2 AĞUSTOS 2018 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi, düne kadar Ferdi Tayfur hayranı biliyorduk. MHP’nin yayınladığı videolar, Bahçeli’nin farklı müzik zevklerini de gösterdi.
Geçtiğimiz hafta klasik otomobiliyle Ankara’da yaptığı turda Türk müziği eserlerini yorumlayan Yaprak Sayar’dan ‘Lütfen’i dinleyen Bahçeli, bu hafta yine şaşırttı.
Çünkü MHP’nin resmi Twitter hesabından yayınlanan videoda, bu defa Emel Taşçıoğlu’ndan ‘Bayramdan Bayrama’ türküsü vardı…

Özel anısı olan türkü

Bahçeli’nin 11 klasik otomobilinden birini kullanırken, kendisini dinlediğini haberlerden öğrenen Taşçıoğlu’yla telefonla konuştum.
Bahçeli’yle tanışıklığı olmadığını, ama çocuk yaştan itibaren siyasiler önünde konser verdiğini vurgulayan Taşçıoğlu, şunları söyledi:

“1964 doğumluyum. Beş yaşımdan beri türkü söylüyorum. 7-8 yaşındayken Meclis’te, Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk’e konser verdim. Pek çok siyasetçinin huzurunda eser seslendirdim. Bahçeli’yi bir kez, sahne aldığım bir düğünün davetlileri arasında gördüm. Onun türkü dinlemesi, benden ‘Bayramdan Bayrama’yı tercih etmesi hoşuma gitti.
Ben bu eseri, 2004’teki ‘Sel Gider Kum Kalır’ albümümde okumuştum. Çok sevildi. Şöyle de bir anısı var bende: Genç yaşta kansere yakalanan Sema Akay adlı hayranım, ‘Ölünce bu türküyle gömün beni’ diye vasiyet etti. Tanıştığım o genç kadın vefat edince, ailesi bu türkü eşliğinde son yolculuğuna uğurladı onu.
Geçenlerde müzik yönetmenimle, acaba ‘Bayramdan Bayrama’yı yeniden okuyup, klip çeksek mi, diye konuşmuştuk. Bahçeli, türküye çok güzel bir video yapınca, hoşuma gitti. Yine de yeniden okuyup, klip yapmak istiyorum bu güzel türküye…”

RTÜK’ÜN ESKİ ÜYESİNDEN KANAL KOLLAMA İTİRAFI

Tüm üyeleri siyasetçiler tarafından atanan bir kurul düşünün. O kurul üyelerinin özgür iradeleriyle hareket etmesi mümkün mü?
Değil… Çünkü işin doğası gereği o kişi, kendisini bu göreve getirenlere borçlu. O yüzden de biat etmeye mecbur. Habertürk TV’de gazeteci Sevilay Yılman, CHP Genel Başkanı Tuncay Özkan’ı zor durumda bırakan bir iddia ortaya attı. Önce Özkan, ardından Yılman’ın ‘haber kaynağı’ Halk TV Genel  Müdürü Şaban Sevinç, canlı yayına bağlandı:

“27 Haziran’da makam odasında görüştüğüm Özkan bana, ‘CHP’de parti organları dışında bir karar merkezi var. Kılıçdaroğlu parti kararlarını o bilinmeyen merkezden gelen telkinlerle alıyor’ dedi” diye konuştu.

Ama benim dikkat çekmek istediğim asıl konu bu değil.
Aynı canlı yayında, RTÜK eski üyesi Sevinç’in, Özkan’la hukukunu anlatırken söyledikleri bence çok önemli:“Tuncay Özkan’la üniversitede aynı sınıftaydık, ama samimi değildik. Kendisiyle RTÜK üyeliğim sırasında sıkça görüştük. Çünkü, kendi televizyonunu (Kanaltürk) kollayan RTÜK üyeleriydik.”

RTÜK üyeleri, TBMM’de grubu bulunan partilerin kontenjanlarından seçilirse, olacağı bu… Haliyle, televizyon kanallarını denetlemek değil, temsil ettikleri kesime yakın olanları koruyup-kollamak oluyor asli görevleri…

OKTAR’IN KEDİCİKLERİ VE DEVLET OTORİTESİ

Adnan Oktar Örgütü’ne mensup 180 kişi tutuklandı, ama bu sayıdan çok daha fazlası dışarıda…
Adnan Oktar ne içirtiyorsa bunlara, çetenin başı aleyhinde gerçekleri yazdığınızda, sosyal medyada başlıyorlar saldırıya!
İftira, tehdit gırla…
O ‘klavye delikanlıları’ndan biri de Bahadır Köseoğlu’ydu.
Gözaltına alındığında Oktar’ın başını eğen polis hakkında, “Yavşak herif. 
O hareketi bana yap da gör nasıl kırıyorum kafanı!” diye tweet atan kick boksçu Köseoğlu da, ‘hoca’sı gibi kelepçelenip, gözaltına alındı.
Hapiste süt dökmüş kediye dönen ‘kedicikler’ de teker teker ‘itirafçı’ olmuş, iyi mi?

GÜNÜN SÖZÜ

“Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme… Ve ne kadar basit olursa olsun; senin olandan asla vazgeçme.”