MİLLİYET – 10 EYLÜL 2016 CUMARTESİ  –  ALİCE

Emrah’ın ATV için çekeceğiAşk ve Mavi dizisindeki başrol arkadaşı sonunda belli oldu. Dün konuştuğum dizinin yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, “Mavi” rolü için Burcu Kıratlı ile anlaştıklarını söyledi.   
Çekimleri bu ay sonuna doğru Ürgüpte başlayacak dizinin yönetmenliğini Hakan Arslan yapacak. Gül Abus Semerci’yle Yelda Eroğlunun senaryosunu yazdığı dizide oynaması kesinleşen diğer isimler ise Kenan Bal ve Işıl Yücesoy gibi usta oyuncular.
Aşk ve Mavi”, gençliği cezaevinde geçmiş, aşka fırsatı olmamış toprak ağası “Ali”yle (Emrah), bölgedeki marabalardan birinin aşkı hiç tatmamış güzel kızı “Mavi” (Burcu Kıratlı) arasında yaşananları ekrana taşıyacak.

İLKOKUL ÖĞRENCİSİ YAZDI,  ÜNİVERSİTELİLER OYNAYACAK 

24 Haziran’da “Çocuk Tiyatrosuna Zorlu’dan Büyük Destek” başlıklı yazımda holdingin “Bir Hayal Bir Oyun” adlı bir yarışma açtığını duyurmuştum.
Bu dönem üçüncü veya dördüncü sınıflarda okuyacak çocukların katıldığı yarışmaya 326 hikâye gönderildi. Jüri, ilkokul öğrencisi Gökhan Kızıklı’nın “Karton Şehir adlı hikâyesini birinci seçti. Birincinin 10 bin lirayla ödüllendirildiği yarışmada Nehir Zeo Güller, “Rüyalar Alemine Yolculuk” adlı hikâyesiyle ikinci seçildi ve beş bin lira kazandı. Jüri, İnci Naz Yalçın’nın hikâyesi “Barış Çiçeği”ni üçüncü seçti. Onun ödülü de üç bin lira oldu.
İlkokul öğrencisi Gökhan Kızıklı’nın yazdığı Karton Şehir”, Aydın Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinden oluşan amatör tiyatro ekibi tarafından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Zorlu PSM’de sahnelenecek.

RADAR CEZALARI  İÇİN TÜRKÜ YAPTI 

Kimin aklına gelirdi günün birinde, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yollardaki “radar” uygulamasına türkü yakılacağı…
Karadenizli sanatçı Onay Şahin’in yazıp bestelediği, bir de klip çektiği “Radar” türküsünün birkaç günde internette tıklanma, sosyal medyada paylaşım rekoru kırması Karadeniz Sahil Yolu’ndaki “radar cezaları”nın insanları nasıl bezdirdiğinin kanıtı.
İşte Onay Şahin’in Karadenizli “radar mağdurları”nın hislerine tercüman olan “Radar” şarkısının sözleri:
Yaptın diye bunları, verdik sana oyları,  
Radardan geçilmiyor Karadeniz yolları,  
Memleket sevdasına böyle tuzak kurulmaz,  
Bu hızla Trabzon’a iki günde varılmaz…  
*
Sağ olsun devlet verdi bayramda ikramiye,  
İki radar cezası aldı onu geriye,  
Hani bir sen anlardın bizim açlığımızı,  
Verdik radar yoluna bayram harçlığımızı.  
*
Yollar doldu hep radar, ben nereden bilirdim,  
Uçağı kiralasam, daha ucuz gelirdim,  
Zaten mazot parası yakıyor elimizi,  
Bir de radar cezası, büküyor belimizi..

ADALET Mİ BU ŞİMDİ? 

İstanbul Çekmeköy’de dört çocuğunun annesi olan eşini 43 yerinden tornavidayla yaralayan kişi hakkında Anadolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi kararını açıklamış.
Mağdur avukatı, “Sanığın pişman hali yok. Ambulans bile çağırmamış. İndirimsiz cezalandırılmasını talep ediyoruz”, sanığın avukatı ise “Öldürmek isteseydi, rahatlıkla öldürebilirdi. Yaralama kastıyla hareket etti” demiş.
Sanığı “Öldürmeye teşebbüs”ten suçlu bulan mahkeme, önce ağırlaştırılmış müebbede hükmetmiş. Aynı mahkeme sonra da “haksız tahrik” ve “iyi hal”den cezayı 11 yıl 3 aya indirmiş.
Gel de şimdi bu ülkede “kadın cinayetleri”nin azalacağına ya da biteceğine dair ümit besle!

GÜNÜN SÖZÜ

“Yarı yolda bırakmak diye bir şey yoktur. Yol orada bitmiştir.”