasında yaşananların alayı tali konudur.

GÜNÜN SÖZÜ

Bin sene de okusam, ‘Ne biliyorsun?’ diye sorsalar, haddimi bilirim derim.  (Hz. Mevlânâ)