24 Şubat 2022 Perşembe  –  Milliyet Cadde  –  Alice

İkisi de bize uzak, ikisi de normal değil; ama ikisinin de yaptığı milyonları ilgilendiren şeyler.
ABD eski Başkanı Donald Trump, sosyal medya kuruluşları kendisine yasak getirince, o da milyonlara ulaşmak için kendi mecrasını yarattı.
Yeni albümünü Spotify, YouTube, Apple Music ve Amazon’da yayınlamayacağını duyuran ABD’li ünlü rapçi Kanye West, dediğini yaptı.
Şarkıcı, yeni albümünü sadece kendi geliştirdiği ve tanesi 200 dolar olan Stem Player adlı cihazda yayımladı.
Kazanılan paradan büyük kesintiler yapıp, müzisyenlere sadece yüzde 12 ödemesi nedeniyle müzik platformlarını protesto eden Kanye West, geliştirdiği Stem Player’dan 24 saatte 2.2 milyon dolar kazandı.
Donald Trump’un sosyal medyası Truth Social ile Kanye West’in Stem Player’ı tutar ve yaygınlaşır mı?
Trump ve West, günün sonunda hedeflerine ulaşmasa bile, dijital tekelin bir şekilde aşılabileceğini gösterdi.

SABANCI’DAN İKİ KİTAP

Aslıhan Koruyan Sabancı, sağlıklı beslenmeyi amaçlayarak çıkardığı kitaplarına yenilerini ekledi. İki kitabının önsözünde de, “Sevgili çocuklarım Bora, Oya ve Batu’ya” diye yazan Sabancı’nın ansiklopedi formatındaki yayınlarından biri ‘Glütensiz Şekersiz Gurme Lezzetler-Tatlılar ve Tuzlular’.
Sabancı’nın pandemiyle birlikte yazmaya başladığı kitapta Akdeniz, Ege ve Uzak Doğu mutfağından tamamı doğal, glütensiz ve rafine şeker içermeyen denenmiş 72 tatlı ve 48 tuzlu olmak üzere 120 tarif var.
Aslıhan Koruyan Sabancı, ‘Doğanın Terapötik Reçeteleri’ kitabında ise 84 şifalı bitki ve 20 şifalı doğal taşı, tarihsel ve mitolojik hikayeleri ile yazdı.

ESKİ ROL ARKADAŞININ SIRLARINI AÇIKLAR MI?

Kitap yazan ünlüler kervanına ‘Friends’ dizisinin yıldızı Matthew Perry de katılacak. 1 Kasım’da satışa sunulacak kitapla ilgili şimdiden merak uyandıran haberler çıkmaya başladı.

Yazılanlara göre Perry’nin kitabı şimdiden ‘Friends’ dizisinden rol arkadaşı Jennifer Aniston’ı endişeye sevk etti.
Peki Perry, Jennifer Aniston’ın Brad Pitt’le 2005 yılında biten evlilikleriyle ilgili bildiklerini kitabında yazacak mı?

Kimilerine göre; ‘Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing’ adlı kitapla ilgili yaptığı paylaşımda, “Geçmişte benim hakkımda çok şey yazıldı. Halkın haberleri benden duyma zamanının geldiğini düşündüm” diye yazan Perry için intikam vakti!

‘Oyuncu, bir kitap için eski rol arkadaşını satar mı?’nın yanıtına gelince, o da var haberlerin içinde… Haberin kaynağına göre Perry ile Aniston arasındaki durum şu:
“Bu kitap yüzünden Aniston endişelenmekte haklı. Çünkü dizi çekildiği dönemdeki gibi değil samimiyetleri. Perry’nin, sırları ortaya saçtığı takdirde kaybedeceği bir dostluk yok.”

Dokuz ay sonra çıkacak kitapta Jennifer Aniston’un arkadaşına sette anlattığı sırlar yer alacak mı bilmiyorum, ama bildiğim bir şey var ki o da oyuncunun PR ekibinin iyi çalıştığı.

15 MİLYON DOLAR’A ANILARINI YAZACAK

13 yıl süren baba vesayetinden yeni kurtulan Britney Spears, otobiyografisi için 15 milyon dolar’a Simon&Schuster Yayınevi ile anlaştı. Müzik dünyasındaki hızlı yükselişini, ailesiyle olan ilişkisini ve vesayet altında geçirdiği yılları yazacak şarkıcı, daha yeni ‘Things I Should Have Said’ kitabını yazan kız kardeşiyle kanlı bıçaklı olmuştu. Jamie Lynn Spears’a önce “Bunu çıkarma!” diye ihtar çeken şarkıcı, kitap yayınlanıp ABD’de çok satanlar arasına girince de, üzerinden para kazanmakla suçladığı kız kardeşine “Sen bir pisliksin” demişti.

GÜNÜN SÖZÜ

“Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmazsa, insan da acı çekmeden olgunlaşmaz.” (Konfüçyüs)