MİLLİYET CADDE – 4 EKİM 2013 CUMA  –  ALİCE

illasındaki mini barbekü partisinin ardından birkaç gazeteciye yeni albümünü dinletti Ferhat Göçer. Albümde boş şarkı yok, hepsi iyi… 11 şarkıdan çoğu ilk dinleyişte “Ferhat Göçer şarkısı” denecek türden…

fotoğraf-3-e1380862775261-886x1024Ferhat Göçer’in yeni albümünü anlatmadan önce, şarkıcının ızgarada et pişirme konusundaki maharetine dikkat çekmek isterim.
Bunca yıldır mangalcıyım, pirzolayı Ferhat Göçer gibi pişireni görmedim. Pirzolaları şişe dizip, önce kenarlarını pişirdi. Sonra o pirzolaları şişten çıkarıp, mangalın üstüne dizip, isteğe göre az, orta ya da tam pişmiş olarak servis etti.
Ferhat Göçer’in et seçimi de onun bu işte bayağı uzman olduğunun göstergesi. Yarın öbür gün Nusret’e rakip olarak “Ferhet” diye bir steakhouse açarsa hiç şaşırmam.
Ferhat Göçer’in barbekü partisi sırasında sevgilisi Ömür Gedik de vardı evde, ama “İş başka, aşk başka” felsefesi uyarınca olsa gerek katılmadı partiye… Gedik’in, bir ara yanımıza geldiği halde “Hoşgeldin” bile dememesine hiçbir yorum getirmeden o akşamın yıldızına geçmek istiyorum.
Ferhat Göçer’in TED Koleji 10. sınıfta okuyan 16 yaşındaki kızı Yağmur bir an olsun ayrılmadı yanımızdan. Açık büfedeki tatlılardan ikisini kendisinin yaptığını anlatırkenki heyecanı görülmeye değerdi.
Villanın en üst katındaki stüdyoya çıktık Ferhat Göçer’in “Kalbe Kiralık Aşklar” albümündeki şarkıları dinlemeye… Babasının yanı başına oturan Yağmur’a dikkat ettim, 11 şarkının sunumu sırasında… Hangi şarkıya eşlik edecek, hangi şarkılara kayıtsız kalacak diye… 11 şarkıdan dördüne eşlik etti Ferhat Göçer’in kızı…
Daha önce de albüm dinlemeye gitmiştim Acarlar’daki bu villaya… O zaman Yağmur yoktu ortalıkta… Tabii ki aradan geçen sürede büyüdü ve adeta babasının gölgesi gibi oldu.
Gelelim albümle ilgili kendi yorumuma: Ferhat Göçer’in albümünde boş şarkı yok, hepsi iyi… 11 şarkıdan çoğu ilk dinleyişte “Ferhat Göçer şarkısı” denecek türden…
“Git”, “Nasıl da Değişiyor Rengi”, “Mehtaplı Geceler”, “Kim Bilir” ve “Belki de” albümdeki diğer şarkılara oranla bir iki tık daha iyi…
Bana göre albümün en favori şarkısı “Büyük Oyun”. Ferhat Göçer’in amatör müzisyenlere fırsat tanımak için açtığı besteniyolla.com’dan seçtiği söz ve müziği Londra’da yaşayan Hüseyin Boncuk’a ait bu şarkı, albümdeki 10 şarkıdan farklı…

“SOKAK TV”DE BULUŞTULAR

Tunca Mollaveyisoğlu, Haluk Şahin, Ayşenur Arslan, Özlem Gürses, Ece Temelkuran ve Banu Güven…
Aynı ekip bir eksik (Uğur Dündar) ve bir fazlasıyla (Ayşenur Arslan) bir süre önce hayal kırıklığıyla noktalanan artı bir TV macerası yaşayanlar yeniden bir arada… Bu kez buluştukları çatı Yurt gazetesinin sahibi Durdu Özbolat’ın kurup, yönetimini gazetecilerden oluşan kurula teslim ettiği Bağımsız Medya Grubu.
Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nin yanındaki stüdyolarda kuruluş çalışmaları başlayan kanalın adı Sokak TV…
Ekip, kanalı kasım ayında yayına çıkarmak için kolları sıvadı, Ali Kırca ile de temas halinde. BMG’nin hedefi Ali Kırca’ya ilk yıllarındaki gibi bir “Siyaset Meydanı” yaptırmak.

GÜLBEN ERGEN’DEN 16’NCI ANAOKULU

Başkanlığını Gülben Ergen’in yürüttüğü Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 16’ncı anaokulunu yarın Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Büyükyoncalı Köyü’nde açacak.
Gülben Ergen, günler öncesinden arayıp, davet etti beni açılışa… Ancak 4-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek “50. Altın Portakal” nedeniyle Antalya’da olacağım için üzülerek açılışa katılamayacağımı belirtmiştim…
Ben Antalya’dayım, ama gönlüm onlarla… Ha gayret Gülben Ergen ve Çocuklar
Gülsün Diye ekibi… “81 ile 81 anaokulu” için 65 açılış kaldı geriye…

GÜNÜN SÖZÜ
“Cehalet kişinin kendine mutluluk, çevresine acı verir.” (Kaynak: Burçin Şimşek)