MİLLİYET – 12 ARALIK 2016 PAZARTESİ  –  ALİCE

410638İstanbul’daki bombalı terör saldırısı onlarca insanımızı aldı aramızdan… Şehit olanların çoğu hayatlarının baharındaydı… Patlayan iki bomba yine onlarca eve ateş düşürdü, hepimizin yüreğini parçaladı…

Avrupa’da veya Amerika’da benzeri bir eylem olduğunda terörü lanetleyen dünya starları, İstanbul’daki patlamayı nedense duymadı.

Bu satırları yazdığım saatlerde yabancı yıldızlardan sadece Lindsay Lohan vardı #TerörüLanetliyoruz hashtag’i ve Türk bayraklı fotoğrafıyla acımızı paylaşan…

Bir süre önce Türkiye’ye gelip, uzunca bir süre kalmamış olsa belki o da duymayacaktı İstanbul’da patlayan bombaları…

Yıllarca Suriye’de ölen yüzbinlerce sivilin ölümünü görmezden gelenlerin Müslüman Türklerin yaşadığı acıya kayıtsız kalmasının sebebi ne olabilir?

Aramızdaki mesafe mi, yoksa din ve ırk farklılığı mı?

Terörün dini, ırkı, dili olur mu?

Olmaz, ama oluyor maalesef!

Lanet olsun teröre ve destekçilerine… Terörün aldığı canların kimliklerine bakarak tavır alanları da Allah’a havale ediyorum…

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum.

DÜNYAYA SİLAH SATIP, DEMOKRASİ İHRAÇ ETMEK!

2015’in en çok silah satan 100 şirketi yayınlandı. Haberi okumamış olabilirsiniz, ama birinciliği hangi ülke şirketlerinin aldığı konusunda bir tahmininiz vardır mutlaka.

Yanılmadınız…

Çünkü yüzde 56.6 ile birinci sırada Amerikan şirketleri var…

Çinli şirketlerin bilgisi gizli, o yüzden SIPRI Silah Sanayi Veri Tabanı’nın rakamlarında onlar yok, ama ikinci sıradaki ülke de sürpriz değil…

Yüzde 10.6 ile Birleşik Krallık ikinci, yüzde 8.1 ile Rusya var üçüncü sırada…

Süper güçler bu denli silah üretip, satarken savaşbiter mi dünyada?

465 BİN KİŞİNİN TAKİP ETTİĞİ GELİN ADAYI

Yıllardır izdivaçlarda boy göstermesine rağmen bir türlü kısmetini bulamayan müzmin gelin adayı Hanife, birkaç gündür yoktu ekranda. Gerek sosyal medyada, gerekse internet sitelerinde hemen şu iddia atıldı ortaya:

“Hanife, acaba daha yüksek bir aylık karşısında başka bir programa transfer mi oldu?”

Çok geçmeden “kara haber” geldi Hanife’den… Karşısına çıkan taliplerin hiçbirini beğenmemesiyle ünlü Hanife, şöyle bir açıklama yaptı sosyal medya hesabından. Başka bir yere transfer olmak için programdan ayrılmadığını vurgulayan Hanife Gürdal’ın açıklaması şöyle:

“Artık sağlığım iyi olmadığı için programa ilerleyen zamanda da devam etmeyeceğim. Hakkımda yapılan olumsuz yorumlar beni ve ailemi üzüyor. Bu sebepten çok yakında sosyal medya hesabımı da kapatacağım.”

Hesabı gizli olmasına rağmen Instagram’da 465 bin takipçisi olan Hanife’nin haberini kullanan sitelerdeki yorumlara baktım.

Her Hanife haberinin altında bir sürü yorum… Hanife için vakit ayırıp, haberinin altına yorum yazanların, izdivaç programlarını izleyenlere kızmasına ne demeli?

“Yurdum insanı” sahiden enteresan!

Hanife, söylediği gibi yaptı, o hesabını kapattı, ama “Sil baştan başlamak gerek bazen” diyerek kendine yeni bir hesap açtı ve eskisine şu notu yazdı:

“Bu hesabımı artık kullanmıyorum. Beni yeni hesabımdan takip edebilirsiniz canlarım.”

Hanife fanlarının karalar bağlamasına gerek yok. “Müzmin gelin adayı” Hanife, kendine “yeni bir sayfa” açtığına göre vardır size bir sürprizi.

GÜNÜN SÖZÜ

Bu dünya, yaptıklarımızın yankılanıp yine bize döneceği bir dağdır. (Hz. Mevlana)