MİLLİYET – 1 MART 2017 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

2016’da Adalet ve Merhamet" href="http://www.milliyet.com.tr/merhamet/" target="_blank">Merhamet konulu uluslararası kısa film yarışması düzenleyen Çekmeköy Belediyesi, bu yılki etkinliğin konseptini İhanet ve Direniş 15 Temmuz olarak belirledi. 19 Ocak’ta başlayan yarışmaya şimdiden yüzlerce başvuru oldu.

Dün sabah bir araya geldiğimiz Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ilkini geçen yıl düzenledikleri yarışmaya 26 ülkeden 700 civarında film katıldığını söyledi.

Bu yıl yarışmaya katılıp, dereceye girenlere toplam 112 bin lira para ödülü dağıtacakları açıklayan Poyraz, şunları söyledi:

“Her şeyi çabuk unutan bir toplumuz. Belediye olarak demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen hain darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için bu yılki yarışmamızın konseptini ‘İhanet ve Direniş’ olarak belirledik.

Geçen yılki yarışmayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlemiştik. Dereceye girenlere ödüllerini Sayın Cumhurbaşkanımız vermişti. Bu yıl da niyetimiz finali 13 Temmuz’da yapmak ve ödülleri yine Sayın Cumhurbaşkanımıza verdirebilmek.

Yarışmaya katılan kısa filmlerin değerlendirmesini yönetmenler Mustafa Şevki Doğan, Mesut Uçakan, sosyolog Erol Erdoğan, oyuncular Turgay Tanülkü, Hakan Boyav, gazeteciler Metin Yüksel ile Meryem İlayda Atlas’tan oluşan jüri yapacak. 15 Temmuz darbe girişimi ekseninde ‘İhanet ve Direniş’ temasına uygun eserlerden birinci gelene 30 bin, ikinciye 20 bin, üçüncüye 15 bin, Şehit Ömer Halisdemir Ödülü’nü kazanana 12 bin, Jüri Özel Ödülü’ne 10 bin, mansiyon kazananlara da 5’er bin lira vereceğiz. Dereceye giren belgeselleri ilçemizdeki okullarda ve sitelerde izlettireceğiz.”,

OYUNCULAR ADINA YAPILAN OYUNLAR! 

Star TV" href="http://www.milliyet.com.tr/star-tv/" target="_blank">Star TV’nin yeni dizilerinden “İçimdeki Fırtına”dan yana ilginç bir şikâyet aldım okurumuz Fırat Dalgıç’tan… İşte okurumuzun yazdıkları:

Star TV dizisi ‘İçimdeki Fırtına’ adlı dizi için birkaç şey söylemek istiyorum.

Oyunculardan Merve Boluğur ve Gizem Karaca, sosyal medyadan ‘arkadaşlık’ isteğini kabul edince hayret ettim. Çünkü normalde kabul etmezler.

Yeni dizi için reklam takip etmeye başladım, ikisi de aynı anda siteye giriyor, aynı anda çıkıyor… 5 dakikalık dilim içinde farklı resimler paylaşarak üstelik… Mesaj attım, dizi başarılı diye… Yine aynı anda mesaj okundu… Sonra ikisi aynı anda aktifken Merve Boluğur adlı kişi kimse ona mesaj yazdım, ya siz Merve Boluğur değilsiniz ya biri sizin adınızla insanları kandırıyor, ya da dizinin yapımcıları oyun oynuyor diye. Bunları yazdıktan sonra engellendim… Sonra Gizem Karaca pasifken ona mesaj attım, durum böyle siz de beni engellersiniz şimdi diye. Dediğim gibi çıktı, o da engelledi… Demek ki bu iki isimle hayranlarını takipçilerini dizi reklamı için kandırıyorlar… Hiç hoş değil…”

GÜNÜN SÖZÜ
Artık sadece iletişim araçları var, iletişimin kendisi yok… (Jean Luc Godard)