20 Şubat 2022 Pazar  –  Milliyet –  Alice

Ünlü kadınları giydikleri kıyafetler veya verdikleri pozlar üzerinden eleştirmek sadece bize özgü sanmayın.
Kovid-19 gibi, her ırktan, dinden insanı etkileyen bir virüs gibi bu.

Dünyanın en ünlü ve güzel kadınları dahi giydikleri ve çektirdikleri fotoğraflar nedeniyle sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi olabiliyor.

Klavye kahramanlarının acıması, insafı da yok.
1981 yılından bu yana ABD’de yayımlanan kültür, moda ve politika dergisi Vanity Fair, 28 Mart’ta gerçekleşecek 94. Akademi Ödülleri vesilesiyle özel bir sayı hazırladı. Vanity Fair ABD, bu amaçla Oscar’a aday gösterilen oyuncular Nicole Kidman, Idris Elba, Penelope Cruz, Kristen Stewart ve Benedict Cumberbatch ile özel bir çekim yaptı.

Dergi, kapağında da 54 yaşındaki oyuncunun kolejli bir öğrenciyi andıran bir fotoğrafını kullandı. Ne olduysa da ondan sonra oldu? Britney Spears’ın “Baby One More Time” klibinde giydiğini çağrıştıran ve göbeğini açıkta bırakan bu kıyafet yüzünden sosyal medya kullanıcıları oyuncuyu eleştiri  yağmuruna tuttu.

Gülşen, Hande Yener, Simge Sağın ile Hadise’nin sahne kıyafetleriyle uğraşanlarla Nicole Kidman’ın kapak pozunu dert eden kafadarlar demek ki dünyanın her yerinde var.

“Kolejli kız öğrenci kıyafetinin altındaki şişkin karın kasları ne öyle?“, “Rezalet”, “Korkunç” gibi yorum yazanların yanı sıra Nicole Kidman’ın fotoğrafını photoshop yapmadan

basan dergiye tepki gösterenler de oldu.

Nicole Kidman’ın kendi sosyal medya hesabında da paylaştığı bu fotoğraf ve kıyafeti için yapılan eleştirilerin en hafifleri şöyleydi:

“Oscar’a aday gösterilen başarılı bir aktris neden kolejli kız gibi giyinmiş?”

“Nicole Kidman harika ama bu tarz korkunç. Bunu nasıl kabul etti? 

Sosyal medya hesapları nasıl ele veriyor âşıkları

Birkaç gündür Hande Erçel ile Kerem Bürsin’in dizi setinde başlayan aşklarının sonlandıktan sonra tarafların sosyal medyalarında nasıl temizlik yaptıklarına dair haberler var. Hande Erçel ile Kerem Bürsin’in aşkı birlikte oynadıkları “Sen Kapımı Çal” dizisiyle başladı.

İşin ilginç yanı, medya yakalamadan, yazmadan ya da onlar itiraf etmeden çok önce oyuncuların hayranları, Hande Erçel’in sosyal medyasında yaptığı paylaşımdaki ipuçlarını değerlendirerek ortaya çıkarmıştı aşklarını.

İki oyuncunun o günlerde sosyal medyalarında yaptıkları paylaşımlardaki detayların izi sürülürken, Erçel ve Bürsin birkaç ay sonra Maldivler tatilinde ilan etmişlerdi aşklarını.

“Sen Kapımı Çal” dizisinin son bölümü 8 Eylül 2021’de yayınlandı.

Dizi biter de “dizi aşkı” bitmez mi?

Son günlerde yapılan haberlere göre Hande Erçel ile Kerem Bürsin’in aşkı da bitti!

“Tarafların böyle bir açıklaması yoksa, magazinciler nasıl anladı aşklarının bittiğini?” diye sorabilirsiniz.
Yerinde bir soru bu.
Son okuduğum haberdeki “ayrılığın dayanağı” ve “kanıtı” şu:

“’Hande Erçel ile Kerem Bürsin hakkında bir süre önce ayrılık iddiaları ortaya atılmıştı. İddialar doğru çıktı:

Hande Erçel, sevgilisiyle olan sosyal medya paylaşımlarından önce yorumları sildi, sonra fotoğrafları kaldırdı. Erçel’in bu hamlesi, ‘Hande Erçel ile Kerem Bürsin’in büyük aşkı bitti’ dedirtti.”

Hande Erçel ile Kerem Bürsin arasında “Sen Kapımı Çal”la başlayan aşk bitti, taraflar birbirine “Bir daha kapımı çalma” dedi mi?

Onu bilmiyorum, ama Hande Erçel’in Instagram hesabına yeni baktığım için şunu biliyorum: Hande Erçel’in 31 Aralık 2020’de yaptığı Kerem Bürsin’le paylaşımı duruyor hâlâ sayfasında.

Oyuncu, yazıldığı gibi Instagram’ında Kerem Bürsin temizliği yaptı da, bir bunu mu unuttu, yoksa altına “Newyearsurprise” yazdığı siyah beyaz fotoğraflarını “nazarlık” niyetine mi bıraktı? Bekleyip, göreceğiz!

GÜNÜN SÖZÜ

“Solunan hava, yüzülen su, oturup kalktığın insan, yürüdüğün yol seni değiştirir.” (Mustafa Kutlu)