21 EKİM 2021 PERŞEMBE  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Dijital içerik platformu GAİN, yayıncılıkta bir yılını doldurmadan yeni sezon tanıtımını ve ‘Hamlet’ dizisinin galasını aynı etkinlikte yaptı.
Yayın hayatına 30 Aralık 2020’de başlayan Gain’in daveti Beşiktaş’taki Four Seasons Hotel’deydi.
Gecenin açılış konuşması için sahneye davet edilen isim Gain’in kurucusu ve Genel Müdürü Gözde Akpınar’dı. Japonlara satılan Betek Kimya ve Filli Boya’dan dolayı iş dünyasının tanıdığı bir iş insanı olan Gözde Akpınar, televizyon sektöründe yeni…

O artık ‘medyacı’

Konuşmasına, “Şu ana kadar 500 ve üzeri insana 60’dan fazla konuşma yapmışımdır sahneden, ama ilk kez dizlerimin bağı çözüldü” diye başlayan Akpınar’ın devamında söyledikleri, bir yıldır kendisi, Gain ve ilk genel müdürü Cem Aydın hakkında çıkan haberlere yanıt gibiydi.
İşte Gözde Akpınar’ın yaptığı o konuşmanın bana göre en çarpıcı kısmı:
“Bir anda bu dünyanın içinde buldum kendimi.
Bana dediler ki ‘Sen manyak mısın?’
Dedim olabilir.
Dediler ki ‘Bütün paranı kaybedebilirsin?’
Dedim o da olabilir…
Dediler ki ‘Hakkında çok kötü haberler yazılabilir?’
Dedim o da olabilir, ama bugün buradayız.
Hiçbirimiz öyle hissetmiyoruz, ama 10 aylık bir yolculuk bu…
Geçen Haziran’da bu sektörü bilen arkadaşlarıma hayallerimi anlattığımda, ‘Nasıl yapacaksın?’ dediler. Ben bu ‘Nasıl yapacaksın?’dan iki gün sonra Cem Aydın’la tanıştım. Aylardır bu anı bekliyordum; kendisine teşekkür etmek istiyorum, bana medyanın kapısını açtı. Biliyorsunuz burası bir kulüp aslında, abone olmayan buraya giremiyor. Bana anahtar oldu. Bu kadar kısa sürede ivme kazanmamızı ve bugün burada olmamızı sağladı. Hakikaten onunla tanıştığım için çok şanslıyım. Sağlık sebebiyle yollarımız bi’miktar ayrıldı, ben genel müdür olmak zorunda kaldım. Cem’in dediği her şey doğruymuş. Sanırım medyacı oldum.”

AYDAN ŞENER’İN KIZI ECEM’İN YENİ İŞİ

Aydan Şener’in kızı Ecem Akbin’in annesinin izinden gidip oyunculuk yaptığını biliyordum, ama yeni işinden yana bilgim yoktu.
Gain’in yeni sezon tanıtımı ve ‘Hamlet’in galasında öğrendim Ecem Akbin’in yeni işini…
Aydan Şener, futbolcu Ayhan Akbin’le evliliğinden dünyaya gelen kızı Ecem’in Gain’de çalıştığını söyledi.
Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü’nü bitirdikten sonra oyunculuk eğitimi alan ve ‘Darısı Başımıza’, ‘Ayak İşleri’ ve ‘Medcezir’ dizilerinde anne mesleğini yapan Ecem Akbin’e Gain’deki görevini sordum, “Müzik direktörüyüm” dedi.

HABER SPİKERİNDEKİ OYUNCULUK CEVHERİ

Yıllardır ekranlarda haber sunan Duygu Demirdağ’ın gönlünde yatan aslan oyunculuk çıktı.
Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan, Londra’da Middlesex University’de Medya ve İletişim Yönetimi üzerine yüksek lisans yapan Demirdağ’ın ardından Universidad de Salamanca’da İspanyol ve Latin Amerika Sineması eğitimi almasının sebebi Gain’in gecesinde anlaşıldı!
Gain’in gecesini dijital platformun haber yüzü Demirdağ sundu. Gecenin sunuculuğunu üstlenen spiker, sahnede kaldığı süre boyunca içindeki oyunculuk cevheri üstüne espriler yaptı:
“15 yıldır kime ‘Haberciyim’ desem, ‘Vallahi haber izlemiyoruz’ diye yanıt veriyor insanlar. Haber haber de nereye kadar? Gain drama ekibinin fark edemediği içimdeki oyunculuk cevherini bu gece buradaki yapımcıların göreceğinden eminim.”
Haber spikeri o sözleri sırf espri olsun diye mi söyledi?
Bir yapımcı Demirdağ’ın içindeki cevheri keşfedip teklif yaparsa öğreniriz bunu!

GÜNÜN SÖZÜ

“Yorgunluk dinlendirici bir şey, yorulmayınca dinlenemiyor insan.” (Yıldız Tilbe)