MİLLİYET TV – 2 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ – ALİ EYÜBOĞLU

FOX’un şu ana kadar yeni yayın dönemi için sipariş ettiği dizi sayısı üç…
Bu dizilerden biri çekimleri Tuz Gölü ve Kapadokya’da devam eden Gold Film’in“Emanet”i…
FOX’un yeyi yayın dönemi dizilerinden “Emanet”in tanıdık bir konusu var.
Çünkü dizi “Askerin Dönüşü” filminin dizi versiyonu.
1974 yapımı filmde başrol oyuncuları Kadir İnanır ve Selma Güneri’ydi, dizide ise başroller sanatçının hemşehrisi Mehmet Akif Alakurt ile “Kaçak”tan transfer Özlem Yılmaz.
FOX’un sürprizlerinden biri de Mahsun Kırmızıgül.
Çünkü Kırmızıgül, ilk kez komedi deniyor.
Kırmızıgül’ün yazıp, yönettiği dizinin çekimleri Mardin’de sürüyor.
FOX’un yeni sezon için dizi çektirdiği şirketlerden biri de Medyapım-Fatih Aksoy’la ünlü televizyoncu Faruk Bayhan ortaklığında kurulan MF Yapım.
Bakalım bu silahlar reyting savaşında FOX’a çare olacak mı?

EMANET

Yapımcı: Gold Film / Faruk Turgut
Yönetmen: Nisan Akman
Senarist: Sergin Akyaz, Sinan Tuzcu, Volkan Yazıcı.
Oyuncular: Mehmet Akif Alakurt, Özlem Yılmaz, Deniz Cellioğlu, Engin Şenkan, Nergis Çorakçı, Semra Dinçer, Ferit Kaya, Aytaç Öztuna, Ahenk Demir, Haluk Cömert, Pelin Acar, Özge Sezince, Burak Demir, İpek Elban, Nihan Balyalı.
Konu: Askerin Dönüşü filminin dizi versiyonu.
Geleneğin, kanunun, askerin ve kan bağının kutsal olduğu Anadolu’dan imkansız bir aşkın hikayesi… Jandanma çevirmesinde masun bir adamın ölümüne sebeh olan Murat (Mehmet Akif Alakurt), adaleti ararken öldürdüğü erkeğin güzel gelini Zelal’a (Özlem Yıldız) çaresiz bir aşkla bağlanır.

KADİM DOSTUM

Yapım: Boyut Film
Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Senarist: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular: İlker Aksum, Metin Yıldız, Eren Hacısalihoğlu, Murat Eken, Damla Aslanalp, Dilara Üksüyek, Arif Erkin, Zeyno Üstünışık, Tarık Papuçcuoğlu, Nilgün Karababa, İpek Ayaz, Doğukan Polat, Erol Aksoy, Ünal Silver, Aydan Burhan, Sinan Bengier, Suna Selen, Elif Sümbül Sert.
Konu: Masalsı şehir Mardin’in efsane telkaricisi Sami Usta’nın çırakları Recep Dostum (Erol Aksoy) ile Bayram Kadim’in (Arif Erkin) çocukluktan süre gelen çekişmeleri kendileri birer usta olduktan sonra da artarak sürer. İşin içine Kadim ve Dostum aileleri de karınca komedi başlar.

GÜNAHKAR

Yapımcı: MF Yapım
Yönetmen: Çağatay Tosun, Berat Özdoğan
Senarist: Makbule Tosun
Oyuncular: Seçkin Özdemir, Gülcan Arslan, Hazal Filiz Küçükköse, Korel Cezayirli, Alper Kut, Çağrı Şensoy, Gülay Baltacı, Efe Tuncer, Esra İşgüzar, Caner Tanrıverdi, Devrim Sevim, Hamdi Alp, İhsan Berk Aydın, Zümre Yalçınkaya, Ömer Oktay Türe, Zuhal Gencer.
Konu: Bir sevgi, fedekarlık ve nihayetinde hayalkırıklığıyla şekillenmiş bir intikam hikayesi. Genç doktor adayı (Seçkin Özdemir), kalbinin sesini dinleyerek kız arkadaşının işlediği cinayeti üstlenince, beklemediği şekilde gerçek bir günahkara dönüşür. Uğruna geleceğini feda ettiği kız (Hazal Filiz Küçükköse), hapisteyken onu terk eder ve genç adama intikamdan başka seçenek bırakmaz.

SHOW TV’DEN ŞİMDİLİK SADECE “YILANLARIN ÖCÜ”

YILANLARIN ÖCÜ

yılanların-öcü-dizi-4Yapımcı: Koliba Film / Ata Türkoğlu
Yönetmen: Cemal Şan
Senaristler: Ali Esen Bilen, Bekir Baran Sıtkı ve Rana Mamatlıoğlu.
Müzik: Kalan Müzik – Hasan Saltık
Oyuncular: Cemal Toktaş (Kara Bayram), Hande Soral (Fatma), Ceyda Ateş (Zahide), Ahmet Varlı (Haceli), Rüchan Çalışkur (Irazca), Nail Kırmızıgül (Kamuran), Şebnem Dilligil (Mahmure), Servet Pandur (Remziye)
Konu: Fakir Baykurt’un aynı adlı romanından şimdiye kadar iki sinema filmi yapılan “Yılanların Öcü”nü Koliba Film, bu kez günümüze uyarlayarak dizi olarak taşıyacak Show TV ekranına.