MİLLİYET – 4 HAZİRAN 2016 CUMARTESİ   –  ALİCE

Sözde stratejik ortağımız Amerika’nın Suriye’de yaptıkları ortada… Türkiye, “YPG, terör örgütü PKK’nın Suriye şubesidir” demesine rağmen ne yaptı Amerika? Silah ve destek vermeyi sürdürdüğü YPG’yi, IŞİD’e karşı savaşta cephe ortağı yaptı.

Amerikalı “Coni”lerle YPG’liler şimdi “cephe arkadaşı” olarak omuz omuza savaşıyor Rakka’da…

3.5 milyon Türk’ün, bir avuç Ermeni’nin yaşadığı “dost ve müttefikimiz” Almanya ne yaptı?
Türklerin, Ermenilere karşı soykırım yaptığına dair yasa tasarısını oybirliğiyle kabul etti.
Parlamentodaki Türk asıllı milletvekilleri de yasaya “Evet” dedi. Hiçbiri öneriye “Hayır” oyu veren Alman milletvekili Bettina Kudla kadar Türk dostu olamadı.

Türklerin Ermenilere soykırım yaptığını düşünen ve bunun için el kaldıranlar sadece dışarıda yok. Bizde de var.

Baksanıza TBMM, HDP’liler imza vermediği için Almanya parlamentosunun aldığı bu kararı kınayamadı. O yüzden Ak Parti, CHP ve MHP ortak bildiri imzalayıp, kararı kınadı.
Amerika’nın yaptıkları stratejik ortaklığa, Almanya’nınki dostluk ve müttefikliğe yakışmadığına göre demek ki iki ülkeyle ilişkilerimizin yeni adlara ihtiyacı var.

 

DEMET ÖZDEMİR FANLARININ GÜCÜ

"NO: 309"da çiçekçi Songül rolündeki Sumru Yavrucuk'un kızları "Lale"yi Demet Özdemir, "Nilüfer"i Fatma Toptaş, "Nergis"i de Pelin Uluksar canlandırıyor.
“NO: 309″da çiçekçi Songül rolündeki Sumru Yavrucuk’un kızları “Lale”yi Demet Özdemir, “Nilüfer”i Fatma Toptaş, “Nergis”i de Pelin Uluksar canlandırıyor.

FOX’un yeni dizilerinden “No: 309”un ilk bölümünü ekiple birlikte Sortie’de izledim. Dizi başladıktan kısa bir süre sonra ekibin “No: 309”u izlerken videosunu çekip Instagram hesabım eyuboglualice’de paylaştım.

Twitter’da 73 bin, Instagram’da ise 10 bin takipçim var. Instagram’da paylaştığım videoların görüntülenmesi 500 ile 1.500 arasında değişir genelde.

“@foxturkiye’nin yeni dizisi @No309fox’un izlemesinden” notuyla paylaştığım video bir saatte 3 bini aştı.

Sortie’den sonra Reina’ya geçtim. Çünkü, Yacht Türkiye dergisinin 10. yaş günü kutlaması vardı Reina’da… Davette Doğan Burda İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. Yılmaz, Yacht Türkiye Yayın Direktörü Murat Köksal ve yönetmen Abdullah Oğuz’la sohbet ederken bir yandan da bu videonun görüntülenmesine baktım, gece bitmeden 5 bini çoktan geçmişti.

Sabahleyin reytinglere bakınca bunun boşuna olmadığını gördüm.

Dizinin ilk bölümü; “Diriliş”, “Survivor”, “Kara Sevda” ve “Poyraz Karayel” çarşamba reytingini paylaşan işlerin arasından kendine yer edinmeyi başardı.

“No:309” “Total”de aldığı 2.86 reytingle 8’inci olurken FOX’un çarşamba prime – time share’ini de 3.94’ten 7.46’ya yükseltti.

Bu satırları yazdığımda ise “No:309”dan yaptığım video paylaşımın görüntülenmesi 16 bini geçmişti.

10 bin takipçisi olan birinin paylaştığı videonun 16 bini aşması ilginç.

Dizinin başrol oyuncularından Demet Özdemir’in (@1demetozdemir) Instagram’da 1.3 milyon, Furkan Palalı’nın 92 bin takipçisi var. Onları etiketlemediğim halde sonuç bu. Onları da etiketleseydim acaba sonuç nasıl olurdu?

GÜNÜN SÖZÜ

İnsan geride bıraktıklarını özler, elinin altındakilerden sıkılır, ulaşamadıklarına tutulur ve ulaşılmaz olan hep aşk olur! (Robin Sharma)