5 NİSAN 2018 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  – ALİCE

Tarih 11 Mart 2018 Pazar. Başaran Holding’e ait özel jet, Dubai’den İstanbul’a gelirken İran’da düştü. Başaran Holding’in sahibi Murat Başaran’ın kızı Mina Başaran, yedi arkadaşı ve üç mürettebat hayatını kaybetti.

Tarih 19 Mart 2018 Pazartesi… ATV, Ay Yapım’ın çektiği, Burcu Biricik, Musa Uzunlar, Buğra Gülsoy, Ceyda Düvenci ve Cem Davran gibi oyuncuların rol aldığı ‘8. Gün’ dizisinin ilk bölümünü yayınladı.

Aselsan’da çalışan birçok mühendisin intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittikleri konusuyla, nükleer fizikçi bilim insanlarını taşıyan uçağın düşmesini harmanlayarak ekrana taşıyan dizinin ilk bölümünde şöyle bir sahne ekrana geldi.

Ekibiyle birlikte devletin sırlarını koruyacak yazılımı hazırlayan ekibin başındaki yazılım mühendisi Şehnaz Yüksel’i (Ceyda Düvenci) taşıyan özel jet, Karadeniz’de düştü ve uçaktakiler öldü.

Gelelim ‘8. Gün’de senaryo gereği düşen özel jetle, 11 genç kadının ölümüyle Türkiye’yi yasa boğan özel uçak kazasının alakasına.

‘8. Gün’ dizisinde apronda bekleyen, Yüksel binince hareket eden ve ardından haber bültenlerinde düştüğü gösterilen o uçak, Başaran Holding’in İran’da düşen özel jeti…

Show TV’nin ‘Çukur’ dizisinde Paris’e gidiş-geliş sahnelerinde kullanılan Canadair CL-600 tipi jet, tesadüfe bakın ki, ‘8. Gün’de Şehnaz Yüksel’i öldüren kazanın özel uçağı olarak da kullanıldı.

UYGULAMALI ÖPÜŞME VE DOKUNMA DERSLERİ 

Murat Büyükterzi’nin birçok köşe yazarı gibi bana da gönderdiği e-postayı okuyana kadar böyle işlerin varlığından bile haberim yoktu.

Meğerse bu siteye ilan veren hanımlar, karşı cinsle iletişim kurma konusunda sorun yaşayan erkeklere yardımcı oluyormuş! Büyükterzi’nin yazdığına göre öğrenci kızlar, günde 2-3 saat ders verip, profesörlerden daha çok para kazanıyor.

Söz konusu siteye girip, ilanlara bakınca anladım ki sadece kadınlar değil, erkekler de konuşma, sarılma ve öpüşme konusunda yardımcı oluyorlar insanlara… Alacağınız hizmete göre değişiyor tarife.

“50 TL’ye bana istediğiniz gibi sarılabilirsiniz” diye ilan veren erkekler, aynı hizmeti 70 TL’ye veren, 100 TL’ye öpüşmeyi öğreten, 120 TL’ye ‘kiralık arkadaş’ olabileceğini duyuran genç kadınlar… Birinci seansta onlarla nasıl konuşulacağını, ikinci seansta öpüşmeyi öğretmeyi vadedenler de var. Hem de Türkiye’nin birçok şehrinden gençler bunlar.

Hangi ilana kaç kez bakıldığına dair veriler de yer alıyor sitede. İlan sahiplerinin, gerçek mi sahte mi bilmiyorum ama fotoğraflarıyla verdikleri ilanların her biri yüzlerce ‘tık’ almış.

ORGANİZE İŞLER 2’DE ROL ALACAK ÜÇ OYUNCU 

Birçok kez Yılmaz Erdoğan’ın en beğendiğim filmi ‘Organize İşler’in devamının da çekilmesi gerektiğini ısrarla yazan ve sonunda eser sahibini ikna eden bir gazeteci olarak, proje hakkındaki en güncel bilgileri paylaşmaya devam…

Siz bakmayın Şahan Gökbakar’dan Cem Yılmaz’a, Ata Demirer’den Kıvanç Tatlıtuğ’a kadar Türkiye’nin en popüler isimlerinin bu filmde oynayacağına dair çıkan haberlere…

Öncelikle şunu açıklayayım:

Yılmaz Erdoğan, senaryoyu sil baştan yazdı.

Bu yaz çekimleri yapılacak filmde oynayacak üç isim kesinleşti: Kıvanç Tatlıtuğ, Bensu Soral ve Demet Evgar.  

Erdoğan ve Necati Akpınar’ın ortak olduğu BKM’nin cast çalışması sürüyor. İkili, yazılarımla projenin hayata geçmesine vesile olduğum için ‘Organize İşler 2’de oynayacak diğer isimler belli olduğunda, onları da ilk kez bana söyleyeceklerine dair söz verdi.

GÜNÜN SÖZÜ

Sağduyu denen şey, insanların genellikle kendi ön yargılarına verdikleri isimdir. (J. K. Rowlin)