MİLLİYET – 3 MART 2017 CUMA  –  ALİCE

“Kamera arkasında yaptıkları kurguyu izleyiciye gerçek gibi sunan, evlendirmeyen evlilik programları için yolun sonu görünüyor” yazımın mürekkebi kurumadan, gerçekler ortaya çıkmaya başladı.
TBMM’de evlilik programları araştırmak için kurulan alt komisyonun ilk tespiti, benim ısrarla üstünde durduğum gibi oldu. Komisyon adına ilk açıklamayı yapan Canan Candemir Çelik, “Evlilik programlarında, kurgulanmış senaryolar izleyiciye sunuluyor” dedi.

Şimdiye kadar o programlarda, “İzleyeceğiniz diyaloglar kurgudur” diye seyircisini bilgilendiren oldu mu? Hayır… Yıllardır seyircileri kandıranlar için hesap günü geldi.

SURVIVOR’DAKİ ÜN-LÜ-LER

Survivor 2017’de yarışan “Ünlüler”, takımlarının isim hakkını verdi ve “Ün-lü-ler” olarak üçe bölündü.

Bir tarafta; İlhan Mansız, Serhat Akın, Furkan Kızılay ve Sema Apak

Diğer tarafta; Adem Kılıççı ve melekleri; Sabriye Şengül ile Şahika Ercümen

Öte yanda; Çılgın Sedat, Tarık Mengüç ve Fatih…

Pınar Saka ise henüz bu gruplardan birine biat etmiş değil, ortada…

“Survivor” açlık demek ve ada şartları da zor… Aynı koşullar “Gönüllüler” için de geçerli ama onlar “Ünlüler” gibi üçe ayrılmadı. Onlar da ikiye bölündü, ama ipler bu denli gerilmedi.

Ünlüler takımının bu hale gelmesinin asıl sebebi ego!

Hepsi kendi çapında ünlü çünkü…

Serhat Akın, sakat diye yarışmayınca tüm enerjisini “racon kesme”ye harcıyor. İlhan’la Serhat’a “Abi” diyen Furkan, aynı saygıyı nedense Adem’e göstermiyor.

En sakin adam Tarık Mengüç bile sonunda patladı.

Çılgın Sedat’la Adem, baştan beri adeta kanlı bıçaklı.

Adamlığı setlerde değil, sokakta öğrendiğini söyleyen Adem, Furkan’a küfredince Acun Ilıcalı’dan uyarı aldı…

Çok merak ediyorum, bu saatten sonra “Ünlüler”, nasıl toparlanıp, yeniden takım olmayı nasıl başaracak?

SİYASETİN MİZAHI

ABD Başkanı Donald Trump’ın, sadece siyahilerin gittiği tarihi üniversitelerin liderlerini ağırladığı toplantıda başdanışmanı Kellyanne Conway’in ayaklarını bacaklarının altına alarak oturması sosyal medyada olay oldu.

Kellyanne Conway’i ti’ye alanlardan biri de oyuncu Kal Penn oldu. Asıl adı Kalpen Suresh Modi olan 40 yaşındaki oyuncu, Kellyanne Conway’le dalga geçen bu pozu verip, Instagram hesabından “Kal-E-Anne” notuyla paylaştı.

“Kal Penn, Oval Ofis’te nasıl böyle bir fotoğraf çektirdi?” diyenler için şöyle bir açıklama yapmam lazım.

Netflix’te “Designated Survivor” adlı bir dizi var. Uykusuz geceler geçirme pahasına her bölümünü merakla izlediğim bu dizi, senaryo gereği Kongre Binası’nda yaşanan patlamadan sonra ABD Başkanı da dahil olmak üzere biri hariç tüm bakanlar ölünce başkanlığa atanan bir bakanın icraatları, ona karşı yapılan oyunları anlatıyor. Kal Penn de dizide, “Beyaz Saray Basın Sözcüsü” rolünde. Kal Penn’in bu fotoğrafı çektiği oda, “Designated Survivor”ın seti…

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk ne zaman biter biliyor musun? Bitti dediğinde yüreğin acımıyorsa… (Bukowski)