9 NİSAN 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET – ALİCE

Türkiye, bir haftadır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle Hatay’a giden sanatçıları tartışıyor…

Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlerimize moral destek için Hatay’a, oradan da sınır karakoluna giden sanatçılara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Rezil adamlar” demese, iş bu noktaya gelir miydi?

Sanmıyorum… Gidenler, gitmeyenler, davet edilmeyenler boyutunda kalırdı tartışma…

Kılıçdaroğlu’na önce bir grup sanatçı yazılı bildiriyle karşılık verdi. Sonra ünlülerin bireysel açıklamaları geldi. En sert tepkiyi Cengiz Kurtoğlu, “Bana ‘rezil’ diyen, rezil oğlu rezildir” diyerek verdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara gelince bu sanatçılara selam bile vermeyeceklerini açıkladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İnşallah bu güzide sanatçılarımız aynı hassasiyeti şeker fabrikaları için de gösterir. Böylece, ‘Külliye’nin değil Türkiye’nin sanatçısı’ olduklarını gösterirler” dedi.

İç savaş başladı

Konu haber kanallarında tartışıldı. Kimi, gidenlere destek verdi, kimi, “Mandalinacı vardı, ama şu sanatçılar davet edilmedi” dedi. Şehitlerinin kanı kurumadan Afrin yolunda davul zurna eşliğinde şarkı söylenmesini eleştirenler oldu.

Demet Akalın, davet edilmediği için kırıldığını açıkladı.

İbrahim Tatlıses, herkesin davet edildiğini, ama korkudan “Yusuf Yusuf” diyenlerin gelemediğini söyleyince Akalın’dan ikinci hamle geldi.

Akalın, Tatlıses’e oğlu İdo’yu askere yollamasını tavsiye edince tartışma alevlendi.

Yine eski defterler açıldı. Değil fındık kabuğunu, incir çekirdeğini bile doldurmayacak meseleler hepsi.

Türkiye’de birçok kesim gibi maalesef şov dünyasında da var olan “Biz” ve “Onlar” cephesinde mitoz bölünme başladı.

‘Canlar’ böyleyse!

İnsanlar, sadece karşı fikre değil, hiçbir şeye tahammülü yok artık.

Yeşim Salkım, 9 Nisan akşamı Emek Sahne’de galası yapılacak “Eğreti Gelin  Ladik” filmine dostlarını davet için Whatsapp’ında “Galamız var Canlar” grubu oluşturdu.

Salkım’ın “Canlar”ından 170’i anında gruptan çıktı. Bu isimlerden bir kısmı tanıdığım ve arkadaşım olduğu için üzüldüm.

Bugün Salkım’ın grubundan anında ayrılan “Canlar”ın, yarın aynısını başkalarına yapmayacaklarının garantisi mi var? Yok.

Çünkü şov dünyasında kişilerin bireysel menfaati, arkadaşlık ve dostluktan önemli. Sözde dostluklar ve arkadaşlıklar bile çıkar üstüne kurulu… Yıllardır, “Şov dünyasında ilelebet dostluk ve düşmanlık olmaz” diye yazmamın, dememin sebebi de bu.

GÜNÜN SÖZÜ

Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör, hepsi yok olur. Sen kendine yetmeyi öğren, dünyanın malına gözün tok olur. (Mevlana)