MİLLİYET – 09 EYLÜL 2016 CUMA  –  ALİCE

kanatsiz-melek-demet-af1378b543be2ea60a891Söz yazmıyor, beste yapmıyor, buna rağmen her yıl, yaza damgasını vuran bir şarkıyı insanlar Demet Akalın’dan dinliyor. Demet Akalın ayrıca, yıllardır en çok iş yapan şarkıcılardan biri…
Peki nasıl oluyor bu?
Seda Sayan’ın çok sevdiğim bir sözü var:
“Herkes, kalbinin ekmeğini yer.”
Demet, sadece kalbinin değil, sahip olduğu müthiş müzik kulağının ekmeğini de yiyor.
Birçok yetenek gibi şarkıdan anlamak da Allah vergisi.
İnsanların diline pelesenk olan şarkı bulma ustası Demet Akalın, bununla yetinmeyip, müthiş bir hamle daha yaptı ve bunu Tvitter hesabından şöyle duyurdu:
“Yıllardır çok çalışmak istediğim aranjörle de dün itibarı ile ‘Bismillah’ dedik. Aman aman, bela! Geliyorum; korkma, titre!”
Kim mi bu aranjör?
Demet gibi pop müziğin yıldızlarından Gülşen’in müzisyen eşi Ozan Çolakoğlu
Ünal Aysal, Didier Drogba gibi yıldız futbolcuların transferini, “Pasta tamam, sıra çileklerde” diyerek müjdelemişti.
Bence Demet’in çileği de Ozan Çolakoğlu. O yüzden merakla bekliyorum birlikte yapacakları şarkıları.

TİVİBU’NUN KAÇ ABONESİ VAR?

TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÇAĞRI DÖNMEZ...
TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÇAĞRI DÖNMEZ…

Türkiye’deki Pay TV abone sayısının 5.6 milyonu aştığını biliyoruz, ama hangisinin bu pastadan ne kadar pay aldığı sır!
Kendileri biliyor, ama ‘Rekabet Yasası’ gerekçesiyle kamuoyuna açıklamıyorlar.
Digitürkün 700 bini Lig TV olmak üzere toplamda 3.3 milyon abonesi olduğunu dijital platformun Katarlılar’a satışı sırasında öğrendik.
Tivibu ’nun Esma Sultan Yalısı ’ndaki 2016 – 2017 yayın dönemi tanıtımında Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, 2016’nın Tivibu için atılım yılı olduğunu, abone sayısını iki katına çıkardığını söyledi, ama rakam vermedi. Ancak Dönmez, abonelerine sundukları imkanları anlatırken, “1 milyon kullanıcıya 1 milyon farklı ekran sunabiliyoruz” dedi.
Tivibu, yaptığı yenilikler ve  UEFA Avrupa ve Şampiyonlar Ligi maçları sayesinde 500 bin olan abone sayısını 1 milyona çıkardı demek ki!
Tivibu abonesi değilim. O yüzden yayınları hakkında fikir beyan edecek kadar bilgim yok. Ancak Çağrı Dönmez’in anlattığı Tivibu’nun kullanıcılarına sunduğu bir hizmeti çok tuttum. Tivibu, abonelerine herhangi bir kayıt işlemi yapmadan, platformdaki bütün kanalların geriye dönük olarak yedi günlük yayınlarını izleme imkanı sunuyor. Abonesi olduğum Digitürk’te yok böyle bir hizmet.
Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, gecede ayrıca Tivibu Spor’un ulusal bir kanal olarak şifresiz yayın yapacağını ve Tivibu’nun bir yerli sinema kanalı daha açacağını söyledi.

FLASH TV’DE İLK YAYIN, İLK GAF!

NEVİN DOĞANAY, GÖKHAN DOĞANAY VE NEVİN DOĞANAY'IN "KENAN COŞKUNNN" DİYE ANONS ETTİĞİ ŞARKICI MELDA COŞKUN...
NEVİN DOĞANAY, GÖKHAN DOĞANAY VE NEVİN DOĞANAY’IN “KENAN COŞKUNNN” DİYE ANONS ETTİĞİ ŞARKICI MELDA COŞKUN…

Eğlence ve haber kanallarında izleyecek bir şey bulamayınca başladım kumandayla oynamaya. Flash TV’ye gelince baktım, Nevin ve Gökhan Doğanay adlı şarkıcı iki kardeşin sunduğu yeni bir program. ‘Çifte Yürek’in ilk canlı yayınında Gökhan Doğanay, “Şimdi sırada çok sevdiğimiz bir ablamız var. Alkışlar kime gelsin?” deyip pası attı.
Pası alan Nevin Doğanay, avazı çıktığı kadar bağırıp ilk anonsunu yaptı:
“Kenan Coşkunnn…”
Gökhan Doğanay, “Maral Coşkun” deyince Nevin Doğanay şokta:
“Ama kulaklıktan Kenan Coşkun diyorlar bana.” Program böyle eğlenceli başlayınca izleyeyim dedim. Gökhan Doğanay, şarkı söylerken Nevin Doğanay’ın gümüş tepsiyle kahve çay ikramı yaptığı, ‘Flash TV kafası’nda bir program. Sohbet falan yok. Sunucular, paso damardan arabesk ve fantezi söylüyor.

GÜNÜN SÖZÜ

Dünya hayatı bir rüyadan ibarettir. Dünyada servet ve makam sahibi olmak, rüyada define bulmaya benzer. (Hz. Mevlana)