19 ŞUBAT 2019 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Hafta sonu Kıbrıs’taydım. Üç gün kaldığım adadan müziğe doyup döndüm. Soner Olgun’u Letafet’in açılışında, Funda Arar’ı ise Merit Park’ta dinledim. Arar, sahneye çıktığında saat 23.30’du. Konserinin açılışını ‘Gamsız’la yapan şarkıcı, ‘Haberin Var mı?’ ve ‘Benim İçin Üzülme’yi okuduktan sonra potpori yaptı. Arar, ‘Alagül’, ‘Unutur mu Bir Kadın’ ile ‘İşte Bizim Hikayemiz’in ardından şu parçaları söyledi:  
‘Odalarda Işıksızım’, ‘Senden Öğrendim’, ‘Onursuz Olmasın Aşk’, ‘Islak Islak’ ve ‘Kum Gibi’…
Arar, Sezen Aksu klasikleri ‘Ne Kavgam Bitti’, ‘Sarışınım’, ‘Beni Al Onu Alma’, ‘Rakkas’ ve ‘Sallasana Mendili’den sonra müzik türünü değiştirip, arabesk ve türkülere başladı. Albümlerinde yer verdiği eserlerin yanı sıra popüler parçalarla dinleyicileri coşturan şarkıcıya, salondakilerin koro halinde eşlik ettiği eserler şunlardı:
‘Bir Teselli Ver’, ‘Ben de Özledim’, ‘Duyanlara Duymayanlara’, ‘Sevda Yanığı’, ‘Mutlu Ol Yeter’, ‘Hangimiz Sevmedik’, ‘Kaç Kadeh Kırıldı’ ve ‘Ah Yalan Dünya’.
Giydiği kırmızı kıyafeti değiştirmeden iki saat aralıksız konser veren Arar, Anadolu rock müziğinin efsane şarkıları ‘Esterabim’, ‘Arapsaçı’ndan sonra ‘Fesuphanallah’la final yaptı.
Söylediği pop, arabesk, türkü ve Anadolu rock eserlerle salonu tıklım tıklım dolduran dinleyicilerine müzik ziyafeti çeken şarkıcı, sahneden indiğinde saatler 01.30’u gösteriyordu.
Herkesin Sevgililer Günü’nü kutlayan Arar’a, kulisteki sohbetimizde 14 Şubat’ta eşinden ne hediye aldığını sordum. Yanıt kendisinden değil, eşinden geldi. Febyo Taşel, ilk kez Sevgililer Günü’nü unuttuğu için stüdyodan eve eli boş döndüğünü söyledi.

BİR YIL SONRAKİ KONSER BİLETLERİNE YOĞUN İLGİ! 

“14 Şubat 2020 Sevgililer Günü Konseri biletleri bir yıl önceden satışa çıkan Sıla, daha ilk günden ciddi bir satış rakamına ulaşarak sıra dışı bir başarıya daha imza attı.”
Sıla’nın Ankara Congresium’daki 14 Şubat konserin ardından medyaya servis edilen basın bültenindendi bu satırlar…
Maili gönderen Hatice Akkaya’ya, Sıla’nın bir yıl sonra Sevgililer Günü’ne aynı yerde vereceği konser için şimdiden kaç biletin satıldığını sordum, ama yanıt alamadım.
Sıla konserlerine sevenlerinin ilgisi ortada. O yüzden şarkıcı sürekli sahnelerde, turnede… Türkiye’de bir yıl sonrasına konser bileti satılması alışık olduğumuz bir şey değil. Sıla, bunu da başarmışsa hakkını teslim edelim. O yüzden o bülteni yazanlar, 13 Şubat 2020’deki konser için şimdiden kaç bilet satıldığını açıklamalı ya da bu işe imza atanlar özür dilemeli.

SOSYAL MEDYADAKİ YARGISIZ İNFAZ TİMİ 

Şov dünyasından Haluk Levent gibi birkaç aktif iyilik harekatı lideri daha çıksa, mağdur kalmaz Türkiye’de…
Kurucusu ve genel Başkanı olduğu AHBAP’la bugüne kadar el attığı her sorunu çözen şarkıcı, çaresiz kaldığında ise sosyal medyada açıyor isyan bayrağını.
Levent, birkaç gün önce şu tweet’i attı:
İzmir’de bir medikal firmasına bir çocuğumuz için işitme cihazı ücretini peşin yatırdık. Bir haftada teslim edilmesi gereken cihaz, beş ayda eksik aparatlarla teslim edildi. Ve 1.5 katı fazla fiyatla. Küçük bir çocuk lan karşındaki. Vicdanın v’si kalmamış!”
Bu tweet üzerine takipçileri ‘kurşun askerler’ gibi salvoya başladı.
“Firmanın adını ver, küfür yağdıralım”, “Abi adresi ver, gidip basalım” diye tweet atanların yanı sıra, küfür ve hakaretlerini sıralayanlar da oldu.
Takipçilerinden @BaySukutTR, “Sevgili Haluk Levent, o işitme cihazı değildi yürüteçti. Biz TR gündeminde yürüteç olarak duyurmuştuk” diye yazınca, şarkıcı özür dileyip, yanlışını düzeltti. Levent, ayrıca firma sahibini arayıp, özür dilediğini ve parayı iade edeceğini duyurdu.

GÜNÜN SÖZÜ
“Sözcükler tek başına insanı kırmaz. İnsanı yaralayan, sözcüklerin arkasına saklanan iki yüzlülüktür.” (Susanna Tamaro)