MİLLİYET CADDE – 21 AĞUSTOS 2016 PAZAR  –  ALİCE

meryem-uzerli-hopi-reklam-filmi-3Muhteşem Yüzyıl’daki Hürrem rolüyle muhteşem bir şöhret sahibi olan Uzerli, yakında yeni bir diziyle ekranlara dönecek mi?
Bu konuda aldığım bilgi şu:
Meryem Uzerli, hüsranla biten ‘Gecenin Kraliçesi’ macerasından iyi bir ders çıkardı. O nedenle bundan böyle, içine sinen bir senaryoyla karşılaşmadığı sürece, “Sana şu kadar milyon dolar peşin vereceğiz ve bir mukavele yapacağız” diyenlere “Evet” yanıtı vermeyecek.
Şu sıralar Uzerli’ye yapılan üç ciddi teklif var.
Bunlardan biri Kanal D’nin çekeceği ‘Evlat Kokusu’ dizisi…
Diğeri Endemol Shine Turkey’in, “Anlaşmayı yapalım, sonra sana uygun bir senaryo buluruz” önerisi…
Üçüncüsü ise ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde bir sezon ‘konuk oyuncu’ olarak rol alması…
Önümüzdeki günlerde ‘MERYEMCosmetics’ için Arap ülkelerinde birkaç etkinliğe katılacak Uzerli, yıl sonuna kadar tatil yapacak.
Oyuncu, dizi tekliflerini
ondan sonra değerlendirecek.
Uzerli ve ekibi, geride bıraktığımız sezonun flaş dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan gelen teklife sıcak. Çünkü ‘EDHO’, reytingi garanti bir dizi… Uzerli, büyük bir ihtimalle bu teklifi kabul edip, üzerindeki baskıyı bertaraf ettikten sonra yeni projelerle oyunculuk serüvenine devam edecek.
BİZE ‘BAĞDAT’I YETER, YAŞININ NE ÖNEMİ VAR

126094“Ayla Çelik, Google’dan gerçek yaşını sildirmiş. Aslında 43 yaşında olan şarkıcı internetteki bütün mecralarda 29 Ekim 1989 doğumlu gözüküyor artık.”
Temiz.magazin’in kullanıp, sonra da medyaya servis ettiği haber bu.
‘Erkeğe maaşı, kadına yaşı sorulmaz’dı hani…
Ne kadar ayıp!
Çelik, sanal alemde
43 olan yaşını 27’ye indirebilir.
Ama gerçek alemde böyle yürümüyor işler.
Çünkü bizde de göz var, izan var…
“Ufal da cebime gir” derler insana… ‘Bağdat’ı iki gözü kapalı’yken bulan Ayla Çelik’i biz de bir bakışta aşağı – yukarı kaç yaşında olduğunu kestirebiliriz.
O yüzden Ayla Çelik, 27’sinde olmuş, 43’e dayanmış fark etmez.
Bize onun yazıp, bestelediği ve okuduğu şarkılar lazım.
Bana bunlarla gelin!
Ayla Çelik, yıla damgasını vuran bir şarkı yaptı mı? Yaptı…  Mevzu bitmiştir, dağılalım demeden önce şu gerçeği de hatırlatmakta yarar var:
Ayrıca Google’dan istenmeyen içeriği temizlemek zor iş. Bazı ünlüler ve şirketler, bu nedenle bir sürü para ödüyorlar hackerlar’a..
Ayla Çelik, müziği bırakıp ‘Google’da istenmeyen içerik temizleme işi’ne başlasa, daha çok para kazanır valla!

ÜNLÜLERE NEFRETİN ZİRVE YAPTIĞI ÜLKE!

Gülben Ergen, başkanı olduğu ‘Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin bir duyurusunu sosyal medya hesabından paylaştı. Gülben’in bugüne kadar hangi il ve ilçede anaokulu açtıklarını gösteren Türkiye haritası eşliğindeki duyurusu şu:
“Biz bu yollara kalbimizi koyduk. ‘Çocuklar Gülsün Diye’ yolumuz bu kez Ordu / Fatsa’ya uzanacak.”
Instagram’da bu duyurunun altına yazılan yüzlerce yorum arasında Gülben Ergen’i, “Kendi parasıyla mı yaptırıyor?” diye eleştirenler de var, yaşadığı ile veya ilçeye anaokulu yapmaya davet edenler de… Nickname’i ‘erdalion’ olan biri de evlere şenlik şu yorumu yazdı:

“En çok ihtiyaç duyulan Güneydoğu’ya gidilmemiş. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bombalar altında yaşıyor çocuklar.”
Hayata at gözlüğüyle bakanların gerçekleri nasıl da göremediğine, okumadan, araştırmadan ahkam kesmenin kişiyi ne denli cehalete ittiğinin tipik bir örneği.
O yurdum insanı, ‘Çocuklar Gülsün Diye’nin o okulları protokol yaptığı Milli eğitim Bakanlığı’nın sunduğu alternatiflere göre yaptığını bilemeyebilir.Gülben’in paylaştığı haritaya baksa ‘Çocuklar Gülsün Diye’nin Ağrı / DoğubeyazıtMardin / Nusaybin, Urfa / Harran, Van / ErcişKars / Digor, Gaziantep / Şahinbey gibi Doğu ve Güneydoğu ilçelerine anaokulu yaptırdığını görecek. Ama işine gelmiyor bu… Çünkü toplumun belli bir kesiminde alışkanlık haline geldi, hayata ‘At gözlüğü’yle bakmak
ve ön yargıların esiri olmak.
‘Erdalionn’ gibi binlerce, belki de milyonlarca var… Ünlüleri sevenler kadar, ünlülere sövüp – saydırmak için fırsat kollayanlardan da geçilmiyor sosyal medyada…
‘Allah ıslah etsinden’ başka söylenecek söz yok onlar hakkında…