MİLLİYET TV – 2 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ  –  ALİ EYÜBOĞLU

TRT, “Beni Böyle Sev”, “Seksenler”, “Kızıl Elma”, “Zengin Kız Fakir Oğlan”, “Yedi Güzel Adam” ve “Hayat Yokuşu” dizilerini yeni yayın döneminde de devam ettirecek. Düşük reytingine rağmen MİT’in kuruma yeni istihbaratçılar kazandırmak amacıyla devamını istedği “Kızıl Elma”dan ayrılan Pelin Akil’in yerine katılacak oyuncu henüz belli olmadı. TRT’nin yeni bölümlerini Ağustos’tan itibaren ekrana getireceği “Zengin Kız Fakir Oğlan”a iki oyuncu katıldı. Oya İnci ve Yıldırım Öcek dizide “Sarp”ın anne ve babasını canlandıracak.
TRT 1’in yeni yayın dönemindeki en iddialı dizisi şüphesiz “Diriliş/Ertuğrul” olacak. TRT’nin “Dünya Kupası” maçlarının arasında Tuz Gölü’nde çektiği fragmanını sıkça yayınladığı dizinin çekimleri 30 Ağustos’ta başlayacak. Dizinin cast çalışmaları ise sürüyor.
Yeni yayın dönemine “Diriliş/Ertuğrul”un yanı sıra “Filinta”, “Hayat Ağacı”, “Aşk Kanunu”, “Şimdi Onlar Düşünsün” dizileriyle hazırlanan TRT 1’in iddialı olduğu bir diğer alan da “mini dizi”ler.
Dört bölümde bitecek dizilerden ilki 3, 4, 5, 6 Ağustos’da yayınlanacak “Çırağan Baskını”…
4 bölümlük “Büyük Kafkasya Sürgünü”nün çekimleri ise Ağustos ayında Makedonya’da yapılacak.

DİRİLİŞ / ERTUĞRUL

ENGİN ALTAN DÜZYATAN
ENGİN ALTAN DÜZYATAN

Yapım: Tekden Film / Mehmet Bozdağ
Genel Yönetmen: Metin Günay
Yönetmen: Burak Cem Arlıel
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, Mehmet Çevik, Turgut Tunçalp
Müzik: Gökhan Kırdar
Kostüm Tasarım: Serdar Başbuğ
Konu: Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin hikayesinin anlatıldığı dizide Kayı Boyunun Anadolu’ya geliş sürecinde yaşadıkları büyük mücadele anlatılacak.
Sezonun en görkemli projelerinden biri olarak tasarlanıyor. Yüzlerce çadır ve at, binlerce figüranın kullanılacağı, şu ana dek görülmemiş savaş sahnelerine tanık olacağımız epik bir destan.

FİLİNTA

Yapım: Es Film / Serdar Öğretici
Yönetmen: Kudret Sabancı
Senaryo: Altuğ Küçük
Oyuncular: Onur Tuna, Mehmet Özgür, Burak Sergen
Konu: 19. yüzyılın ortalarında geçen bir Osmanlı polisiyesi. Filinta Mustafa ve Kadı Gıyasettin’in her bölümde birbirinden karmaşık olayları çözecekleri, bol sürprizli ve son derece görkemli bir proje.
Şu ana dek bir dizi için inşa edilen en büyük platoya sahip olan projede yeşil ekran teknolojisinin de yardımıyla dönemin İstanbul’u olağanüstü bir görsellikle yeniden hayat bulacak…

ÖZGE ÖZBERK
ÖZGE ÖZBERK

HAYAT AĞACI

Yapım: Focus Film
Senaryo: Volkan Yazıcı
Yönetmen: Barış Yöş
Müzik: Fahir Atakoğlu
Oyuncular: Kenan Bal, Ayşe Tunaboylu, Fikret Kuşkan, İdil Fırat, Özge Özberk, Onur Saylak, Beyza Şekerci, Tolga Güleç
Konu: Üç kuşak bir arada yaşayan büyük bir ailenin başlarına gelen tüm felaketlere karşın bir arada kalma azminin anlatıldığı bir dram.

AŞKIN KANUNU

Yapım: TMC / Erol Avcı
Yönetmen: Sadullah Şentürk
Oyuncular: Mustafa Üstündağ
Hikaye: Tüm karşı çıkanlara aldırmadan evlenen emniyet mensubu Çetin ve İpek’in arasında, basit bir kıskançlık sonrası gelen “ayrılalım” kelimesi ile başlayan sürecin ayrılıkla sonuçlanmaması için çırpınan arkadaşlarının çabaları ve onların yaşayacağı aşkların hikayesi. Çetin’in annesi memleketlisi olmayan gelininden kurtulacağı için sevinecek ancak bir türlü boşanmayı beceremeyecek olan  çift hem çekişecek hem görevlerinde aksilikler yaşayacak hem de birlikte yeni başarılara imza atacaktır. Çetin ve İpek suçluların peşinde koşarken  birbirlerine doğru yeniden koşmaya başlayacaklardır.

ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN

ŞAFAK SEZER
ŞAFAK SEZER

Yapım: Medyalab
Yönetmen: Ömer Uğur
Senaryo: Resul Ertaş, Oktay Berber
Oyuncular: Şafak Sezer
Konu: Malatyalı çiğköfteci Aziz Keklik’in bir anda İstanbul’un en büyük şirketlerinden birinin patronu olmasıyla gelişen olanların anlatılacağı bir Şafak Sezer komedisi…
Cast çalışmaları devam ediyor. Çekimlerine Eylül ayı içerisinde başlanacak.

TRT 1’İN “MİNİ DİZİLER”İ

ÇIRAĞAN BASKINI
Yapım: PR DNA / Cemil Yavuz
Yönetmen: Oğuzhan Tercan
Senaryo: Eda Tezcan, Fatih Özcan
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Ceyda Ateş, Ahmet Mümtaz Taylan, Burç Kümbetlioğlu
Konu: 2. Abdulhamit’i tahttan indirip yerine 5. Murat’ı geçirmek isteyen Ali Suavi’nin gerçekleştirdiği başarısız darbe girişimini anlatan projede 4 bölümlük bir mini dizi.

BÜYÜK KAFKAS SÜRGÜNÜ

MELİS BİRKAN
MELİS BİRKAN

Yapım: 3,14 Film / Kürşat Atlıoğlu
Senaryo: Alican Yaraş
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Oyuncular: Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Atalan, Luran Ahmedi, Ertan Saban
Konu: 2. Dünya Savaşı’nın ardından Stalin tarafından sürgüne gönderilen Ahıska Türklerinin yaşadığı, yakın tarihin en büyük ancak en az bilinen trajedilerinden biri anlatılıyor.
Çekimleri Ağustos ayı içerisinde Makedonya’da gerçekleştirilecek.
Proje 4 bölümlük bir mini seri.