MİLLİYET CADDE – 12 NİSAN 2013 CUMA  –  ALİCE

The Sun’ın, ünlülerin uçak seyahatlerinden çekilen bol bavullu fotoğraflarla yaptığı haber çok eğlenceli. Hemen aklıma Bülent Ersoy geldi. Diva, dünya starları gibi dünya turuna çıkıyor olsa, herhalde bindiği uçağın bagajında onun marka bavullarından yer kalmaz diğer yolculara…

VB-luggage_620_1707822p

Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
Britney Spears
Britney Spears
Paris Hilton
Paris Hilton
Victoria Backham
Victoria Backham

 

Shakira
Shakira

 

Bayıldım bu habere. Çünkü müthiş eğlenceli. Fotoğrafı bol, yazısı az bir haber, ama olsun. Her fotoğraf karesi, birkaç sayfa yazıdan daha etkili. Uzun uzun düşündürüyor sizi. Bir kere emek, sabır ve zeka ürünü bir haber.
The Sun’un editörleri zaman içinde gördükleri ünlülerin uçak seyahatlerinden bol bavullu fotoğraflarını kaydedip, arşivledi.
The Sun, sonunda Britney Spears, Shakira, Jennifer Lopez, Paris Hilton, Victoria Beckham, Lindsay Lohan, Onre Direction, Katie Price ve Rihanna gibi yıldızların uçak seyahatlerinden çekilen bol bavullu fotoğrafların yer aldığı haberi yayına koydu.
Onca ünlünün içinde en çok Paris Hilton’un bavullarını beğendim.
Hiç değilse bir tarzı var hanımefendinin.
Bizim yıldızların seyahat bavullarına dair şimdiye kadar böyle bir haber yapılmadığı için yabancılarla bizimkileri mukayese etmek zor. Ama bir tahminim var. Bülent Ersoy, dünya starları gibi dünya turuna çıkıyor olsa, herhalde bindiği uçağın bagajında onun marka bavullarından yer kalmaz diğer yolculara.
Yanında en çok bavul götüren yabancı starların eşyalarını taşımaya kamyonet
yeter, ama bizim ‘Diva’nın bavullarını ancak kamyon taşır valla.
The Sun’ın editörleri ‘Diva’nın bavullarını görseydi, bu haberi yaparlar mıydı acaba?

AYNI FİLM, İKİ GÜN ARAYLA, İKİ KANALDA

bobby‘Bobby Z’, sinema tarihinin önemli filmlerinden biri mi?
Hayır. Paul Walker, Laurence Fishburne ve Bob Gunton’un oynadığı, John Herzfeld’in yönettiği 2007 Amerikan yapımı sıradan bir aksiyon filmi.
Uyuşturucu ticareti ve kanla beslenen Meksika mafyası.
Burnuna kadar kanunsuzluğa batmış Amerikalı bir ajan.
Uyuşturucu baronu Bobby Z’ye benzediği için cezaevinden çıkarılıp onun yerine geçirilen Tim Kearney.
Sonunda bütün kötülerin kaybettiği   klasik Hollywood aksiyonunun, iki gün arayla iki kanalda gösterilmesi bana biraz tuhaf geldi.
‘Bobby Z’ salı akşamı TV8’de, perşembe gecesi de Star’da yayınlandı.
Dünyada başka film mi kalmadı ki, iki kanal ‘Bobby Z’yi paylaşamadı.
Aksiyon filmlerini severim, salı akşamı TV8’de izlediğim ‘Bobby Z’ için sıradan bir yapım diyebilirim.
Bildiğim kadarıyla kanallar filmleri, belli bir süre içinde belirlenen sayıda gösterim hakkıyla alıyor.
Hal böyleyken ‘Bobby Z’nin 48 saat arayla iki kanalda gösterilmesinin sebebini bilen varsa açıklasın da aydınlatsın bizi.

KANSER HASTALARINA KONSERLERLE DESTEK

535629_10151460580218360_469279882_nOkurlarımızdan Bahar Gökhan, Facebook’taki hesabıma şöyle bir mesaj yolladı Kuzey Kıbrıs’tan: “KKTC’de uzun zamandır ‘Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ yararına konserler veriyorum. Ben de iki sene önce bu hastalıkla tanıştım ve müzik sayesinde yendim. Radyoterapiye gelen hastalara şarkılar söylerek, gözlerindeki yaşları sevinç gözyaşlarına dönüştürmek istedim. Ve büyük bir moralle şimdi hastalar için konserler düzenleyip, şarkılar söyleyip, tüm geliri derneğe bağışlıyorum. Neden mi size yazıyorum? Birazcık olsun dikkat çekmek istiyorum. Başkanımız Raziye Kocaismail, hasta olduktan ve sıkıntılar yaşadıktan sonra bu derneği kurdu. Belki sizinle birlikte daha çok kişiye ulaşabilir, Türkiye’de bir konser hazırlığına başlayabiliriz. İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.”
Ben üzerime düşeni yaptım, şimdi sıra sizde. Derneğin iletişim bilgileri şöyle:
www.khyd.org veya 0 392 228 98 06.

GÜNÜN SÖZÜ
İnsanın terbiyesi öfkeliyken belli olur. İnsan olan tartışırken bile saygısını korur.