MİLLİYET – 4 MART 2017 CUMARTESİ  –  ALİCE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Pakistan’a giderken verdiği söz, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik’in başına iş açtı.  Her şey, ekipteki basın mensuplarından Posta yazarı Hakan Çelik’in, uçakta sigara kontrolü yapan Erdoğan’ın, Çelik’ten sigarayı bıraktığına dair yazılı taahhüt aldığına dair yaptığı haberle başladı. 

Çelik, deniz seviyesinden binlerce kilometre yüksekte ve Türkiye’den çok uzakta verdiği bu sözün bu kadar takipçisi olacağını hesap etse dönüşte sosyal medyadan şu paylaşımı yapar mıydı?

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan gezisi dönüşü uçakta sorularımızı yanıtladı. Münbiç’ten referanduma, ‘Karargâh rahatsız’ manşetine pek çok konuda yaptığı çok önemli açıklamaların ayrıntıları bu akşam 19.00’da Star TV’de.” 

Çelik’in amacı, hazırlayıp sunduğu Star TV Ana Haber’in reytingini artırmaktı. Ancak yapılan yorumlardan anladığım o ki takipçileriyle Çelik’in amacı uyuşmadı. Çünkü takipçileri, Erdoğan’ın gündemdeki konularda neler söylediğinin değil, Çelik’in sigarayı bırakıp bırakmadığının peşinde.

Bu saatten sonra Çelik, sözünde durmazsa, takipçileri    anında fotoğrafını çekip, ihbar  ederler onu…
BU MESAJLARI ANLAYAN VAR MI? 

Referandum için geri sayım sürerken, bazı siyasetçi ve aydınlar, ya fikirlerini beyan ederken meramını iyi anlatamıyorlar ya da ben anlamıyorum.

CHP eski milletvekili, akademisyen Binnaz Toprak, şöyle bir tweet paylaştı:

“Biz kahve seven milletiz. Kahvenin rengi ne? Kahverengi. Kahvenin kırk yıl hatırı var. Kahveye oy ver, ‘hayır’ de.” 

Sandığa atılacak pusulanın “evet” bölümünün beyaz, “hayır” tarafının kahverengi olması üstüne böyle bir metafor, vallahi beyin yakar!

CHP Milletvekili Bülent Kuşçuoğlu’nun attığı tweet’e bakar mısınız?

“Evet veya hayır demek her vatandaşın hakkıdır, ama bu güzel ülkeyi tek kişinin sorumluluğuna bırakmak kimsenin hakkı ve haddi olmamalıdır. 

Her vatandaşın evet veya hayır deme hakkı var, ama evete mühür basma hakkı ve haddi yok!

Baş üstüne. Başka bir emriniz?

Ataşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak ve etkinlikleri duyurmak için afişler hazırladı. Farklı kadınların fotoğraflarıyla renklenen afişlerin sloganı şu:

“Ben ana yasayım.”

Bu mesajları anlayan varsa, Allah rızası için bana da anlatsın!

 

MÜGE ANLI KARŞISINDA TUTUNAN TEK PROGRAM

FOX’un şubatta başlattığı “Kaybolan Çiçekler” ilk günlerde “En çok izlenen 100 yapım” listesine giremiyordu. Ancak İnci Ertuğrul’un sunduğu program, ufak ufak da olsa her gün seyirci sayısını artırdı.

Kayıp çocuklar ve insanlar üzerine odaklanan program, “Müge Anlı ile Tatlı Sert” gibi bir ekran fenomeni karşısında bir ayı bile doldurmadan rüştünü ispat etti.

İlk hafta “En çok izlenen 100 program” listesine giremeyen “Kaybolan Çiçekler”, düzenli bir şekilde artırdığı reytingi sayesinde “En çok izlenen 50 program” arasına bile girmeye başladı.

GÜNÜN SÖZÜ

“Geride bıraktıklarına odaklanırsan, önünde seni bekleyenleri göremezsin.”